İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Terex Ecotec, TDS 815 ile atık işlemede yeni standartları belirliyor

Terex Ecotec, ürün yelpazesine atık atıkları, hacimli atıklar, evsel atıklar, odun atıkları, yeşil atıklar, inşaat atıkları, asfalt, taş ve inşaat ve yıkım gibi çok çeşitli atık malzemeleri işleyebilen TDS 815 Kompakt Parçalayıcıyı ekleyerek ürün yelpazesini genişletti. Yeni model hakkında değerlendirmelerde bulunan Terex Ecotec İş Geliştirme Direktörü Pawel Kononczuk, “TDS 815 atık işlemenin çeşitli zorluklarının üstesinden gelmek için stratejik bir makine olarak öne çıkıyor” dedi.

İş makinelerine yönelik özel çözümler üreten Terex Ecotec, atık atıkları, hacimli atıklar, evsel atıklar, odun atıkları, yeşil atıklar, inşaat atıkları, asfalt, taş ve inşaat ve yıkımı kapsayan atıkları dönüştürmekte kullanılmasını amaçladığı TDS 815 Kompakt Parçalayıcıyı pazara sunuyor. 1,5 metrelik metrelik çift şaftlı bir öğütme ünitesine sahip olan model 16,5 ton çalışma ağırlığına sahip. Stage 5 motor teknolojisi kullanılan modelde, 140kw Cat 4.4 motor kullanılıyor. Ayrıca model geniş depolama alanıyla 3,3 metrelik istifleme yüksekliği sunuyor.

Kullanım ömrü uzatıldı

Yüke duyarlı hidrolik, şaft dişlerinin hasar görmesini önlemeye ve makinenin ömrünü uzatmaya yardımcı olurken, hızlı değiştirilebilir şaftlar ve tarakların yanı sıra değiştirilebilir aşınmaya dayanıklı plakaların dahil edilmesi bakım maliyetlerini azaltıyor. Konteyner aracılığıyla taşınabilen TDS 815, ünitenin sahadayken “sorunsuz operasyonlar ve uygun teşhis” için yükseltilip alçaltılmasına olanak tanıyan hidrolik şasi ile birleştirilmiş bir takip sistemi içeren bir yapıda tasarlandı.

Atık işlemede yeni standartlar belirlendi

Terex Ecotec TDS 815 parçalayıcı ile yeni standartlar belirledikleri ifade eden Terex Ecotec İş Geliştirme Direktörü Pawel Kononczuk, “Makinenin kompakt tasarımı, güçlü motoru ve gelişmiş özellikleri, onu operasyonlarında verimlilik ve uyarlanabilirlik arayışında ezber bozan bir ürün haline getiriyor. Makinenin çok yönlülüğü, akıllı yüke duyarlı hidroliği ve hızlı değiştirilebilen milleriyle birleştiğinde, onu çeşitli atık malzemeler için güvenilir ve yüksek performanslı bir çözüm olarak konumlandırıyor. Bu sadece bir parçalayıcı değil; atık işlemenin çeşitli zorluklarının üstesinden gelmek için stratejik bir makine olarak öne çıkıyor.”

Kolay kontrollü makine yönetimi

Modelin standart özellikleri arasında kullanıcı dostu bir kontrol sistemi, uzaktan kumanda işlevi ve ekipman kullanıcılarının makineyi yönetmesine ve çalışma süresini artırmasına yardımcı olmak için gerçek zamanlı performans verileri sağlayan T-Link telemetri sistemi yer alıyor. Tablet veya akıllı telefon aracılığıyla erişilebilen veriler, makinenin konumu, yakıt tüketimi ve çalışma istatistiklerine ilişkin ayrıntıları içeriyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hitachi, yeni elektrikli ekskavatörüyle çevre odaklı yaklaşımını geliştiriyor

SONRAKİ HABER
Volvo CE, 2024 yılından umutlu

Volvo CE, 2024 yılından umutlu

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Avrasya Tüneli ne kadar güvenli ?

Son zamanlarda Türkiye’nin pek çok ilinde yaşanan felaketler akıllara çeşitli sorular getiriyor. Gözler Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında…
Total
0
Share