İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CAT CS12 GC TOPRAK SİLİNDİRİ SAHAYA İNDİ

CAT CS12 GC TOPRAK SİLİNDİRİ, BORUSAN CAT GÜVENCESİYLE TÜRKİYE PAZARINDAKİ YERİNİ ALDI. BORUSAN CAT ÜRÜN LİDERİ ALP ARALIN, DÜŞÜK ÇALIŞMA MALİYETİ VE KONFORLU BİR ÇALIŞMA ALANI SAĞLAYAN ​CAT CS12 GC SERİSİYLE İLGİLİ SORULARIMIZI YANITLADI.

 

BORUSAN CAT’İN ÜRÜN PORTFÖYÜNÜ KATTIĞI YENİ CAT CS12 GC TOPRAK SİLİNDİRİNİ TEKNİK ÖZELLİKLERİYLE BERABER TANIYABİLİR MİYİZ?

 

CS12 GC, 12,6 ton çalışma ağırlığına sahip düz tamburlu kompaktörtür. Hem makine hem de motoru için aynı üretici ve hizmet kaynağı olan Cat® C4.4 motorlarla donatılmıştır ve 2134 mm sıkıştırma genişliğine sahiptir. Cat C4.4 motor, 83,0 kW / 111,3 beygir brüt güç sağlar. GC serisi titreşimli toprak kompaktörleri, tamburdaki yüksek genlik ve ağırlık (statik doğrusal yük) sonucu gelişmiş sıkıştırma performansı sunar. Maksimum genlik 2 mm’dir ve bu makine sınıfı için sektördeki en yüksek genlikler arasındadır.

 

 

CAT CS12 GC MODELİ NE ZAMAN PİYASA SUNULMAYA BAŞLANACAK? YENİ ÜRÜN AĞIRLIKLI OLARAK HANGİ MÜŞTERİ GRUBUNA HİTAP EDİYOR?

 

Yeni GC vibrasyonlu toprak sıkıştırıcı ürün hattı, 10-12 ton sınıfında gereken performans özelliklerini sağlayabilen standart bir makine arayan yol müteahhitlerin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Makineler, tipik orta kullanımlı yol yapım uygulamaları için uygun performans sağlayan basit ancak şık bir tasarıma sahiptir. 2021 ikinci yarıyıl itibariyle bu ürünümüzü müşterilerimize ulaştırmaya başladık ve hızlı bir şekilde sahalara döndük.

 

 

CAT CS12 GC’NİN MUADİLLERİNE GÖRE ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 

Makineler standart otomatik titreşim ile donatılmıştır. Titreşim sistemi etkinken ve otomatik titreşim açıldığında, makine yavaşladıkça titreşim sistemi kapanacaktır. Makine tersine döndüğünde vibrasyon sistemi tekrar çalışmaya başlıyor. Bu işlev, yerelleştirilmiş aşırı sıkıştırma alanlarını önleyerek genel sıkıştırma kalitesinin aynı kalmasına yardımcı olur ve bileşenlerin süresine ve operatörlerin konforuna yardımcı olan aşırı titreşimleri önler. Pürüzsüz tamburlar, granül malzemeleri sıkıştırmak için idealdir. Yapışkan ve yarı yapışkan toprak uygulamalarını sıkıştırmak için isteğe bağlı bir keçi ayağı kabuğu kiti ile donatılabilir. Başka bir üstün kaliteli özelliği ise asla greslemeye ihtiyaç duymayan rulmanlara sahip, ömür boyu sızdırmaz contadır.

 

 

CAT CS12 GC’NİN KULLANIM ALANLARINDAN VE MÜŞTERİLERİNİZE SAĞLAYACAĞI AVANTAJLARDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

 

Makine, motorun çalışma hızını azaltan ve yakıt yanmasını azaltan bir sistem olan standart bir Eco moduna sahiptir. Eco modu, çalışma koşullarının normal motor gücü gerektirdiği çoğu uygulamada devreye alınabilir ve daha fazla güç istendiğinde basitçe devre dışı bırakılabilir. %18’e kadar yakıt tasarrufu sağlayabilir. CS12 GC mükemmel servis kolaylığı sağlar. Dayanıklı tek parça kaput, motora ve soğutma sistemine olağanüstü erişim için hızlı ve kolay bir şekilde öne eğilir. Akü bakım gerektirmez. GC titreşimli toprak kompaktörlerinde servis erişimi basit ve kullanışlıdır. Tüm rutin servislere makinenin sağ tarafından yerden kolayca erişilebilir. GC toprak sıkıştırıcıları, çoğu sistemde diğer üreticilere göre daha uzun servis aralıkları, daha uzun aralıklar sağlar. Bu uzun aralıklar, daha düşük sahip olma ve işletme maliyetlerine, daha fazla üretkenliğe ve daha az yağ ve filtre kullanımı nedeniyle daha küçük çevresel ayak izine katkıda bulunur. Motor yağı servis aralığı her 500 saatte birdir. Hidrolik yağ servis aralığı 3.000 saattir. Hidrolik yağ filtreleri, operatör platformunun altına harici olarak yerleştirilmiş, erişimi ve bakımı kolaydır.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

SEKTÖRÜN ZİRVESİ MERMER İÇİN TOPLANDI

SONRAKİ HABER

MOBIL’İN YENİ TRAKTÖR VE İŞ MAKİNESİ YAĞI MOBILFLUID 428 AĞIR ÇALIŞMALARDA YÜKSEK DİRENCE İMKAN TANIYOR!

BENZER HABERLER
Total
0
Share