İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yanmar Group çatısı altındaki ELEO, yeni gelişmiş pil tesisini açıyor

Yanmar Power Technology’nin bir parçası olan ELEO yeni pil fabrikasını açtı. Açılış törenini Hollanda Kralı Willem-Alexander’ın 250’den fazla konuğun önünde gerçekleştirmesiyle kraliyet tarzında yaptı. Kral tesis, tarafından üretilen ilk pil modülünü ortaya çıkarmak için bir elektrikli kazıcı kullandı.

Yanmar Group çatısı altında bulunan ELEO, inşaat ve tarım makineleri ile ticari araçlarda kullanılmak üzere çeşitli pil sistemleri geliştirmeye devam ediyor. Açılış töreninde konuşanELEO’nun kurucu ortağı Bas Verkaik, “Fabrikamızın açılışı tüm ekip için özel bir an, bu nedenle Majesteleri Kral Willem-Alexander’ın yeni tesislerimizin resmi açılışını gerçekleştirmesinden gurur duyuyoruz. Bu fabrika ile akü sistemlerimiz için artan talebi karşılama kapasitemizi önemli ölçüde artırabiliriz. Bundan daha fazlası, fabrikamız önümüzdeki yıllarda daha fazla uluslararası genişleme için bir plan görevi görüyor” ifadelerini kullandı.

Üretim tesisinin 9 bin metre kareye çıkartılması planlıyor

Tam otomatik pil montaj süreci, mümkün kılan gelişmiş üretim makineleri ile donatılmış olan yeni pil üretim tesisi, 3000 m2’lik (32.291 fit kare) bir alanı kaplıyor. Üreticinin, tesisin taban alanını üçe katlayarak 9.000 m2’ye (96.875 fit kare) çıkartma planları bulunuyor. Yeni tesisin açılışı, ELEO’nun yeni nesil pil sistemleri için üretimin başlamasıyla aynı zamana denk geliyor. Şirket, yeni nesil ürün hattının, arazi uygulamalarının çok çeşitli gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan ölçeklenebilir bir yaklaşımla endüstriyel üreticilere nihai esneklik sunduğunu söyledi.

Yıllık 10 bin pil paketi üretimi

Yanmar Group, ELEO’nun çoğunluk hissesini satın aldığından beri şirketler, endüstriyel sektörde küresel elektrifikasyon hedefine ulaşmak için birlikte çalışıyor. Yeni pil fabrikasının açılışı, yıllık 10.000 pil paketi öngörülen üretim kapasitesine izin verdiği için bu amaca yönelik önemli bir adım olarak görülüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Medcem Çimento, dijitalleşme ve otomasyon çalışmalarıyla çevikliğini artırıyor</strong>

SONRAKİ HABER

Bobcat, Atlanta dağıtım merkezini açıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share