İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XCMG, Avrupa pazarına yönelik AT ve RT vinçlerini tanıtıyor

Çin merkezli iş makinesi üreticisi XCMG, İtalya’da 5 – 7 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşecek GIS fuarında, Avrupa pazarına yönelik mobil vinçlerini sergileyecek

XCMG’nin beş dingilli 130 ton kapasiteli XCA130E mobil vinci her türlü arazide kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Model, tek silindir pimlemeli 62 metre boma sahip olurken uzatmalarla birlikte maksimum bom uzunluğu 94,5 metre oluyor. 2021’de piyasaya sürülen bu araç, AB çapında satışa sunulan CE ve Tam Araç Tipi Onayı (WVTA) sertifikasına sahiptir. Makineler, Bulgaristan ve İspanya da dahil olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesine teslim edildi.

Pazara yönelik modeller öne çıkıyor

XCA130E mobil vinç modelinin yanında ayrıca 55 ton kapasiteli XCR55L5E engebeli arazi vinci de fuarda yer alıyor. 43,6 metre boma ve 162 kW dizel motora sahiptir. XCMG, modelin çalışma koşullarının otomatik planlanması, kendi kendine hata teşhisi ve aktif trafik koruması dahil olmak üzere akıllı teknolojileri bünyesinde barındırdığını söyledi. XCMG ihracat hamlesini artırıyor. 2023’ün ilk yarısındaki 2,85 milyar ABD doları tutarındaki yurt dışı geliri, grubun toplam satışlarının yüzde 40’ının biraz üzerindeydi. Bu, yalnızca vinçlerin değil, ürettiği tüm makine türlerinin satışlarından elde edildi. Bir önceki yıla göre yüzde 11 artış yaşandı. Şirket, Avrupa’dan satışların %150, vinç satışlarının ise %100 arttığını söyledi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Dünyanın ilk ‘elektrikli kırıcısı’ piyasaya çıktı

SONRAKİ HABER

HİDROMEK’in yeni K4 Serisi kazıcı yükleyicileri sahada, görevlerinin başında

BENZER HABERLER
Total
0
Share