İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TEMSA’dan Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla depremzedeler için anlamlı proje

TEMSA, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Önce Sen” projesiyle depremden zarar görmüş kadınların kişisel bakım ihtiyaçları, Hatay’ın Mavi Çadır Kent bölgesinde kurulan özbakım çadırında karşılandı.

TEMSA tarafından, Sabancı Vakfı, CarrefourSA ve Adana Kuaförler, Güzellik Salonları İşletmecileri ve Manikürcüler Odası iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, depremden zarar görmüş kadınların kişisel bakım ihtiyaçları, Hatay’ın Mavi Çadır Kent bölgesinde kurulan özbakım çadırında karşılandı.

TEMSA’da kişisel bakım

Önce Sen ismiyle hayata geçirilen proje için, Adana ve Mersin’den 100 kuaför ve kişisel bakım uzmanı TEMSA tarafından bölgeye ulaştırıldı. Sabahın ilk saatlerinden itibaren yoğun bir kalabalığın yaşandığı özbakım çadırında, yaklaşık 1.500 kadın, kendilerine ayrılan kabinlerde, diledikleri kişisel bakım hizmetinden ücretsiz olarak faydalandı. Ayrıca, CarrefourSA tarafından hazırlanan kişisel bakım ve hijyen kitleri de TEMSA çalışanları tarafından depremzedelere dağıtıldı.

“Bir günde 1.500 kadınımıza hizmet verdik”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEMSA Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, depremleri Adana’da, kendi evinde yaşamış bir şirket olarak, afetin oluşturduğu maddi ve manevi hasarın en yakın şahitlerinden biri olduklarını belirtti. Ersan, şunları kaydetti: “Giyinme, geçici barınma, yiyecek tabii ki önemli ve öncelikli yardım başlıkları. Ama tüm bunların yanında, depremzedelerimizin en büyük ihtiyacı, onların yanında olduğumuzu bilmeleri, bunu hissetmeleri. Belki birçok kişinin aklına gelmedi ama depremlerin üzerinden bir ay geçti ve buradaki kadınlarımız bu süre zarfında hiçbir kişisel bakımını yapamadı. Biz Dünya Kadınlar Günü’nde hayata geçirdiğimiz bu projeyle, kadınlarımıza aslında şunu söylemek istedik. Biz, her türlü ihtiyacında senin yanındayız. Yaralar sarılıncaya kadar buradayız. Önce sen iyi olacaksın, önce sen moral bulacaksın ki toplum olarak biz iyileşebilelim. O yüzden de projemizi Önce Sen sloganıyla tasarladık. Kurduğumuz çadırda, sadece bir günde 1.500 kadınımıza hizmet verdik” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

XCMG, ConExpo’da 50 amiral gemisini sergileyecek

SONRAKİ HABER

Bobcat, dünyanın ilk %100 elektrikli kompakt paletli yükleyicisi tanıtacak

BENZER HABERLER
Total
0
Share