İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Shell ve Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş.’den güçlü iş birliği

Madeni yağlar alanında küresel pazar lideri olan Shell, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile gerçekleştirdiği yeni bir anlaşma ile küresel iş makineleri sektörünün önde gelen markalarından Komatsu için madeni yağ üretecek. Dünyanın lider iş makinesi üreticileri arasında gösterilen Komatsu’nun hem orijinal ürünleri hem de satış sonrası için bakım yağları, Shell tarafından geliştirilerek şirketin Derince’deki Madeni Yağ ve Gres Üretim tesislerinde üretilecek.

1923 yılından bu yana Türkiye’de güçlü faaliyetlerini sürdüren Shell; başta otomotiv olmak üzere enerji, demir çelik, inşaat, madencilik ve genel imalat gibi sektörlerde, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin üretimini, satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Shell bu doğrultuda, Japonya merkezli Marubeni Corporation iştiraki olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Yeni dönemde Shell, iş makineleri üretiminde dünya pazarında en önemli oyunculardan biri olan Komatsu için madeni yağlar geliştirecek ve üretecek. Shell’in Akdeniz’deki tek gres ve en büyük madeni yağ üretim tesisi olan Derince tesislerinde üretilecek olan madeni yağlar, hem orijinal bakım yağları hem de satış sonrası için geliştirilecek.

“Komatsu iş makinelerinin gücüne güç katacak yenilikçi ürünler üreteceğiz”

Kline & Company tarafından 16 kez üst üste küresel pazar lideri olarak seçilen Shell Madeni Yağlar, güçlü Ar-Ge çalışmaları neticesinde üstün teknoloji ile ürün geliştiriyor ve üretiyor. Shell’in madeni yağ portföyü, otomotiv sektörüne yönelik Shell Helix ve Shell Rimula motor yağlarının yanı sıra, Shell Tellus, Shell Omala, Shell Mysella, Shell Argina gibi endüstriyel yağlar ve gres markası Shell Gadus ürünlerinden oluşuyor. Başarılı çalışmalarında küresel çapta öncü markalarla gerçekleştirdikleri iş birliklerinin önem taşıdığını ifade eden Shell & Turcas Madeni Yağlar Kurumsal Satışlar Direktörü Can Ayvalıoğlu: “Madeni yağlar alanında tüm iş ortaklarımıza yüksek performanslı geniş̧ ürün portföyümüzle hizmet etmek üzere Ar-Ge ve inovasyona önemli yatırımlar yapıyoruz. Shell’in küresel deneyimlerinden de yararlanarak şimdiye dek hem uluslararası hem de ulusal çapta sayısız ilki sektörümüze kazandırmış bulunuyoruz. Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile gerçekleştirdiğimiz yeni iş birliğimizin de benzer ilklere ve yeniliklere vesile olacağına inancımız tam. 70 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğimiz Derince Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesisimizde, Komatsu iş makinelerinin gücüne güç katacak yenilikçi ürünler üreteceğiz. Bu iş birliğiyle sektörümüzün gelişimine sunduğumuz katkıyı da güçlendirecek olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İş birliği ile birlikte Komatsu iş makineleri, daha güçlü ve daha verimli

İş makineleri sektöründe yepyeni bir dönem başlatan yeni nesil Komatsu iş makinelerini, çok yakın bir zamanda iş ortaklarıyla buluşturduklarını belirten Marubeni Dağıtım ve Servis İş ve Maden Makinalarından Sorumlu COO Burçak Birand, “Yüksek üretim kapasitesi ve yakıt tasarrufu gibi birçok avantajı bir arada sunan yeni nesil Komatsu iş makineleri, kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklara Shell ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde bir yenisini daha ekledi. Müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile satış sonrasında iş makinelerinin kesintisiz çalışmasını sağlamak önde gelen sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Makinelerin düzenli yağ bakımları, kesintisiz performans sunmaları açısından oldukça önem arz ediyor. Komatsu iş makinelerinin daha güçlü ve verimli çalışması için pim, burçların ve tüm metal alaşımların yağ ihtiyacını artık Shell’in yenilikçi ürünleriyle karşılıyoruz” sözlerini kaydetti.

“Doğru ve güvenilir servis hizmetini sunmaya devam edeceğiz”

Dünya genelinde Komatsu iş makinelerinin yağ tedariğini, yüksek oranda Shell’in sağladığını belirten Birand, “Bu yüzden Shell’in Komatsu özelinde önemli bir deneyime ve tecrübeye sahip olduğunu düşünüyoruz. İş ortaklarımıza sunduğumuz en önemli avantajlardan biri 3 yıl/6000 saat ücretsiz bakım ve uzatılmış garanti hizmetlerimize yağ bakımlarını dahil etmiş olmamız. Shell tarafından komponentlerden alınan yağlar analiz ediliyor, online veri tabanı üzerinden metal aşınım takibi sağlanıyor ve bu sayede komponentlerin kullanım ömrü uzuyor. İş ortaklarımız da kesintisiz ve sürdürülebilir bir hizmet almanın rahatlığını yaşıyor. Shell ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık ile de müşterilerimize doğru ve güvenilir servis hizmetini sunmaya devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

Sektöre; yüksek performans, emniyet ve verimlilik için çözümler sunuluyor

2022 yılında 150 milyon litre madeni yağ ve gres satışı gerçekleştiren Shell Türkiye, Marubeni Dağıtım ve Servis iş birliği kapsamında, Komatsu iş makineleri için özel üretilmiş motor yağları, hidrolik yağları ve gresler gibi çok geniş bir ürün portföyüyle inşaat ve maden sektörlerinde yüksek performans, emniyet ve verimlilik sağlamak üzere çözüm sunacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TSM Global, yaygın servis ağı ile Türkiye geneli hizmet veriyor

SONRAKİ HABER

Hitachi, Avrupa Yıkım Birliği'ne katılıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share