İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Borusan Cat ile güçlü ittifak: “2024 yılında yine tercihimiz Caterpillar olacak”

Yazıcılar İnşaat, köklü deneyimi ve kurumsal kimliğiyle Yalova’da kum, çakıl ve hafriyat sektöründe hizmet veriyor. Borusan Cat ile yaptığı güçlü iş birliği sayesinde çevre dostu bir yaklaşım benimsiyor. Yazıcılar İnşaat, Caterpillar 320 ve 336 paletli ekskavatörleri ve Caterpillar 966 ve 950 lastikli yükleyici modellerini parkına ekleyerek Borusan Cat ile güçlü bir ortaklığa devam ediyor. Yazıcılar İnşaat Genel Müdürü Şakir Yazıcı, Boom 360 uygulamasıyla donatılan makinelerin işlerini kolaylaştırdığını ifade ederek  “2024 yılında yine tercihimiz Caterpillar olacak” dedi.

1980 yılında inşaat ve hafriyat alanında çalışmalarına başlayan Mustafa Yazıcı ve Oğulları firması, sektördeki yerini sağlamlaştırıp, performansını üst seviyelerde tutmak için 1996 yılında yapılanmaya giderek Yazıcılar Kum Çakıl Hafriyat İnşaat Nakliye Ticaret Limited Şirketi olarak faaliyetlerine devam ediyor. Yalova merkezli çalışmalarını sürdüren firma, 2008 yılında vinç hizmetlerine başlayıp, tersane bölgesinde ve fabrikalarda etkin bir biçimde mevcut sistemlerini entegre ederek, almış olduğu projelerin her aşamasında uluslararası standartlarda hizmet sunmayı kendine vizyon ediniyor. 2008 yılından itibaren Borusan Cat ile tanıştıklarını kaydeden Yazıcılar İnşaat Genel Müdürü Şakir Yazıcı, son dönemlerde bekolodere yöneldiklerini ve yine marka seçimlerinde Borusan Cat’i tercih ettiklerini dile getiriyor.

1970’lerden gelen yolculuk

Yazıcılar İnşaat maden temellerinin 1970’lere dayandığını belirten Yazıcılar İnşaat Genel Müdürü Şakir Yazıcı, “Yazıcılar Hafriyat Maden temelleri 1970’lere dayanıyor. Rahmetli dedem Mustafa Yazıcı bu işin başındaydı. Daha sonra babam Mustafa Yazıcı ve amcalarım Arif Yazıcı ile Nazım Yazıcı devam ettirdi. Şimdi de kardeşim Tamer ile birlikte yola devam ediyoruz. Şuan yaptığımız işler maden sektörüne dayalı ilerliyor. 2008 yılından sonra vinç sektörüne giriş yaptık. Aynı zamanda hafriyat işlerimiz de bulunuyor. İşlerimizde yüzde 90 oranında kurumlarla çalışıyoruz. Kurumsal firmalara yönelik işlerimizin yoğunluğu, fabrikalar üzerinden devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli kadrosuyla en iyisini ortaya çıkarıyor

Proje alanlarında çok sayıda kişiye istihdam sağlayan Yazıcılar İnşaat, tecrübeli kadrosuyla birlikte en iyisini ortaya çıkarmak için faaliyetlerini sürdürüyor. Her geçen gün büyümeye devam ettiklerini bildiren Şakir Yazıcı, “Hizmet ağımızla Yalova, en fazla Karamürsel ve Gölcük alanında faaliyet gösteriyoruz. Bu faaliyetleri gerçekleştirmek için 95 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Çalışan sayımız dönemsel olarak değişiklik gösterebiliyor. Kışın zorlu hava koşullarında çalışırken zorlanıyoruz. Bu sebeple işlerimiz yazın daha verimli ve planladığımız şekilde ilerliyor. Daha çok belediye ihalelerine giriyoruz ve bu projelere malzeme tedariki sağlıyoruz. Bulunduğumuz bölgedeki OSB’lere malzeme aktarımı da yapıyoruz. Dolgu, mıcır, taş dolgu, ve kale dolguyu kapsayan çok sayıda malzeme elimizde bulunuyor. Hazır sıvaların çıkması ve inşaat sektöründe mantolama sistemlerinin kullanımın artması yaptığımız işlerin yönünü değiştirdi. Bundan dolayı geçmişte daha fazla faaliyette bulunduğumuz kum işi de azaldı. Bu sebeple taş çıkarmaya başladık” diyerek firmanın geçmişten bugüne yaptığı işler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Özel çalışmalar, Yazıcılar İnşaat ile yer buluyor

Vinç, maden, nakliyat hizmetlerinin yanında hafriyat çalışmaları da gerçekleştiren Yazıcılar İnşaat, müşterilerini memnun etme amacıyla yenilikçi çözümleriyle birlikte faaliyetlerini sürdürüyor. Şakir Yazıcı, “İnşaatın ilk en temelinden başlayarak hafriyatı bitirdikten sonra temel dolguları, drenaj malzemeleri ve sıvaya kadar hizmet veriyoruz. Bu süreçte gerekirse vinçlerimizi de kullanıyoruz. Faal olarak şu anda yürüttüğümüz Yalova ve Altınova Belediyelerinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Borusan Cat bizim her zaman ilk tercihimiz oluyor”

Doğru iş makinesi tercihinde en önemli faktörlerden birinin kendileri için yakıt olduğunu dile getiren Şakir Yazıcı, “Doğru iş makinesi dediğimiz zaman bizim için en önemli faktör yakıt oluyor. Biz de artık yakıta göre makine tercih etmeye başladık. Son teknolojilerle birlikte Borusan Cat kendini geliştirerek daha az yakıt tüketimi sarf ediyor. Bizim için de daha ekonomik olmaya başladı tabii. Makinenin verimliliği o kadar çok ki artık kendi taksitlerini ödediğini söyleyebilirim. O yüzden de Borusan Cat bizim her zaman ilk tercihimiz oluyor diyebilirim” açıklamalarında bulundu. Sahadaki iş makinelerinden beklentileri doğrultusunda kalitenin de önemli olduğunu vurgulayan Şakir Yazıcı, “Zamanla eskiyen ve yıpranan makineler yenileriyle değiştirilmeli. Makinelerin parça kalitesinin iyi olması işlerimizin sürekliliğine katkı sağlıyor. Komponent kalitesi, motor teknolojisi, operatör konforu ve işletme verimliliğini düşündüğümüzde Borusan Cat’te çözüm sağlıyoruz” sözlerini kaydetti.

Borusan Cat, işletme maliyetlerini azaltmada büyük fark yaratıyor

Geçmişte yapılan işlerde özellikle greyder, dozer ve silindirin ön planda olduğunu söyleyen Şakir Yazıcı, son dönemlerde bekolodere yöneldiklerini ve yine marka seçimlerinde Borusan Cat’i tercih ettiklerinin üzerinde duruyor. Yazıcı, “Bekoloder ve ekskavatörde de tercihimiz yine Borusan Cat oluyor. Daha öncede söylediğim gibi yakıt tasarrufunu önemseyerek Caterpillar 320 ve 336 paletli ekskavatörlerini satın aldık. Maden ocaklarımızda da yine aynı tercihte bulunarak Caterpillar 966 ve 950 lastikli yükleyici modellerini parkımıza kattık. Hesaplamalarımıza göre aylık ve yıllık yakıt maliyetlerimizde ciddi bir fark görüyoruz. Bu yakıtı yakarken de performanstan bir kaybımız olmuyor. Borusan Cat ile yakıt tasarrufunda büyük bir fark yaşadık. Güç ve performans olarak da Borusan Cat’den son derece memnunuz” diye konuştu.

Boom 360 kolaylığı Yazıcılar İnşaat’ın da tavsiyesinde

Müşterilerinin kampanyalardan haberdar olacağı, teklif alabileceği, servis çağırıp ekipmanlarını takip edebileceği ve daha birçok özelliğiyle Boom360, Yazıcılar İnşaat için de avantajlar sağlıyor. Mobil uygulamanın faydalarından bahseden Şakir Yazıcı, Boom 360 uygulamasının makinelerinin bakımlarında veya herhangi bir sorun olduğunda uygulama üzerinden servis desteği alabildiklerine değindi ve sözlerini sürdürdü. Yazıcı, “Makinenin nerede olduğunu tespit edebiliyoruz. Uygulamanın en güzel özellikleri arasında da bu bulunuyor. Bizim için faydalı bir uygulama ve pek çok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Yedek parça siparişi dahil görüntülü çağrı desteği bile alabiliyoruz. O an acil bir durum olduğunda canlı olarak bağlanma sağlanıyor. Firma olarak uygulamanın en çok kampanya ve servis modülünü kullanıyoruz. Uygulamayla birlikte kampanyalarından haberdar olarak kimi zaman yüzde 40 oranında indirimden faydalanabiliyoruz. Makinenin yerini tespit eden modül de oldukça işimize yarıyor. Çalınma durumunda ya da makinenin nerede çalıştığını görebiliyoruz. Anlaşılır bir arayüze sahip olan Boom 360’ın kullanımı oldukça kolay. Kendim de uygulamayı kullandığım için başkalarının da bu uygulamanın kolaylığını yaşamalarını tavsiye ediyorum” sözleriyle Boom 360 uygulamasında yaşadığı deneyimi aktardı.

“Borusan Cat için Türkiye’nin en iyi servisine sahip diyebilirim”

Borusan Cat’in yeni gelişmelerle birlikte özellikle ekskavatör gruplarında konforu daha çok artırdığını dile getiren Şakir Yazıcı, “Ekskavatörlerde Cat’in yeni bir sistemi ve dizaynı var. Soğutucular, pompa ve diğer tüm parçalara motor kapakları açıldığı zaman kolayca ulaşılabiliyor. Bu yönden servis sürecinde de zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlanabiliyor. Borusan Cat için Türkiye’nin en iyi servisine sahip diyebilirim. Telefon açtığımız zaman anında buradalar ve makinelerimizin bakımı çok kolay yapılıyor. Madeni yağları zaten Borusan Cat servisinden temin ediyoruz. Borusan bakımda ve serviste çok hızlı ve ilgili davranıyor. Bu yüzden gözümüz arkada kalmıyor” değerlendirmelerinde bulundu.

Müşteri bağlılığı kesintisiz iletişim gücüyle karşılanıyor

Müşterilerine karşı en iyi ve en doğru çözüme ulaşmaya gayret eden Yazıcılar İnşaat, doğru iş makinesinin temel özellikleri konusunda servis hizmetinin ön planda olduğunu belirtiyor. Şakir Yazıcı, “Makine alacağımız zaman bizim için en önemli faktörlerden biri servis konusu. Servise telefon açtığımızda ihtiyacımıza hemen cevap vermesi gerekiyor. Biz de bu sayede Borusan Cat’ten servis hizmeti alıp kendimizi garantiye alıyoruz” dedi.

Caterpillar konforuyla memnuniyeti ikiye katlıyor

Operatörlerin çalışma koşullarında konforun önemine vurgu yapan Yazıcı, “Yeni kabinler görsel olarak çok daha gösterişli. Koltukların daha rahat olması hep üzerinde oldukları için kullanıcılara konforu sağlıyor. Küçük koltuklar operatörlerde çalışma isteğini bile azaltabilir. Yeni kabinlerdeki görüş açışının genişlemesi de avantajlar arasında bulunuyor. Caterpillar iş makinelerinin lüks araçtan bir farkı yok. Operatörlerin tek tuşla ulaşabildiği ekran kontrollü makine bilgileri ve ergonomik kontrol paneli memnuniyeti ikiye katlıyor. Makinelerdeki memnuniyetimizden dolayı 2024 yılında yine tercihimiz Caterpillar olacak” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Pimmaksan İş Makinaları’nın acı kaybı!

SONRAKİ HABER

TSM Global’in acı kaybı!

BENZER HABERLER
Total
0
Share