İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TEKPINAR MERMER’İN İŞ MAKİNESİNDEKİ GÖZDESİ: “HITACHI”

DÜNYA ÇAPINDA ÜN KAZANAN KARAMAN GRİ MERMERİNİ BLOK ŞEKLİNDE PAZARA SUNAN TEKPINAR MERMER, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÜRETİMİNİ SÜRDÜRÜYOR. MALİYET GİDERLERİNİ AZALTMAK VE YOĞUN ÇALIŞMA TEMPOSUNA AYAK UYDURABİLECEK İŞ MAKİNESİ ARAYIŞINA GİREN FİRMA, TALEPLERİNİ KARŞILAYABİLECEK MAKİNELERİ, ENKA PAZARLAMA’NIN DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ YÜRÜTTÜĞÜ HITACHI’DE BULDU.

Karaman’da ocak işletmeciliği yapan Tekpınar Mermer, ürettiği 2500 ton blok mermerin %70’ini Çin’e ihraç ediyor. Mermer pazarına ürün yetiştirmek için çift vardiya şeklinde yoğun tempoyla çalışan işletme, hızını ve gücünü Hitachi’nin performansı yüksek makinelerinden alıyor. Makine Market olarak Tekpınar Mermer’in Şantiye Şefi Gökhan Saraf ve operatörü Tahsin Akçeşme ile görüşerek, kullandıkları Hitachi marka iş makineleri hakkında konuştuk.

İŞ GÜVENLİĞİ, SAĞLAMLIK VE YAKIT TASARRUFU

Karaman merkezde bulunan mermer ocaklarında dünyaca ünlü Karaman Gri Mermer taşını çıkardıkları ifade eden Tekpınar Mermer Şantiye Şefi Gökhan Saraf, “Geçen sene çalışmalara başladığımız mermer ocağımızda kış döneminde 2 ay ara vererek planlama yaptık. Bu planlamada makine ve ekipman konusu da gündemimizdeydi. Makine seçimi yapmamız gerekiyordu. Tercihimizi Hitachi’nin lastikli yükleyicisi ve ekskavatöründen yana kullandık. Hitachi’de karar vermemizdeki en büyük etkenler öncelikle iş güvenliği, makine ekipmanlarının sağlamlığı, tasarımı ve yakıt tasarrufu oldu” dedi.

Gökhan SARAL – Şantiye Şefi

YOĞUN TEMPOYA TEK ÇARE “HITACHI”  

Karaman’daki maden ocağında çift vardiya olarak çalışıp, 2500 ton blok mermer ürettiklerine dikkat çeken Saraf, üretimlerinin %70’inin Çin ağırlıklı ihracat edildiğini söyledi ve şunları ekledi: “Yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Ocağımızda kullandığımız iş makinelerimizin de bu tempoya ayak uydurması gerekiyor. Hitachi’nin lastikli yükleyicileri ve ekskavatörleri iş hızımıza uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. İşimizi aksatacak hiç bir durum bulunmuyor. İş makinerini kullanan operatörlerimiz, makinelerin kabini, taşı kavraması, taşı ittirmesi, tezgah yapımı konularında çok iyi performans sergilediğini söylüyorlar. Hitachi’nin malzeme kalitesi iyi olduğundan dolayı makineler hiç bir arıza vermiyor” ifadelerini kullandı.

TASARRUFLU YAKIT İLE DÜŞÜK İŞLETME MALİYETİ

2009 yılından bu yana mermer sektöründe çalıştığını ve sürekli Hitachi ile Kawasaki’nin makinelerini kullandığını belirten operatör Tahsin Akçeşme, “Şuan kullandığım Hitachi ZW 370-5B’in yakıt performansından çok memnunum. Makinenin, tasarruflu yakıt tüketimi işletme maliyetlerini düşürüyor. Enka Pazarlama tarafından sunulan servis hizmetlerine ulaşım imkanı da çok kolay oluyor. Güç yönünden bahsedersem kesimi yapılıp dilimlenen mermer parçasını Hitachi ZW 370-5B ile başka bir makine kullanmadan rahatlıkla çekebiliyorum” dedi.

Tahsin AKÇEŞME – Operatör

HITACHI’DEN ÜSTÜN PERFORMANS

Hitachi ZW 370-5B’nin koltuğu ve klimasıyla operatör konforuna uygun tasarlandığını söyleyen Tahsin Akçeşme, “Önceden çalıştığım firmaların yöneticilerine de Hitachi ZW 370-5B’yi öneriyordum. Tasarruflu yakıt tüketimi, ocakta çalışma yeteneği ve teknik servis desteğiyle sektör için çok uygun bir makine. ZW370-5B bakımı yapıldığı sürece hiç bir arıza göstermiyor. Sabah saat 8’den akşam 6’ya kadar hiç durmadan çalışmama rağmen 23-25 litre arası yakıt tüketiyor. Hitachi’yi bizimle buluşturduğu için Enka Pazarlama’ya teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

DNIPRO HAVALİMANI PROJESİ’NE ONUR TAAHHÜT İMZASI

SONRAKİ HABER

AKÇAY PETROL, KROM OCAKLARINDA ‘HİDROMEK’ İLE DAHA GÜÇLÜ

BENZER HABERLER
Liebherr
Devamını Oku

En yüksek tork, en sağlam temel!

Eren Holding’in Çatalağzı’nda hayata geçirdiği yeni kağıt fabrikasının inşaat sahasında iki yeni LB serisi fore kazık makinesi görev…
Total
0
Share