İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yakıt maliyetleri V.İ.S.A ile azalıyor

Yaklaşık 15 yıldır iş makinesi tercihini Volvo’dan yana kullanan Çeliktaş Hammadde, sektörde Ascendum ve Volvo ile avantajlı bir konumda yer alıyor. Çeliktaş Hammadde Yöneticisi ve İş Makinaları Sorumlusu Tarık Koyuncu, “İş makinelerimizin 24 saat boyunca durmadan çalışması gerekiyor. “Bu anlamda Volvo İleri Servis Anlaşmaları’nın (V.İ.S.A) bize büyük faydası oluyor” dedi. Ascendum Müşteri Çözümleri Mühendisi Nihat Tekin ise V.İ.S.A. sayesinde minimum yakıt tüketimini ve makinenin her zaman ilk günkü performansıyla çalışmasını hedeflediklerini söylüyor.

Tarık KOYUNCU – Çeliktaş Hammadde Yöneticisi ve İş Makinaları Sorumlusu

Çeliktaş 1982 yılında İstanbul’da faaliyete geçtiği yıldan günümüze kadar üretim kapasitesini artırarak yıllık 1 milyon ton kuru ve yaş silis kumu üretimi gerçekleştiriyor. Farklı üretim ve kalite anlayışıyla da sektörde Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biri olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Döküm ve yapı kimyasalları sektöründe tedarikçi firma olan Çeliktaş, 7 gün 24 saat boyunca üretim gerçekleştiriyor. Çeliktaş Hammadde Yöneticisi ve İş Makinaları Sorumlusu Tarık Koyuncu, “İş makinelerimizin 24 saat boyunca durmadan çalışması gerekiyor. Bu anlamda makinelerimizin de bu kapasiteyi kaldırabilecek durumda olması gerekiyor. Tesiste aralıksız çalışan makinelerde arızaların daha az olması, ekipman ve ataşman giderlerinin daha düşük olması ise en önemli unsurları oluşturuyor” dedi.

MATRİS raporları sonucu maliyetler azalıyor

2008 yılından beri makina tercihini Volvo’dan yana kullanan Çeliktaş, ilk olarak L90C’yi deneyimledi. Volvo’nun birçok serisini tesislerinde kullandıklarını belirten Ascendum Müşteri Çözümleri Mühendisi Tarık Koyuncu, tecrübelerini şu sözlerle aktarıyor: “L110F, L120F ve L150H serilerini daha önce kullanmıştık. Şimdi de L220H serisini kullanıyoruz. V.İ.S.A. bakımları ise Çeliktaş için oldukça önemli. V.İ.S.A. bakım sürecinde makinenin genel performansını, yakıt giderlerini ve operatörlerin makineleri nasıl kullandığını buradan takip edebiliyoruz. Her bakımda MATRİS raporları tarafımıza iletiliyor. İş makinelerinde en büyük gideri yakıt maliyeti oluşturuyor. MATRİS raporları sonucu Ascendum yetkilileri ile istişareler yaparak sorunun neden kaynaklandığı buluyor ve maliyetleri en aza indiriyoruz” dedi.

İyi bakım, arızayı oluşmadan yakalayabilmektir

Servis çözümlerinde hız, parça bulunabilirliği ve eğitimli servis teknisyenleri çözümün en iyi parçasını oluşturuyor. “İyi bakım, arızayı oluşmadan yakalayabilmek ve çözüm üretmektir” diyen Ascendum Müşteri Çözümleri Mühendisi Nihat Tekin, bunu çok iyi bildikleri için Volvo İleri Servis Anlaşmaları’nı geliştirdiklerini söylüyor. Bu doğrultuda detaylı bakım muayeneleri ile tam kapsamlı bakım hizmeti sunuluyor. Düzenli bakımlarla yakıt verimliliği ve makina performansını sürekli en üst noktada tutmaya odaklandıklarını da vurgulayan Tekin, “V.İ.S.A. sayesinde minimum yakıt tüketimiyle makinanın her zaman ilk günkü performansıyla çalışmasını hedefliyoruz” açıklamalarını kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Liebherr, hafriyat ve malzeme makineleri için yeni uygulamasını piyasaya sürüyor

SONRAKİ HABER

Zoomlion’un paletli vinçleri, Temeltek Mühendisliğin projelerinde kilit bir rolde

BENZER HABERLER
Total
0
Share