İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Asfen Enerji, satın alma tercihini TSM Global’den yana sürdürüyor

TSM Global’in son 5 yıldır Türkiye’de pazara sunduğu elleçleme ekipmanlarının lider markası Fuchs, liman sektörünün güçlü firması Asfen Enerji’nin makineleri arasında kalıcı olarak yerini aldı. Asfen Enerji, uzun yıllardır kiralamada tercih ettiği Fuchs MHL 360 elleçleme makinesini satın alarak işletme verimliliğini daha da artırdı.

Liman firmaları tercih ettikleri iş makineleriyle sektör paydaşlarına referans oluyorlar. Bu firmalardan biri olan Asfen Enerji’de Alman menşeli Fuchs markasını tercih ediyor. Firmanın parkına eklediği Fuchs MHL 360 elleçleme makinesinin Maltepe sahildeki çalışmalarını yerinde gözlemleyerek, Asfen Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Özkanca’dan şirket faaliyetleri ve makine hakkında detaylı bilgiler edindik.

Özkan ÖZKANCA – Asfen Enerji Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul’dan İzmir’e uzanan bir lojistik süreci

Enerji, güneş enerjisi sistemleri alanında faaliyet gösteren Asfen Enerji, aynı zamanda liman işletmeciliği de yapıyor. Firmanın çalışma alanları hakkında bilgi veren Özkan Özkanca, “Enerji ve güneş enerjisi sistemlerinin yanında Maltepe İDO iskelesinde liman işletmeciliğini yapıyoruz. Limandaki ağırlıklı iş hacmimiz seramik fabrikalarının ham maddesini oluşturan kil maddesinin sevkiyatı oluyor. Kil malzemeyi Şile Ömerli bölgesinden alıp Maltepe İDO iskelesi ve Haydarpaşa iskelesine kamyonlarla sevk ettikten sonra gemilerle Çanakkale ve İzmir Alsancak limanlarına lojistiğini sağlıyoruz. Son aşamada malzemenin fabrikalara teslimatını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TSM Global’e olan güvenimiz makineyi satın almamızda etkili oldu”

Asfen Enerji, kil ham maddesinin sevkiyatını yaparken makineye ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyacı da TSM Global’den sağladıklarını açıklayan Özkan Özkanca, “Asfen Enerji olarak TSM Global’den iki makine satın aldık. TSM Global’e olan güvenimiz bu makineleri satın almamızda etkili oldu. Firma yetkililerini aradığımızda kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Kurumsallığı biraz da arkadaşça yaklaşımla birleştirip müşteriyle direkt olarak iletişimde oluyorlar. Aynı zamanda bu sene bir girişimde bulunarak kiraladığımız makineyi satın aldık. Bu satın almamızdaki etken daha önce kiralama yoluyla kullandığımız makineden duyduğumuz memnuniyet oldu” şeklinde konuştu.

Operatörün rahatlığı tercih sebeplerinin başında geliyor

Özkanca, makineyi hangi alanlarda kullanacaklarından ve operatörün rahatlığından bahsederek “Fuchs MHL 360 liman elleçleme operasyonlarında yer alıyor. Makineyi yeni projelerimiz için Maltepe ve Haydarpaşa limanlarında kullanacağız. Kuru yük elleçleme yapan MHL 360 ile; kil, mıcır ve deniz kumunun yükleme ve boşaltma işlemlerini gerçekleştiriyoruz. TSM Global’in de getirmiş olduğu avantajlarla makineden daha çok memnun kaldık. İşlerimizde operatörün rahatlığı en büyük etkendir. TSM Global’in servisinde herhangi bir problem yaşamıyoruz. Telefonla bir sıkıntımız var dediğimiz anda hemen yetkili servis, bizimle iletişime geçerek sorunu gideriyor. Bu sebeplerden dolayı TSM Global’i herkese öneriyorum” sözlerini kaydetti.

 “Fuchs MHL 360’ın sistem ayarlarıyla oynanmadığı sürece devrilmesi imkansız”

Sektörde 25 yıldır operatörlük görevi üstlenen Ömer Özyurt, 2023 üretimi olan Fuchs MHL 360’ın önceki modellere göre gelişmiş sistem özelliklerine sahip olduğuna dikkat çekti. Limandaki çalışmalarını gerçekleştirirken makinenin birçok özelliğini kullandığını ifade eden Özyurt, “MHL 360’ın emniyet sistemi son derece mükemmel bir şekilde çalışıyor. Makinenin sistem ayarlarıyla oynanmadığı sürece devrilmesi imkansız. Makinenin 2 çalışma modu bulunuyor. Bunlardan ilki eko mod diğeri ise power mod. Power modda kontrole daha fazla hakim olmanız gerekiyor. Bu yüzden daha rahat bir çalışma için eko modun kullanılmasını tavsiye ediyorum. Makinenin kaldırma kapasitesi oldukça yüksek. Alman menşeili olan Fuchs MHL 360, çok seri olmakla birlikte gücünü, yeni nesil çevreci motordan alıyor. Kullanılan pompa sistemleri oldukça kaliteli olup seri çalışmaya katkı sağlıyor” dedi.

Ömer ÖZYURT – Operatör

Operatörün konforunu düşünen bir firma

Konuşmasına Fuchs MHL 360’ın konfor ve kullanım özellikleriyle devam eden Özyurt, “Makinede tavşan ve ağır isimli iki yürüyüş modu bulunuyor. Çalıştığımız limanlarda, çamurlu ve engebeli arazi bulunmadığından daha çok tavşan modunu kullanıyoruz. Makinenin tavşan modundayken gidemeyeceği yer yok. Kabin rahatlığı ve görüş açısı diğer makinelere oranla çok güzel. Ön cam tek parça kullanılarak görüş açısı geliştirilmiş. Kabin tasarımından dolayı yan cam görüş açısında da herhangi bir zorluk yaşamıyoruz. İşletme verimini artırmaya yönelik özellikleri bulunan Fuchs MHL 360’da operatör konforu en üst düzeyde tutulmuş. Bu makineyi Türkiye pazarına kazandıran TSM Global ailesine çok teşekkür edip işlerinin devamını temenni ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TürkTraktör; yeni CASE iş makinelerini Hazır Beton Fuarı’nda sergiledi

SONRAKİ HABER

Bomag, Marubeni Dağıtım ve Servis Güvencesiyle Türkiye’de

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share