İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

WRC Recycling, üretkenliğini %90 oranında artırıyor

İskoçya merkezli atık yönetimi ve geri dönüşüm uzmanı WRC Recycling, makine parkına yeni bir JCB’nin malzeme taşıyıcı modeli JS20MH ekledi.

Atık yönetimi ve geri dönüşüm hizmetleri sunan şirket, yakın zamanda yeni 4 milyon sterlinlik (5,1 milyon ABD doları) geri dönüşüm tesisi için büyük bir makine yatırımının parçası olarak JCB JS20MH makinesini satın aldı. JS20MH, hidrolik olarak yükseltilmiş bir kabine ve seçici kepçeye sahiptir ve inşaat ve yıkım malzemelerini ayırmak ve yeni bir eleme tesisini yüklemek için kullanılıyor.

“İşletmemizde çok iyi performans gösteriyor”

Şirket, iki makine birlikte saatte yaklaşık 40 ton atık malzeme (metaller, plastikler ve ahşap dahil) işliyor. WRC’ye göre önceki yöntemden %90 daha fazla. WRC Recycling’de Emtialar ve Operasyonlar Direktörü Colin Blakely, “JCB JS20MH işletmemizde çok iyi performans gösteriyor. Operatörlerimiz makineniz kullanımından oldukça memnun. Yükseltilmiş kabin, yüklemeden önce malzemeyi güvenli, hızlı ve verimli bir şekilde ayırmak için maksimum görünürlük sağlıyor. Onu, tesisi beslemek ve sürmemize ve gelecekteki verimliliğimizi artırmamıza yardımcı olacak kilit bir makine olarak görüyoruz” dedi.

WRC makine parkını JCB ile genişletiyor

WRC’nin JS20MH malzeme taşıyıcısı, şirketin yedi adet JCB 538-60 Agri Super Loadall teleskopik yükleyiciden oluşan mevcut makine parkını daha fazla genişletti. JCB, JS20MH’yi Stage V uyumlu DieselMAX 97kW motor kullanıyor. Makinenin temel özellikleri arasında geniş çekirdekli radyatör ve ters fan, klima kontrolü, beş halojen çalışma lambası ve ısıtmalı havalı süspansiyonlu koltuk yer alıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

HİDROMEK, Capital 500’DE 180. sıraya yükseldi!

SONRAKİ HABER

Nordex Enerji’nin yeni Genel Müdürü Ender Özatay oldu

BENZER HABERLER
Total
0
Share