İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Sıfır emisyonlu Volvo EC230’un test sürüşleri yapıldı

Skanska, Los Angeles Metrosu’nun ABD’deki Mor (D Hattı) Uzatma Transit Projesinde sıfır emisyonlu Volvo EC230’un pilotluğunu yapıyor. Volvo EC230, türünün en büyük elektrikli ekskavatörleri arasında yer alarak dizel ekskavatörlerle aynı yeteneklere sahip olarak tasarlanıyor.

Gücünü motordan değil akülerden alan Volvo EC230, şantiyedeki emisyonları ve inşaat sırasındaki gürültüyü azaltacak. Skanska USA Civil’in Genel Müdür Yardımcısı James Bailey, “İnşaat sektörü, enerji kaynaklı karbon emisyonlarının yüzde 40’ından sorumlu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Skanska olarak hedefimiz, inşaat sektörü için sürdürülebilir çözümlerde düşünce lideri olmaya devam etmek” dedi.

Volvo EC230’un 2024 yılında Kuzey Amerika’da satışa sunulması bekleniyor

Skanska, La Brea İstasyonu’nun Güney Bahçesi’ndeki stoktan kamyonlara, ihracat malzemesi yüklemek için mevcut dizel motorlu Komatsu PC228 ekskavatörünü Volvo EC230 ile değiştiriyor. Bu durum, Skanska’nın somutlaşmış karbon emisyonlarını azaltma misyonunu daha da ilerletiyor. Elektrikli ekskavatör, çalışmalarda 90 günlük deneme için kullanılacak. Bu boyuttaki bir elektrikli ekskavatörün, Purple (D Line) Extension Transit Projesi gibi önemli bir mega projede başarısını test etmek için Kuzey Amerika’daki dört pilot programdan biri olacağı belirtiliyor. Skanska USA Civil Sürdürülebilirlik ve Ekipman Hizmetleri Direktörü Mason Ford, şunları söyledi: “Volvo EC230’un toplu taşıma mega projesinde kullanılması, yeşil teknolojilerin sürekli uygulanmasına katkıda bulunarak Skanska’yı net sıfır küresel iklim hedeflerimize doğru hareket ettiriyor” dedi. Skanska’nın Slakthusområdet projesinde kullandığı Volvo EC230, Avrupa’da ve Çin’de piyasaya sürüldü. Ekipmanın 2024 yılında Kuzey Amerika’da ticari olarak satışa sunulması bekleniyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

“HİDROMEK Akademi” binasının temeli atıldı

SONRAKİ HABER

Türkiye’de ağustos ayına kadar toplam 9.561 iş makinesi satışı gerçekleşti

BENZER HABERLER
Total
0
Share