İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Türkiye’nin ilk eklemli – paletli örümcek platformu tanıtıldı

Personel yükseltici platform sektörünün yeni oyuncusu Vesa Platform tarafından üretilen Türkiye’nin ilk 18 metre çalışma yüksekliğine sahip eklemli-paletli örümcek platformu T18AJ, İstanbul’daki lansman ile tanıtıldı

 

Uzun yıllar kaldırma ekipmanları sektöründe çeşitli alanlarda çalışan girişimci mühendis Ali Göral ve Yasin Yaman tarafından kurulan Vesa Platform, Türkiye’nin ilk 18 metre çalışma yüksekliğine sahip eklemli-paletli örümcek platformunu üretti. “Farkı hisset” sloganıyla yola çıkan firma, Türkiye’nin ilk eklemli-paletli örümcek platformu T18AJ serisinin tanıtımı için İstanbul’da bir lansman düzenledi. Sektör temsilcilerinin yoğun katılım gösterdiği lansman toplantısında konuşan Vesa Platform Kurucusu Ali Göral, “KOSGEB, AR-GE ve İnovasyon desteğine başvurarak Türkiye’de şimdiye kadar yapılmamış, bir ilk olan 18 metre eklemli-örümcek platform projesine başladık. Şirketimizin sloganında da belirttiğimiz gibi Türkiye pazarına yenilikçi ürünler kazandırmak ve ülkemize de katma değer katarak, global ölçekte platform sektöründe kendimize yer edinmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple Türkiye’nin ilk 18 metre çalışma yüksekliğine sahip eklemli-paletli örümcek platformu T18AJ serisinin tanıtımını yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

 

BENZİN VE ELEKTRİKLİ ÇALIŞMA

T18AJ serisinin özelliklerinden bahsederek sözlerini sürdüren Ali Göral, “T18AJ modelimiz, benzinli ve iç mekan kullanımı için 230 volt elektrik motoruna sahiptir. Tam oransal kontrol ve radyo uzaktan kumanda ile sürüş, ayak ve platform kullanımı yapılabilmektedir. Elektrohidrolik ayak kontrolü ve otomatik dengeleme sistemi, kendi yazılımımız vSAFE elektronik stabilite ve limitleme sistemi, otomatik toplama ve denge dışı durumlarda otomatik kesme makinemizin güvenliğinde öne çıkan özelliklerdir. Şu anda 0,79 x 1,99 metre boyutları ve 18 metre çalışma yüksekliğine sahip bu örümcek platformu, gerekli tüm standartlara uygun olarak üretmiş ve testleri yapılmış şekilde, pazara sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“YERLİ ÜRETİMİ DESTEKLİYORUZ”

Lansman toplantısında söz alan PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkanı Servet Ayhan ise “Yerli üretimi her zaman destekliyoruz. Ülkemizden çıkan bu ürünleri bir dünya markası olarak görebilmek bizlerin en büyük temennisidir. Vesa Platform’a çalışmalarında başarılar diliyoruz ve PLATFORMDER olarak her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

 

“T18AJ SERİSİ TÜRKİYE’YE HAYIRLI OLSUN”

Toplantıya katılan ve T18AJ serisini detaylıca inceleyen Highlift Operasyon Sorumlusu Halil İbrahim Şurgun, makinenin Türkiye’de üretilmesinin gurur verici olduğunu söyledi. Şurgun, “Vesa Platform tarafından üretilen Türkiye’nin ilk 18 metre çalışma yüksekliğine sahip eklemli-paletli örümcek platformu T18AJ, Türkiye’ye hayırlı olsun. Bu makinenin Türkiye’de üretilmesi bizim için gurur verici. İnşallah daha küçük ve büyük metrajlarda makinenin devamı gelir ve çeşitlilik artar” diye konuştu. Örümcek platformların genel olarak daha özel projelerde kullanıldığını aktaran Şurgun, T18AJ serisinin yatay mesafesi, genişliği ve kaldırma kapasitesinin projelere çok uygun bir şekilde üretildiğini belirtti ve kaydetti: “T18AJ serisi, kapalıyken 76-78 santim paletler açıldığında ise 1,06 genişliğe sahip. Bu genişlikler makinenin kapalı ve dar mekanlardan geçmesi ve kullanılması için oldukça ideal. Makinede iz yapmayan paletler bulunuyor. Vesa Platform tarafından tüm detaylar düşünülerek bir makine üretilmiş. T18AJ serisi kullanıcılarını memnun edecek bir makineye benziyor.”

Konuşmaların ardından gün boyu süren lansman toplantısında sektör temsilcileri, T18AJ serisini yakından inceleme ve test etme fırsatı buldu. İncelemeler sonrasında tüm katılımcıların beğenisini kazanan T18AJ, kısa bir süre içerisinde kiralama firmalarının parkında yerini almaya hazırlanıyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Grafiti sanatçıları, Toro Makina ile yükseldi

SONRAKİ HABER

Esan Akü, endüstriyel akü üretimi için harekete geçti

BENZER HABERLER
Total
0
Share