İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Zeminler, XCMG – Chimach ile sağlamlaşıyor

Fore kazık, ankrajlı iksa ve zemin iyileştirme alanında faaliyet gösteren B-Birinci Mühendislik, sahip olduğu 2 adet XCMG – Chimach marka fore kazık makinesiyle zorlu zeminlere meydan okuyor. XCMG – Chimach’ın gücü ile Enka Pazarlama’nın tecrübesine güvenen firma, yer aldığı projelerde başarılı işlere imza atıyor

 

2001 yılında jeoloji mühendisi Timur Bozkurt tarafından Bursa’da kurulan B-Birinci Mühendislik, fore kazık, mini kazık, ankrajlı iksa ve zemin iyileştirme projelerinde önemli çalışmalar yürütüyor. Zeminlerin sağlamlaşması için 4 adet iş makinesi, çeşitli araç parkı ile teknik cihazlar ve donanıma sahip olan firma, 4 mühendis ve 15 personel ile müşterilerine sağlam ve sorunsuz hizmet sunuyor.

 

 

 

            Timur Bozkurt                         B-Birinci Mühendislik Kurucusu

Zemin iyileştirme ve kazık işleri

Uzun yıllar zemin ve temel mühendisliği alanında faaliyet gösterdiğini ve edindiği tecrübe sonrasında kendi firmasını kurduğunu ifade eden Timur Bozkurt, şu anda B-Birinci Mühendislik’in hem kurucusu hem de yöneticisi olarak görev yaptığını söyledi. Bozkurt, B-Birinci Mühendislik’i kurduğumuz zaman kazık işleri şimdiki kadar yayın değildi. Daha çok zemin etüdü işlerinde yer alıyorduk. Zamanla iş ağımızı genişlettik ve kazık işleri ile zemin iyileştirme projelerini üstlenmeye başladık. Tabi iş potansiyelimizin genişlemesi ve artması, şirketimizin büyümesine önemli katkı sağladı” dedi.

 

“Bursa’nın en derin kazısını yaptık”

4 adet iş makinesi, 4 mühendis, 15 personel ve zemin sağlamlaştırılması için gerekli teknik cihaz ve donanıma sahip olan B-Birinci Mühendislik, şu anda Bursa’da bir konut projesinin temel iyileştirmesinde 65 santimetre çapında, 17metre derinliğinde, borulu 174 adet plastik kazık yapımında çalışmalarını sürdürüyor. Ağırlıklı olarak Bursa ve çevre illerindeki projelerde yer aldıklarını ifade eden Timur Bozkurt, sözlerini şu şekilde sürdürdü:Bursa’nın en derin kazısı olan (28,5 metre) Doruk Hastanesi Projesi’nde yer aldık. 1400 dairelik park ve bulvar projesinde bulunduk. Bu projede yaklaşık bir yıllık süreçte fore kazık işlerinin tamamını üstlendik. İstanbul’da da Bayramoğlu Köprüsü ve çeşitli projelerde faaliyetlerimiz oldu. Şu anda da bir alt taraf işyeri üst taraf konut olacak şekilde inşa edilecek olan projenin zeminin iyileştirmesi için 65 santimetre çapında 17 metre derinliğinde, borulu 174 adet plastik kazık yapımında yer alıyoruz.”

 

Zorlu zeminler ve güçlü makineler…

Yer aldıkları projelerde zaman zaman sıkı ve sert zeminlerle karşılaşıp, zorlandıklarını ifade eden B-Birinci Mühendislik Kurucusu Bozkurt, bu zorlukları güçlü makineler sayesinde aştıklarını söyledi ve şunları ekledi: “Zemin sektöründe fore kazık makineniz güçlü ise tüm zorlu zeminlere meydan okuyabiliyorsunuz. Bu nedenle makine satın almaya karar verdikten sonra mutlaka tercih edeceğimiz marka ve modeli iyi bir şekilde araştırıyoruz. Makine istediğimiz özelliğe sahip mi? Maliyeti nedir? diye detaylıca inceliyoruz. Bu hesaplamalar bizim için önemli. Eğer tercih edeceğimiz makine, maliyet hesaplamalarımıza uygunsa yatırımımızı gerçekleştiriyoruz.” Fore kazık makinesi seçerken dikkat edilecek hususlar hakkında açıklamalarda bulunan Bozkurt, “Fore kazık makinesi tercih ederken de makinenin zemini seçen makine olup olmadığına dikkat ediyoruz. Eğer makine zemin seçerse, farklı zeminlerde kullanamıyorsunuz. Her projeye göre farklı makine yatırımında bulunmak mümkün olmadığı için de tüm zeminlerde çalışabilen makineleri tercih ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

“XCMG – Chimach fore kazık makineleri sağlam ve dengeli”

Makine parklarında XCMG – Chimach markasına ait XR220DII ve XR180DII modelleri olmak üzere 2 adet fore kazık makinelerinin bulunduğunu ifade eden Timur Bozkurt, XCMG – Chimach’ın fore kazıklarını şu şekilde değerlendirdi: “XCMG – Chimach’ın fore kazık makineleri oldukça kuvvetli ve sağlam. Teknik olarak iki makinede gayet güzel, sahada isteneni veriyor ve zor şartlar altında üstün performans sağlıyor. Açıkçası tüm beklentilerimizi karşılıyor. Fore kazık makinelerinde zeminde sağlam ve dengeli durabilme çok önemli. XCMG – Chimach markasının fore kazıkları da dengeli ve sağlam bir şekilde çalışmamıza olanak tanıyor. Bu nedenle XCMG – Chimach markasından çok memnunuz. Özellikle fore kazık işi yapan tüm firmalar, XCMG – Chimach markasını gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Açıkçası makineyi alıp bir defa kullananlar ne söylemek istediğimi daha rahat anlayacaklar. Servis anlamında da diğer markaların makineleri gibi karmaşık olmadığı için servisteki personellerinde çok çabuk öğrenebileceği bir makine.” Genellikle zorlu zeminler ve şartlar altında çalıştıklarına dikkat çeken Bozkurt, “Stabil bir makineye sahibiz. Zorlu saha şartlarında sert zemin ve çamurla mücadele ediyoruz. Fakat bu zorlu zeminlerde bile XCMG – Chimach’ın fore kazık makinesi dengeli bir şekilde sorunsuz çalışıyor. Makinenin kuvvetinden, dengeli olmasında ve üstün performanslı çalışmasında gayet memnunuz. XCMG – Chimach’ın fore kazık makinesi sahada size güven veriyor” dedi ve şunları ekledi: “XR220DII ve XR180DII modelleri farklı zeminlerde sorunsuz çalışıyor. Bu tarz bir makinelere sahip olmak hem elinizi hem de iş alanınızı genişletiyor.”

 

XCMG – Chimach’ın gücü, Enka Pazarlama’nın tecrübesi ile birleşti

“Fore kazık makinesi almak kolay ama devamlı çalıştırmak zor” ifadelerini kullanan Bozkurt, satış sonrası hizmetlerin önemine dikkat çekerek konuyla ilgili şu sözleri söyledi: “XCMG – Chimach markasının gücü ve performansından çok memnunuz. Fakat birkaç yıldır servis konusunda problem yaşadık. Karşımızda muhatap bulamadık. Servis ekibinin sürekli sahada olması gerekiyor. Biz servis yetkilisi arkadaşların yanımızda olduğunu hissettiğimiz an içimiz rahat oluyor ve kafamızda soru işaretleri oluşmuyor. Tabi kısa bir süre önce markanın distribütörü değişti ve marka Enka Pazarlama gibi önemli bir kuruluşun himayesi altına girdi. Bundan sonraki süreçte servis konusunda sorun yaşanacağını düşünmüyorum. Bu kapsamda Enka Pazarlama, sahip olduğu tecrübe ile XCMG – Chimach markasının sağlamlığını piyasaya duyurur ve sektörü tanıyan kişilerle çalışırsa, kısa zamanda başarılı olacağını tahmin ediyorum. Enka Pazarlama gibi önemli bir kuruluşun XCMG – Chimach markasının arkasında durması ve desteklemesiyle güzel çalışmaların ortaya çıkacağına inanıyorum.”

 

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hortum basma tezgahıyla iş makineleri daha dayanıklı ve verimli

SONRAKİ HABER

Hidromek motor greyderde pazar liderliğini koruyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share