İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Zoomlion her 6 dakikada bir ekskavatör üretiyor

Zoomlion akıllı üretim (IM) yoluyla; programlama, endüstriyel yapay zeka, dijital ikiz ve endüstriyel internet teknolojilerinden yararlanarak 6 dakikada bir ekskavatör ve 18 dakikada bir kule vinç ile mikser kamyonu üretiyor. Zoomlion’un Hafriyat Makineleri Smart Park’ı; 1,5 ila 50 tonluk kapsamlı bir tonaj aralığı ile 30 milyar Yuan’a (4,22 milyar ABD Doları) ulaşan yıllık üretim değeri sayesinde yıllık 50 bin adet ekskavatör üretim kapasitesi ile hizmet veriyor.

Smart Park, yedi atölye ve altısı tamamen personelsiz üretim hattı olmak üzere 61 akıllı üretim hattına sahip. Dünyanın en gelişmiş IM fabrikalarından birine sahip olan Zoomlion, yüzde 100 temel işlem verisi toplama oranıyla; malzeme hazırlama, kaynaklama, işleme, boyama, montaj ve hata ayıklamaya kadar tamamen işlevsel IM operasyonlarını elinde bulunduruyor.

Yenilikçi teknolojilerin öncüsü: Zoomlion

Zoomlion Akıllı Sanayi Şehri; beton, mobil vinç, havada çalışma ve hafriyat makinelerinden oluşan 4 ana akıllı park, 4 yedek parça merkezi, 8 ulusal düzeyde inovasyon platformu, akıllı tarım makineleri, yapay zeka ve daha fazlası için Ar-Ge ve ürün kuluçka üslerine ev sahipliği yapıyor. Zoomlion, yenilikçi teknolojilerin öncüsü olarak, 150’den fazla endüstri lideri teknoloji, 8 deniz feneri fabrikası, 300’ün üzerinde akıllı üretim hattı ve tam 5G kapsama alanına sahip 20 personelsiz üretim hattı kurdu. Şirket son olarak Akıllı Şehir ile aynı anda 14 deniz feneri fabrikası inşa etmek ve yeni bir endüstri ölçütü belirlemek için; 5G, büyük veri, endüstriyel internet, yapay zeka ve blok zincir gibi en son teknolojileri entegre ediyor. Teknolojik yenilikleri kullanarak dijitalleşme ve üretimi bir araya getiren Zoomlion, bu sayede IM fabrikalarında üretim döngü süresini yüzde 55 azalttı.

Otuz yılı kapsayan teknolojik yenilik

Zoomlion 30 yıldır güçlü rekabet avantajları oluşturmak için dönüşümü ve yeniliği destekliyor. Buna ek olarak son zamanlarda akıllı, dijital ve yeşil dönüşüm girişimlerini de önemseyen şirket, bu sayede önemli başarılar kazandı. Şirket, Hafriyat Makineleri Smart Park’a ek olarak; dünyanın en büyük kule vinci IM fabrikası ve endüstri parkına sahip. Zoomlion bunların yanı sıra 6 dakikada bir ekskavatör ve 18 dakikada bir kule vinç ile mikser kamyonları üreten Yuanjiang IM Endüstri Parkı’nı da inşa etti.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Zoomlion Türkiye, İzmir Bölge Müdürlüğü’nün açılışını gerçekleştirdi</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>ENKA İnşaat, 65 yıllık tecrübesini 5 kıtaya taşıdı!</strong>

BENZER HABERLER
Total
1
Share