İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TürkTraktör’den ekonomik ve doğa dostu adım:“Yenileştirilmiş Komponent Projesi Ekonpar”

Türk otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, sürdürülebilirliği odağına alarak yürüttüğü çalışmalar kapsamında geliştirdiği Yenileştirilmiş Komponent Projesi Ekonpar ile kullanılmış durumda olan komponentlerin ömrünü uzatarak çevre kirliliğini azaltmayı hedefliyor.

TürkTraktör İş Makineleri İş Birimi tarafından geliştirilen Yenileştirilmiş Komponent Projesi Ekonpar ile komponentlerin halen kullanılabilir kısımlarında yenilemeler ve eklemeler yapılacak. Orijinal özelliklerine uygun olarak geri kazandırılan komponentler, çevre kirliliğini azaltacak.

“Şehirleri Dönüştürür, Geleceğe Hazırlar” mottosu ile iş makineleri sektöründeki çalışmalarını sürdüren TürkTraktör, Yenileştirilmiş Komponent Projesi Ekonpar ile iş makinesi kullanıcılarına ekonomik ve kaliteli ürünler sunuyor. Yenileştirilmiş Komponent Projesi Ekonpar ile atıkları azaltma ve hurdayı geri kazanma hedeflerinde önemli bir gelişme kaydettiklerini belirten TürkTraktör İş Makineleri İş Birimi Grup Müdürü Boğaç Ertekin, “CASE ve New Holland marka iş makinelerimiz ile iş makinesi sektörüne giriş yaptığımız 2013 yılından bu yana sürekli ve kalıcı yatırımlar yaparak faaliyetlerimizi büyütüyoruz. 2020 yılında ise bu alanda yeni bir adım atarak CASE ve New Holland markalı kazıcı yükleyici iş makinelerini Ankara’daki fabrikamızda üretmeye başlamış bulunuyoruz. Başladığımız günden bu yana iş makineleri alanında sektörde en iyiyi gerçekleştirmeyi hedefledik. Yenileştirilmiş Komponent Projemiz Ekonpar, bu anlayışla hayata geçirdiğimiz bir çalışma. Doğanın en kıymetli varlığımız olduğunun bilinciyle müşterilerimizin kullandığı komponentlerin onarım/değişim ihtiyaçlarını nasıl azaltabiliriz sorusuna yanıt aradık. Makinenin komponentlerinde ortaya çıkan onarım ihtiyaçlarında yenisini almak ya da tamir etmek yerine yenileştirilmiş komponent kullanımı ile hem zaman hem maliyet hem de çevresel etki bakımından önemli bir fark yaratacağımızı gördük. TürkTraktör’ün teknik kabiliyetleri ile kullanılmış bir komponente yenilemeler ve eklemeler yaparak komponentin orijinal özelliklerine uygun hale getirerek yenileştiriyoruz. Bu da döngüsel ekonomi için çok önemli bir adım. Aynı şekilde kullanılmış parçaların hurdaya atılmasını da engelleyerek çevre kirliliğini azaltma yönündeki hedeflerimize bir adım daha yaklaşmış oluyoruz” dedi.

Karbon ayak izini azaltmak adına önemli bir adım

TürkTraktör bu projeyle, çevre dostu olmanın ilk koşulunu sağlamak adına karbon ayak izini sıfırlama yolunda önemli adımlar atacak. Projenin gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak adına olumlu etkileri olacağını kaydeden Ertekin, “İş makineleri alanında emin adımlarla büyümemizi devam ettirirken, içinde bulunduğu sektörün de en köklü üreticilerinden biri olarak sahip olduğumuz sorumluluk duygusuyla gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı önceliklendirmiş durumdayız” ifadelerini kullandı. Ertekin, TürkTraktör’ün Koç Holding’in iklim kriziyle mücadele yolunda 2050 yılına kadar karbon nötr olma hedefi doğrultusunda başlattığı, somut ve uygulanabilir adımları içeren Karbon Dönüşüm Programı’nın da bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hyundai, A Serisi ürün yelpazesine lastikli ekskavatör ekledi

SONRAKİ HABER

İMDER Başkanı Nadir Akgün: “Sosyal konut projesi, iş makinelerinin pazar hacmini genişletecek”

BENZER HABERLER
Total
0
Share