İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Scania’nın elektrikli kamyonu İsveç madenlerinde operasyonlara başladı

Scania’nın elektrikli ağır damperli kamyonu, İsveç’in kuzeyinde yer alan Malmberget LKAB madeninde operasyona başladı. Scania, burada zorlu yeraltı maden ortamında tamamen elektrikli kamyonlarını test etme fırsatı da bulabilecek.

Scania ve LKAB, daha yüksek bir sürdürülebilirlik düzeyine ulaşmak için güçlerini birleştirdi. Dünyanın sürdürülebilir madencilik şirketlerinden birisi olma hedefindeki LKAB, güvenli, üretken ve karbon emisyonsuz bir demir-çelik endüstrisinde öncü olma hedefiyle ilerlerken, bu doğrultudaki planlamalarını madenlerdeki demir cevherinden başlayarak, taşımacılık faaliyetlerini içerecek şekilde yapıyor. İki firma arasında yapılan iş birliği de geleceğe ve sürdürülebilir ulaşıma doğru bir adım olarak görülüyor.

Scania P25’in özellikleri

Madencilik sektöründe türünün ilk örneği olan Scania elektrikli kamyonun yük dahil toplam ağırlığı 49 ton. LKAB tarafından kullanılan Scania P25, P kabinli ve 201-250KW. Scania P25’te 2 tip batarya kapasite seçeneği bulunuyor. 5 hücreli lityum iyon pil 165 kWh, 9 hücreli lityum iyon pil ise 300 kWh kapasiteye sahip. Aracın motor gücü sürekli kullanımda 230 kW (310 HP) olurken, güç istendiği durumlarda anlık olarak 295 kW (400 HP) güce çıkarılabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Temsa İş Makinaları’nın ticari unvanı Marubeni Dağıtım ve Servis olarak değişti

SONRAKİ HABER

“Komatek” heyecanı 2024’te İstanbul’a taşınıyor!

BENZER HABERLER
Total
0
Share