İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SCANIA SERVİSLERİNE KADIN ELİ DEĞİYOR

DOĞUŞ OTOMOTİV DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNDE TÜRKİYE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN SCANİA, “ERKEK EGEMEN” SEKTÖRLERDEN BİRİ OLARAK GÖRÜLEN OTOMOTİV SEKTÖRÜ İÇİN YETKİLİ SERVİSLERİNDE KADIN İSTİHDAM ORANINI SON BİR YILLIK SÜREÇTE YÜZDE 6 ARTTIRDI.

İş hayatında toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin önüne geçmek için kadınlara daha fazla fırsat verilmesi ve istihdama katılmaları, ülkelerin gelişimini etkileyecek önemli faktörler arasında yer alıyor. Sürdürülebilir başarıda kadın çalışanların çok büyük bir rolü olmasını göz önünde bulunduran Doğuş Otomotiv Distribütörlüğünde Türkiye faaliyetlerini sürdüren Scania, yetkili servislerinde kadın istihdam oranını artırıyor.

“BENİM İÇİN BİR OKUL GİBİ”

Scania Gebze Servisi’nde müşteri koordinasyonu görevini sürdüren Dilay Poyraz ağır ticari araç servisinde çalışmasının ilgi ile karşılandığını belirterek “Otomotive özellikle ağır vasıta sektörüne yeni girmiş biri olarak Scania Gebze Servis’te çalışmak benim için çok büyük bir şans. Çünkü ofisten atölyeye, Gebze Servis benim için bir okul gibi. Merak ettiğim ve öğrenmek istediğim en ufak bir konuda yöneticilerimden teknisyen arkadaşlara kadar herkes bana ellerinden gelen tüm desteği gösteriyor. Ben de diğer kadın çalışan arkadaşlarım gibi fırsat verildiğinde kadınların her alanda başarıyla çalışabileceğini düşünüyorum” dedi.

“HER ZAMAN DESTEK GÖRDÜM”

2019 yılında Tuzla Doğuş Otomotiv’de işe başlayan Dilek Parsadan, kariyer yolunda işin mutfağından geçmenin çok önemli olduğunu belirterek “2019’da Tuzla’da tek kadın çalışan olarak başladığım ağır vasıta sektöründe değerli yöneticilerim ve mesai arkadaşlarım sayesinde çok yol kat ettiğime inanıyorum. Tuzla Doğuş Otomotiv’de bulunduğum süre boyunca yapılan her işin bir kadın tarafından da yapılabileceğine teşvik edildim, desteklendim. Burada edindiğim tecrübelerle Tuzla’da satış destek pozisyonundayken şimdi Doğuş Otomotiv merkezde satış koordinasyon uzmanlığı görevimi sürdürüyorum.” şeklinde konuştu.

“AĞIR TİCARİ ARAÇLARIN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİNİ ANLADIM”

Tuzla Doğuş Otomotiv’de satış destek uzmanı olarak görev yapan Banu Bakıroğlu ise, ağır ticari araçların her sektörde büyük rol oynadığını belirterek “Scania dünyasına Tuzla Doğuş Otomotiv’de başlamak ve bu ailenin bir parçası olmak benim için oldukça mutluluk verici. Burada otomotiv sektöründe ağır vasıta olarak nitelendirdiğimiz çekici ve kamyonların, hayatımızda ne denli yeri olduğuna tanıklık etmek ayrı bir mutluluk. Biz kadınlar tüm kullanıcılar için var gücümüzle çalışarak, onların rahat ve konforlu sürüş deneyimlerini daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

KOMATSU KAZICI YÜKLEYİCİLERDE AVANTAJLI GARANTİ KAMPANYASI BAŞLADI!

SONRAKİ HABER

“KOMATEK FUARI İLE ÖZLEDİĞİMİZ İŞ BİRLİĞİ ATMOSFERİNİ YENİDEN YAKALAYACAĞIZ”

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Apilion ile inşaatta kalite artıyor

Kafes kaynak makineleriyle inşaat sektörüne çözüm sağlayan Apilion, Türkiye faaliyetlerini Güran Makina distribütörlüğünde başarıyla sürdürüyor. Apilion’un inşaat malzemeleri…
Total
0
Share