İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

SSAB, Hardox® 500 Tuf ile Özgül Treyler’in potansiyelini artırıyor

Hardox ürün yelpazesindeki en yeni ürünlerden biri olan Hardox® 500 Tuf aşınma plakası, kullanıcılarına; olağanüstü dayanım, sertlik ve tokluk sunuyor. SSAB ile iş birliğini artıran Özgül Treyler, Hardox® 500 Tuf aşınma plakası kullanılarak üretilen daha sağlam, daha hafif ve daha uzun ömürlü “U Shape” damperler ile pazar payını genişletiyor ve müşterilerine çözüm sunmaya devam ediyor.

Yüksek dayanımlı çelikler üreterek daha iyi performans ve sürdürülebilirliğe katkı veren SSAB, farklı sektörlere ürünleriyle çözüm sağlıyor. Türkiye’de ürettikleri treyler ile müşterilerini hizmet veren Özgül Treyler, daha kaliteli ve uzun ömürlü treyler modellerini müşterileriyle buluşturmak için ürünlerinde SSAB’nin pazara sunduğu Hardox® çeliklerini kullanmaya başladı. Yaklaşık 15 yıl önce SSAB ürünlerini kullanmaya başladıklarını söyleyen Özgül Treyler Satış Müdürü Mehmet Özgül, Hardox®’un yeni pazarlara daha kolay girmelerini sağladığını ve bu pozitif etkiyi özellikle uluslararası fuarlarda gözlemlediklerine değiniyor. Özgül, “Hardox®’u Türkiye’de kullanan ilk firmalardan biriyiz. Tanıştığımız günden bu yana da damper gövdelerimizde Hardox® ürünleri kullanmaya ve kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mehmet ÖZGÜL – Özgül Treyler Satış Müdürü

Hafiflik talebine Hardox® 500 Tuf ile çözüm bulundu

Avrupa ülkelerinin daha hafif ve daha dayanıklı ürünleri talep ettiğini ve bu isteği Hardox® 500 Tuf ile karşıladıklarını belirten Mehmet Özgül, “Ağırlığımızı düşürüp dayanıklılığımızı da artırmayı Hardox® 500 Tuf ile sağlayabileceğimizi fark ettik. Üretimimize Hardox® 500 Tuf aşınma plakasını entegre ettiğimizde, çok başarılı sonuçlar elde etmeye başladık” dedi.

Profesyonel destek ile üretim sorunsuz devam ediyor

SSAB yalnızca ürünleriyle değil, teknik desteğiyle de firmalara çözümler sunuyor. Özgül Treyler’de Hardox® 450 ile gerçekleştirdiği üretimi Hardox® 500 Tuf ile bir üst seviyeye taşımak için SSAB ekibinden destek aldı. Hardox® 500 Tuf’ın işlenmesi, kaynaklanması ve bükümü gibi birçok proseste SSAB Teknik ekibinden gerekli bilgileri aldıklarını vurgulayan Mehmet Özgül, “Hardox® 500 Tuf’a geçiş yaptıktan sonra fabrikada herhangi bir yeni yatırım yapmamıza gerek kalmadan mevcut koşullarda üretimimize devam ediyoruz” sözlerine kaydetti.

U Shape damper, 700 kg daha hafif üretiliyor

Özgül Treyler’in, 26 metreküp hacimli U Shape treyleri en fazla talep gören modeller arasında yer alıyor. Hardox® 500 Tuf kullanılarak tasarlanan damper, 700 kilogram daha hafif olacak şekilde üretiliyor. Damperin taban kalınlığını 5 mm’den 4 mm’ye, yan duvar kalınlıklarını da 4 mm’den 3 mm’ye düşürdüklerini söyleyen Özgül Treyler Tasarım Birimi Sorumlusu Sercan Benli, sadece sac inceltme yapmadıklarını, tasarımsal değişiklikler ve azalan crosslar sayesinde 700 kg daha hafif bir modeli üretebildiklerini vurguluyor.

Daha ince, daha sağlam ve daha tasarruflu

U Shape modelindeki ağırlık azalımı son kullanıcı için daha fazla yük, daha az yakıt tüketimi ve daha uzun ömürlü lastik avantajlarını sağlıyor. Ürün avantajlarına yönelik açıklamalarda bulunan Sercan Benli, “Damper hafiflediği için 700 kg daha fazla yük alabiliyor. Yükünü bıraktıktan sonra da boş dönerken 700 kg hafif olması, daha az yakıt tüketmesinde önemli bir etken oluyor. Böylece %30 daha uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Damperin daha hafif olması, ayrıca lastiklere düşen yükün de azalmasına katkı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Sercan BENLİ – Özgül Treyler Tasarım Birimi Sorumlusu

Azalan cross sayısı ile hareket kabiliyeti gelişti

Damper tasarımlarını Hardox® 500 Tuf ile değiştirmeye başlayan Özgül Treyler, ilk olarak destek parçası olarak adlandırılan ve damperin yan duvarlarına eklenen crossların sayısını azalttı. Damperin özellikle zorlu arazilerde esnekliğini etkileyen crossların azalması ile birlikte sacın hareket kabiliyeti de artırıldı. Benli, “Arazi şartlarında damperler ilerlerken çok zorlu yol koşullarından geçiyor. Şase ve damper üzerine de anlık pik kuvvetler uygulanabiliyor. Hardox® 500 Tuf ile crossları azaltarak sacın aslında hareket kabiliyetini artırdık. Biraz daha serbest bırakarak kendi akma mukavemetinde çalışmasını sağladık. Tasarımda en önemli kriterimiz; malzeme tokluğu ve bükülme kabiliyeti oluyor. Hardox® 500 Tuf bizim tam olarak istediğimiz özelliklerin karşılığını veriyor. Aynı zamanda Hardox® 500 Tuf’ın diğer malzemelere göre de yorulma ömrünün uzun olduğunu teknik değerlerinden de teyit ettik” açıklamalarını yaptı.

 “Hardox® In My Body üyeliği uluslararası alanda tanınırlığımızı artırdı”

Aile şirketine üç yıl önce katılan ve Dış Ticaret Sorumlusu olarak görev yapan Süleyman Özgül ise SSAB ile olan uzun süreli iş birliğinin özellikle ihracatta büyük bir avantaj sağladığının altını çiziyor. Özgül Treyler’in üretimde ulaştıkları kaliteyi belgelendiren Hardox® In My Body üyeliği sayesinde yeni pazarlara açılma konusunda büyük bir avantaj elde ettiklerini belirten Süleyman Özgül, “Damperlerimizde bulunan Hardox® In My Body etiketi, uluslararası temsilciliğinde, ürettiğimiz ürünün kalitesini simgeliyor. Etiketi görenler, daha ürün hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan kalitesinden emin olabiliyor. Bu durum özellikle dış pazarlarda bize olan güveni destekliyor ve yeni pazarlara açılmamızı kolaylaştırıyor. Özgül Treyler olarak Hardox® 500 Tuf ile geliştirdiğimiz ürünleri seri olarak daha yüksek sayıda üretip Avrupa’nın önde gelen firmaları arasında yer almayı hedefliyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Zoomlion, bölge müdürlükleriyle Karadeniz operasyonlarını güçlendiriyor

SONRAKİ HABER

Caterpillar, CES 2024'te elektrikli makinelerini ve enerji çözümlerini gösterecek

BENZER HABERLER
Total
0
Share