İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tek makine çok iş: Yanmar lastikli yükleyiciler

Dünyanın önde gelen kompakt makine üreticilerinden olan Japon Yanmar, lastik tekerlekli yükleyicilerinin yeni serisini tanıtıyor.

Japonya, Amerika ve Avrupa‘daki fabrikalarında lastikli yükleyici, paletli ekskavatör, lastikli ekskavatör, paletli damperli taşıyıcılar ve skidsteer yükleyiciler üreten Yanmar, kompakt makine üretiminde dünya lideri olarak dikkat çekiyor. Yanmar mühendislerinin geliştirmiş olduğu yeni V7, V70S, V80 ve V100, V120 serisi lastik tekerlekli mini yükleyiciler, güçlü ve ekonomik Yanmar motorları, hidrostatik güç aktarma sistemi ve çok ataşmanlı kullanıma imkan veren yapıları ile işletmelerde verimlilik artırıyor. Yanmar‘ın Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Ülkelerinde tek yetkili distribütörü olan TSM Global, Yanmar yeni seri lastik tekerlekli yükleyicileri de dünya ile aynı anda pazara sunuyor.

Daha düşük yakıt tüketimi ve daha yüksek güç

Yanmar’ın yeni nesil ileri teknoloji ve yüksek verimli 4TNV98C ve 4TNV98CT serisi motorları ile donatılan bu yeni seride, daha düşük yakıt tüketimi ve daha yüksek güç sağlanabiliyor. Yanmar lastikli yükleyicilerini geliştirirken, farklı arazi koşullarında tam denge ve güvenli çalışma prensibini en ön planda tutuyor. Yeni seri de bu özellikler, farklı ataşman kullanabilme kabiliyeti ve alınan yükü yere paralel kaldırma ve indirme sağlayan kinematik yapılar ile birleştirildi.

Standart hidrolik sök-tak sistemi

Yanmar, yeni serisi lastikli yükleyicilerinde operatör kabinden inmeden ataşman değiştirebilen hidrolik sök-tak sistemini fabrika montajı standart özellik olarak sunuyor. Böylece, Yanmar tam bir ataşman makinesi haline getirilmiş oluyor. Kompakt yükleyicilerden, dar alanlara kolayca girip çıkabilmeleri ve endüstriyel işletmelerde pek çok farklı işi farklı ataşmanlar takarak güvenli bir şekilde yapabilmeleri bekleniyor. Yanmar da standart sök-tak özelliği ve geniş ataşman yelpazesi ile kullanıcılara bu imkanı sunuyor.

Yükünüzü güvenle yere paralel kaldırır

Yanmar‘ın özel kinematik sisteme sahip bom yapısı sayesinde, forklift veya kova ataşmanı ile alınan her yük otomatik bir şekilde yere paralel kaldırılır ve güvenli bir şekilde taşınıyor. Kullanıcılara tüm yükleme ve boşaltma işlemlerine denge, hız ve güvenlik sağlayan bu özellik de Yanmar standardı olarak sunuluyor.

Kompakt yapı

Üstün manevra kabiliyetini müthiş dengesi ile tamamlayan Yanmar mühendisliği, özellikle dar alanlarda ve engebeli zeminlerde yüksek verim ile çalışmayı garanti ediyor. Gerek hazır malzeme yüklemesi ve gerekse malzeme söküm konusunda yüksek performansa sahip Yanmar mini lastikli yükleyiciler bu özelliğini üstün görüş açısı sunan tasarımı ile pekiştiriyor. Yoğun insan ve makine trafiğinin olduğu alanlarda, şehir içi uygulamaları veya endüstriyel tesislerdeki çalışmalarda ihtiyaç duyulan yüksek görüş açısı Yanmar lastikli yükleyicilerde standart olarak sunuluyor.

Güvenlik ve ergonomi bir arada

Yanmar lastikli yükleyici kabinleri mükemmel tasarımı ile yuvarlanma, devrilme ve yüksekten malzeme düşmesi tehditlerine karşı koruyucu ROPS, TOPS ve FOPS standartlarını karşılıyor. Standart emniyet kemeri sensörü, ışıklı uyarı ve ikaz lambaları, led çalışma lambaları ile operatörün güvenli ve verimli şekilde çalışması sağlanıyor. Özel olarak geliştirilen operatör kabini ile konfor, güvenlik ve ergonomiyi bir araya getiren Yanmar, geniş kabin hacminin sunduğu avantajları ile büyük beğeni topluyor. Tamamen kullanıcı odaklı geliştirilen bu yeni konseptte operatör gün boyu çalışacağı kabin içindeki tüm bileşenlere rahatlıkla ulaşabiliyor. Geniş kapısı ve basamakları ile giriş çıkışın güvenle yapıldığı Yanmar lastikli yükleyiciler, ayarlanabilir direksiyon ve koltuğa sahip. Operatörün joysitik konforu ile kullanımını kolaylaştıran Yanmar mühendisliği, büyük LCD ekran ile tüm bilgileri operatörün önüne getiriyor. Yanmar’ın otomatik iki kademe hıza sahip özel şanzımanı sayesinde operatör, gün boyu tekrar eden ileri geri ve uzun/kısa mesafe sürüşlere mükemmel uyum sağlıyor ve yorulmadan çalışabiliyor. Toz almayan izolasyonlu kabinin havalandırması ise güçlü otomatik klima ile tek tuşla sağlanabiliyor.

Yanmar: Güç ve verimlilik

Yanmar hidrostatik yürüyüş sistemine sahip yapısı, farklı yoğunluklara uygun geniş kova seçimi yelpazesi kullanıcıların verimini artırıyor. Yanmar mini lastikli yükleyiciler hızlı otomatik ataşman değiştirme düzenekleri sayesinde sadece kova değil, forklift çatalı, süpürge gibi farklı pek çok hidrolik ve mekanik ataşman ile çalışabiliyor. Belden kırma ve arazi tipi şase yapıları ile dar alanlı ve bozuk zeminli her ortamda rahatlıkla çalışabilen Yanmar, özel olarak konumlandırılan motoru sayesinde, güç aktarımlarında kayıplar azaltılmış ve yakıt tüketimi minimum düzeye indiriyor. Tek bir hidrolik kumanda levyesi (joystick) ile kolayca kumanda edilebilmekte, ileri ve geri hareket ettirebiliyor. Yanmar mini lastikli yükleyicilerin bir özelliği olan diferansiyel kilit sistemi sayesinde kaygan zeminlerdeki yük altında lastiklerin boşa dönmesi (patinaj) problemi %100’e varan oranda önlenebiliyor. Böylece, sadece bozuk zeminlerde değil, kaygan ve yumuşak zeminlerde de etkili bir şekilde çalışabilmek ve aynı zamanda lastikleri kesilmeye ve hızlı aşınmaya karşı korumak mümkün oluyor. Mini lastikli yükleyiciler, pek çok ülkede mini paletli ekskavatörlerin tamamlayıcısı ve ekip arkadaşı rolünü üstlenmekte ve çalışma ortamlarında kullanıcıya esneklik ve hız sağlayarak, işlerin kolayca, güvenli ve çabuk bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TürkTraktör Faz 5 emisyonlu yeni CASE İş Makinelerini Marble İzmir Fuarı’nda sergiliyor

SONRAKİ HABER

Boom360 ile günceli yakala!

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share