İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Altın Oran İnşaat, projelere Zoomlion ile katkı sağlıyor

Çin merkezli iş makinesi üretici Zoomlion, Türkiye yapılanmasıyla firmalara önemli çözüm ortaklığı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Zoomlion’dan 32 adet vinç modeli satın aldıklarından bahseden Altın Oran Endüstriyel Genel Müdürü Serkan Öztürk, çalışma alanları, makine parkı ve Zoomlion ile kurdukları çözüm ortaklığı hakkında bir röportaj gerçekleştirdi.

Serkan ÖZTÜRK-Altın Oran İnşaat Genel Müdürü

Merhaba, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Sektöre giriş yaptığım 1999 yılından bu yana inşaat sektöründe birçok faklı alandaki çalışmalarda yer aldım. Sektöre izolasyon alanında başlasam da 2013 yılından itibaren tamamen kule vinç kiralama alım satım işine yöneldim. Daha önce İtalyan iş ortaklarımız ile faaliyetlerimize yürütüyorduk. Bu iş birliğimizi 2016 yılında sonlandırdık ve çalışmalarımıza firmamız özelinde devam ettik.

Firmanızın faaliyet alanları hakkında bilgi verir misiniz?

17 Ağustos 2007 yılında kurulan Altın Oran İnşaat, yaklaşık 16 yıldır sektörün farklı alanlarında hizmet veriyor. Faaliyet alanlarımızı genişleterek son 10 yıldır kule vinç kiralama işine ağırlık verdik. 2 yıldır kule vinç kiralama işinin yanı sıra onun ikamesi olan iskele-kalıp işlerinde de satış ve kiralama hizmeti veriyoruz.

Devam eden projelerinizden bahseder misiniz?

10 yıldır Türkiye’nin farklı bölgelerinde önemli hizmetlerimiz oldu. Bunlardan Kiptaş ve TOKİ projeleri, Finans Merkezi ile Adapazarı Devlet Hastanesi projeleri son dönemde aktif olarak çalıştığımız faaliyet alanlarımızdan dikkat çekenler oluyor.

Makine parkınız hakkında bilgi verir misiniz?

Makine parkımızda yaklaşık 40 adet farklı markalardan kule vincimiz bulunuyor. Bunlara ek olarak Zoomlion’dan 4 adet WA7025-12 ton, 10 adet WA7015-10 ton, 11 adet WA6515-8 tonluk ve Türkiye’ye ilk defa gelen 2 adet 80m serbest duruşa sahip WA7015-10 tonluk ile 5 adet WA6017-8 tonluk vinci satın aldık. Toplam 32 adet Zoomlion kule vince sahibiz. Kule vinçlerimizden oldukça memnunuz. Çalışmalarımızın daha verimli bir şekilde gerçekleşmesi için sene sonuna kadar 50 adet kule vince sahip olmayı planlıyoruz. İlerleyen süreçte Türkiye’de henüz bulunmayan daha üst segment modelleri de sipariş etmeyi düşünüyoruz.

Makine seçim kriterleriniz nelerdir?

Vinç satın alırken kaldırma kapasitesine ve diyagramlarına çok dikkat ediyoruz. Bu diyagramlar Zoomlion’da gerçekten çok üst seviyede bulunuyor. Diğer markaların aynı segmentlerine göre daha güçlü bir prezisyonu var. Zoomlion’ın Amerika, Avrupa, İsrail gibi vinç lisans kriterleri çok detaylı olan ülkelerde kabul görmüş, uluslararası sertifikalara sahip global bir firma olması tercih kriterlerimizde üst sıralara çıkmasında etkili oldu.

Neden Zoomlion markasını seçtiniz ve bu marka ile ilgili izlenimleriniz nelerdir?

Zoomlion’nun globalde güçlü bir firma olduğunu biliyorduk. Türkiye’deki satış faaliyetlerinden bir tanıdığımızın tavsiyesi üzerine haberdar olduk. Aynı zamanda Zoomlion İstanbul Satış Sorumlusu Taylan Kılınç’ın da bizimle temasa geçmesi hoş bir tesadüf oldu. Kendisi ile yaptığımız güven veren tanıtım toplantısından sonra ilk siparişimiz olan dört adet WA7025-12 ton için satın alma kararını hızlıca verdik.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Olimpa akıllı hidrolik kırıcılar, hafriyat alanında ustalığını konuşturuyor

SONRAKİ HABER

TürkTraktör’den 1000. yerli kazıcı yükleyici üretimi

BENZER HABERLER
Total
0
Share