İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MAKİNE PARKINI WIRTGEN GROUP İLE GÜÇLENDİRDİ

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALTYAPI VE YOL ÇALIŞMALARINDA KULLANILMAK ÜZERE WIRTGEN GROUP İŞ MAKİNELERİ İLE ARAÇ PARKINI GÜÇLENDİRDİ. ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR, “MADDİ İMKANLAR OLDUKÇA İŞ MAKİNELERİMİZİ YENİLEYEREK, BELEDİYEMİZİ KİRA ÖDEME YÜKÜNDEN KURTARIYORUZ” DEDİ.

Adana Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı bünyesine alınan 10 yeni araç, Adanalıların hizmetine girdi. 2 adet asfalt bakım ve tamir aracı, 1 adet lastik tekerlekli silindir, 2 adet yama silindiri, 1 adet asfalt freze aracı, 1 adet asfalt finişeri, 2 adet kazıcı yükleyici ve 1 adet de itfaiye aracı Adana Büyükşehir Belediyesi araç filosuna dahil edildiMakinelerin büyükşehir filosuna katılması nedeniyle Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’nda düzenlenen törene katılan ve işçilerle bir araya gelen Başkan Zeydan Karalar, kiralık araçlar yerine belediyenin öz malı olacak yeni araçlar alma faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.

MAKİNE ALIMINA DEVAM EDİLECEK

Makine alımlarıyla belediyede önemli tasarruf yapıldığını ve halka daha fazla hizmet fırsatı oluşturulduğunu kaydeden Zeydan Karalar, “ASKİ’de 100’e yakın iş makinesi ve kanal temizleme aracı aldık ve bu araçlar iki yılda kendini amorti ediyor. ASKİ geçmişte araç kirasına büyük paralar ödüyordu. Aldığımız araçlar ayda 7 milyon kira ödenmesinin önüne geçti. Bu para Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, yani Adanalıların cebinde kalacak. Makine İkmal Dairesi için de belediyenin durumunu düzelttikçe iş makinelerimizi ve araçlarımızı yenileyerek, belediyemizi çok yüksek miktarları bulan kira ödeme yükünden kurtaracağız. Doğalgaz, telefon ve elektrik olmak üzere çeşitli alt yapı çalışmaları kapsamında yollarda bir takım operasyonlar gerçekleşiyor. Mevsimsel olarak yağmur ve kar gibi doğal olaylardan dolayı yollarda çukurlaşmalar ve deformasyonlar meydana geliyor. Biz yollardaki bu bozulmaları ne kadar kaliteli yaparsak yol o kadar uzun süre dayanır. Böylece ekstra yol yapım çalışması yapılması ihtiyacına gerek kalmaz. Bu maksatla hareket ederek makine parkımızı büyütüp kiralama bedelinden kurtularak halk için yaptığımız hizmetimizi en üst düzeye çıkarmak istiyoruz” dedi.

“YENİ MAKİNELER İLE DAHA SAĞLAM YOLLAR YAPACAĞIZ”

Başkan Zeydan Karalar, “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak araç filomuza kattığımız silindir, asfalt finişeri ve asfalt kazıma makinesi ile yol çalışmalarını çok daha sağlıklı bir şekilde yapacağız. 2 adet finişerimiz vardı, üçüncüyü aldık. Freze eksiğimizi de tamamladık. Asfaltın üzerine asfalt yapan değil, eskisini söküp, onun yerine yeni asfalt yapan bir idare biçimi sergiliyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TEMSA İŞ MAKİNALARI AGROEXPO 2022’DE ÜÇ FARKLI MARKASIYLA YER ALACAK

SONRAKİ HABER

İSTANBUL'DA SUYA DÜŞEN İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ HAYATINI KAYBETTİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share