İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Zoomlion’dan verimliliği, güvenilirliği ve estetiği bir arada sunan ürünler

2023 CONEXPO-CON/AGG’ye katılan Zoomlion, başta mikro ve küçük hafriyat makineleri başta olmak üzere, geliştirdiği eski ve yeni ürünlerini sergiledi.

Dünyanın önde gelen vinç üreticilerinden Zoomlion, kurulduğu günden bu yana Kuzey Amerika ve Avrupa pazarıyla yakından ilgileniyor. Bölgede birçok büyük inşaat projesinde kamyon, paletli ve lastik vinci kullanılan firma, CONEXPO-CON/AGG’ye katılıp ürünlerini sergiledi. Fuarda ağırlıklı olarak mikro ve küçük hafriyat makinelerini sunan firma, ziyaretçilerden tam not aldı.

Kesintisiz yenilik, sürdürülebilir performans

Zoomlion satış sorumlusu, “Yaptığımız tasarım, Kuzey Amerikalı müşterilerimizin üretim yaparken tercih ettiği özelliklerle harmanlanmış, hem yerelliğe hem de küreselliğe endeksli, performans ve yenilik konusunda uygun niteliklere sahip. Aynı zamanda denizaşırı çalışma koşulları ve daha iyi inşaat performansı gerçekleştirecek donanımı sağlama fikri içerisindeyiz” dedi.

Zoomlion Beton Makine Şirketi Yurtdışı Pazarlama Başkanı, “Las Vegas’ta CONEXPO-CON/AGG’de tanıtılan pompalı kamyonlarımız, California’daki Silverstone Resort Projesi ve Indio’daki JFK Ticari Projesi gibi birçok yerel inşaat projesinde ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı” diye belirtti. Fuar boyunca, 50 metrelik pompa kamyonu ve 50X-6RZ ile temsil edilen ürünler ilgiyle takip edildi.

Güçlü ve güvenilir sürüş performansına sahip altın güç kombinasyonu

Sergilenen ZTR1100D543 arazi lastiği vinci, Kuzey Amerika’da ANIS tarafından onaylandı. Ürün, 49 metrelik ana bom – yardımcı bomda 66,8 metreye ulaşan kaldırma yüksekliği ve 110 tonluk maksimum kaldırma kapasitesi ile sektöre öncülük ediyor. Güçlü ve güvenilir sürüş performansına sahip altın güç kombinasyonu, dört tekerlekten çekiş, arazi kabiliyetini daha güçlü hale getirerek birden fazla modda yönlendirilebilir. Kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan ZRT1100D543, çok işlevli bir kabin ve çeşitli kaldırma parametrelerini eş zamanlı olarak görüntüleyerek işlemi daha rahat ve işlevsel hale getiren akıllı kontrol panelinde 12 inçlik bir ekrana sahip.

Kendi kendini kontrol edebilen makineler

Geçtiğimiz yıllarda 50X-6RZ pompalı kamyonlar, Amerika Birleşik Devletleri’nde monte edilip satılmıştı, bu da Zoomlion için Avrupa ve Amerika pazarlarında önemli bir atılım olarak hafızalara kazındı. Kuzey Amerikalı müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için 50X-6RZ pompalı kamyon, pompalama performansı, çalışma kolaylığı, güvenlik koruması, enerji tasarrufu ve çevre koruma gibi çeşitli yönlerden uyarlanabilir şekilde geliştirildi. Aktif bom sönümleme teknolojisinin uygulanması, verimli ve istikrarlı çıkışını sağladı; uyarlanabilir güç dağıtım kontrol teknolojisi, pompa kamyonunun çalışma koşullarına uyum sağlayıp pompalama verimliliğini ve hizmet ömrünü büyük ölçüde artırdı; kendi kendini teşhis eden elektrik kontrol sistemi, ekipman durumunu eş zamanlı olarak izleyebilir ve kamyonun otomatik teşhis yapmasını sağlayarak doğru arıza tespitinde bulunup, bakımını daha basit, rahat ve verimli hale getirdi.

Devamlı gelişimi, sayıca fazla müşteri etkileşimini doğurdu

Yerel pazara daha iyi hizmet vermek için Zoomlion, 2022’de altı pompalı kamyon ürünü geliştirip uyarlanabilir şekilde iyileştirdi. Pompa kamyon ve yayıcı gibi ürünler yerel pazarda sürekli atılım gördü ve çok sayıda büyük sermayeye sahip müşteriyi kendine çekti. Amerika Birleşik Devletleri’nde yerel sergiler ve inşaat projelerinde gösterdiği olağanüstü performans nedeniyle iyi bir itibar kazanan firma, CONEXPO-CON/AGG 2023 fuarında da yeni R-nesil kule vincinin temel bileşenlerini sergileyip gelişmiş tasarımını ve teknik gücünü ziyaretçilere doğrudan gösterdi.

Zoomlion’un R-jenerasyonu kule vinci, yapısal tasarımıyla da benzersiz olma özelliğine sahip. Sergilenen RB yuvarlak zıvana standart bölümü, yapı olarak basit ve birleşik formda olup, geleneksel standart bölümden daha iyi rüzgar direnci gösteriyor. Düşük gerilimli akış tasarımı, bileşene yorulma direnci sağlayarak daha uzun bir eşdeğer hizmet ömrü sağlıyor. Ayrıca konteynerlerde nakliye için kolayca kurulup demonte edilebilmektedir.

 “Konforlu, güvenli ve estetik”

Müşteri memnuniyetini birinci sıraya koyan Zoomlion, kule vinç tasarımıyla bunu taçlandırıyor. Yurtıdışı pazarlama sorumlusu, “CR8-H kabinimiz, R-nesil kule vincinin kolay erişilebilirliğini gösteriyor. Daha fazla iç alan, geniş tek taraflı görüş, kullanıcı dostu bağlantı konsolu tasarımı, kullanışlı A/C ve silecek kontrolü sunuyor. Daha da önemlisi, konforlu, güvenli ve estetiktir” ifadelerini kullandı. CR8-H kabininin ön camdan maksimize edilmiş görüş alanı ile tam görüşlü tasarımı, vincin tüm çalışma koşullarındaki gereksinimlerinin karşılanmasını sağlıyor. Ayrıca yeni klima tasarımı, cam ısıtma sistemi ve yüksek performanslı sürücü koltuğu, sürücünün konforunu ve güvenliğini büyük ölçüde artırıyor.

Güçlü ve dayanıklı şasi yapısı

Firma, ZE18GU, ZE26GU, ZE35GU ve ZE75G adlı dört mikro ve küçük ekskavatörün güçlü ve dayanıklı şasi yapısını tanıttı. Makine operasyonlarında mikro kontrol performansını iyileştirmek için özelleştirilmiş yüke duyarlı hidrolik sistemlere sahip ürünler, olağanüstü koordinasyon ve manevra kabiliyetine sahipler.

Mini ekskavatörlerin en iyi çalışma arkadaşı: ZS090V

Ortak inşaat çalışmalarında mikro ve mini ekskavatörlerin en iyi ortağı mini yükleyici ZS090V, yerinde direksiyon elde etmesini sağlayan ve bu nedenle genellikle kentsel küçük alan inşaatı için uygun olan mini yükleyici teknolojisine sahiptir. Ayrıca modüler tasarımı ile çeşitli operasyonları gerçekleştirmek için 200’den fazla fonksiyonel aksesuarı taşıyabilmekte ve böylece birden fazla inşaat projesinde bulunabilirler.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Kendi kendini iyileştiren beton, inşaatta önemli bir rol oynayacak mı?

SONRAKİ HABER

Yanmar Türkiye'de üst düzey atama

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share