İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Sany STH1840, kullanım konforuyla Taylak Yapı’nın beğenisini kazandı

İnşaat, müteahhitlik, hafriyat ve nakliye alanlarına sundukları çözümler ile Taylak Yapı, Çanakkale ve çevresinde hizmetleri ve makine parkıyla katkı sunuyor. Firmanın makine parkını yeni nesil araçlar ile güçlendirdiklerini söyleyen Taylak Yapı Makina Sorumlusu Umur Taylak, “Tercihimizi Sany’den yana kullandık.18 metre kaldırma ve 4 ton taşıma kapasiteli STH1840 telehandler modeli; yakıt, verimlilik, güvenlik konuları başta olmak üzere bizi oldukça tatmin ediyor” dedi.

Dünya genelinde olduğu gibi son yıllarda Türkiye iş makineleri pazarında da önemli satış adetlerine ulaşan Sany, işletmelerin tercihleri arasında yer almayı sürdürüyor. Sany, 2023 yılından itibaren Türkiye iş makinesi pazarına telehandler modellerini de sunmaya başladı. Kurulduğu yıldan bu yana Çanakkale ve çevresinde hizmetlerine devam eden Taylak Yapı’da son yatırımıyla Sany’nin pazara yeni sunduğu STH1840 telehandler modelini makine parkına ekledi. Firmada Makina Sorumlusu olarak görev alan Umur Taylak, marka memnuniyeti doğrultusunda makine parklarının Sany ile genişleyeceğini belirtiyor.

“Geniş bir çalışma alanında yer alıyoruz”

Aile şirketi olarak devam eden Taylak Yapı’da Makina Sorumlusu olarak görev aldığını söyleyen Umur Taylak, Firmamızın kurucusu olan babam Ufuk Taylak, şirketimizi 1976 yılında Çanakkale Ayvacık Gülpınar’da kurdu. Şirket olarak rüzgar türbinleri kurulumu, jeotermal santral inşası ve villa şantiyelerini kapsayan geniş bir çalışma alanında yer alıyoruz” diyerek, konuşmasına makine parkı hakkında devam etti. Projelerde yer alırken iş makinesine de ihtiyaç duyduklarını kaydeden Taylak, “Firmamız bünyesinde üç adet kazıcı yükleyicimiz, iki adet paletli Sany ekskavatörümüz ve bir adet Sany teleskopik yükleyicimiz bulunuyor. Parkımızda bulunan 18 metre kaldırma ve 4 ton taşıma kapasiteli STH1840 telehandler modelini 3 hafta önce parkımıza ekledik” dedi.

Umur TAYLAK – Taylak Yapı Makina Sorumlusu

Müşteri ilişkileri satın alma tercihini etkiliyor

Yeni iş makinesi satın almak için Pazar araştırması yaparken Sany iş makinelerini gördüklerini belirten Umur Taylak, satın alma sürecini şu sözlerle anlatıyor: “Sany iş makinelerini, 2020 yılı Şubat ayında internetten gördüğümüz fotoğraflar ve videolar aracılığıyla tanıdık. Marka ile irtibat kurduğumuzda bize çok yardımcı oldular. Ürün özellikleri ve markanın bize karşı olumlu tutumuyla satın alma tercihimizi Sany’den yana kullandık. Satın aldığımız makineler; Yakıt, verimlilik, güvenlik konuları başta olmak üzere her konuda bizi oldukça tatmin ediyor. Sany iş makinelerinden çok memnunuz.”

Kalite odaklı hizmet prensibi marka bağlılığını artırıyor

Sany, servis ağı olarak çok geniş bir hizmet sunuyor. Firmayı aradığımızda anında müdahale hizmeti verdiğine dikkat çeken Taylak, firma olarak Sany firmasına sonsuz teşekkürlerini sunduklarını, bundan sonrada satın alacakları makinelerin Sany olmasını istediklerini söylüyor.

“STH1840 özellikleriyle memnun ediyor”

18 yıldır operatörlük yaptığını söyleyen Erdoğan Kılınçeker: “İki buçuk aydır Taylak Yapı firmasında çalışıyorum. İşlerimi yaparken Sany STH1840 teleskopik yükleyiciyi kullanıyorum. Bu süre zarfında işlerimi verimli bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyorum. Villa ve bina inşaatları, fan temizlikleri, binalara kum ve tuğla taşıma işlerinde STH1840 teleskopik yükleyiciden çok memnunuz. Makinenin dönüş manevrası, bom kaldırma hızı, görüş mesafesi, geri görüş açısı özellikleriyle bizi memnun ediyor. STH1840’ın kabini; operatöre güvenliğin yanında konforda sağlıyor. Eğer makineyi emniyet kemerini bağlamadan çalıştırırsanız sürekli uyarı veriyor. Makinede 3 adet yürüyüş mod bulunuyor. Bu modlardan bahsedersem: Birinci mod ile makinenin dört tekeri birlikte hareket ediyor. İkinci modda; Dört teker birbirinden bağımsız çapraz bir şekilde hareket edebiliyor. Üçüncü modda ise arka aks kilitlenip, sadece ön tekerler ile hareket edilebiliyor. Manevra kabiliyetinin yanında kabin içindeki ekrandan makinenin etrafını kolay bir şekilde görebilmemiz içinde kamera sistemi de yer alıyor. Kamera açısı çok iyi ayarlanmış. Makine 3 metreden itibaren uyarı veriyor.”

Erdoğan KILINÇEKER – Operatör
Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Veysi Akın Koloğlu, hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

TürkTraktör; yeni CASE iş makinelerini Hazır Beton Fuarı’nda sergiledi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share