İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çatalkaya Makina, Maden Türkiye 2024’te güncel çözümlerini sergiledi

Çatalkaya Makina, uluslararası madencilik, tünel inşa, makina ekipmanları ve iş makinelerinin sergilendiği Maden Türkiye 2024 Fuarı’nda ürünlerini ve sektörle ilgili çözümlerini sergiledi. Çatalkaya Makina Genel Müdür Yardımcısı Ali Celal Yektay fuarla ilgili görüşlerinde “Standımıza gelen ziyaretçiler, Çatalkaya Makina’nın sadece Deutz motorlarının yetkili satıcısı olmadığını, kendi ana servisi, alt bayilerinin servisleri, yedek parça ve motor aplikasyon bölümü ile her konuda çözüme hazır olduğunu gördüler” ifadelerine yer verdi.

Bu yıl 11.si gerçekleşen, Türkiye’nin en önemli fuarlarından biri olan Maden Türkiye Fuarı, 02-05 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Fuarda madencilik, tünel inşa, makine ekipmanları ve iş makineleri tanıtımının yanı sıra maden sahasının seçimi, tanımlanması ve sınırlarının belirlenmesi, maden alanının çevre ve çalışma sahalarının hazırlanması, cevher elde etme, cevher hazırlama ve zenginleştirme ana başlıkları altında ürün ve hizmetler sergilendi. Çatalkaya Makina da ürün ve çözümleriyle fuardaki standında ziyaretçilerini ağırladı.

Ali Celal YEKTAY – Çatalkaya Makina Genel Müdür Yardımcısı

Stantta sergilenen yenilikçi sistemler ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gördü

Fuar alanında çeşitli ürün gruplarını ve hizmet çözümlerini sergilediklerini ifade eden Çatalkaya Makina Genel Müdür Yardımcısı Ali Celal Yektay, “Maden sektörüne, kaliteli iş makineleri üreten imalatçılarımıza; başta egzoz emisyonu ve yakıt sarfiyatı düşük, son teknolojiye sahip, operatör dostu dizel motorlarımızı sunduk. Düşük egzoz emisyonlu motorların yanında, Ortadoğu ve Afrika pazarı için makine üreten firmalar için de Stage IIIa / Tier 3 egzoz emisyon seviyesinde, yüksek kükürt oranına sahip yakıtlar ile çalışabilen dizel motorlarımızı da sergiledik” dedi.

“FusionHub” sistemi ile 7/24 makine verileri anlık olarak takip edilebiliyor

Motor verilerinin anlık olarak takip edilebildiği sistemleri de pazara sunduklarına dikkat çeken Ali Celal Yektay, “Maden sahalarında makinelerin motor verileri dahil olmak üzere, önemli verilerinin uzaktan izlenerek, verilerin kaydının tutulup, gerektiğinde müşteriye bilgi gönderen bir sistem olan “FusionHub” sistemini Talpa Solutions firmasının da aktif katılımı ile ziyaretçilerimize tanıttık. Makinenin durumunu 7/24 izleyebileceğiniz bu sisteme aylık düşük bir ücret karşılığı sahip olabiliyorsunuz. Makinenin durumu ya da çalışmasının verimliliği ile ilgili veri kaydı alınabilinmesi ve kolaylıkla müşteri tarafından geçmişe dönük analiz edilebilmesi, ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekti. Makinede bir arıza oluşmadan önce sistemin kullanıcıyı uyarması, makinenin bakımlarının planlanması, yakıt sarfiyatının izlenmesini kapsayan konular, ziyaretçilerimiz tarafından olumlu geri dönüşler almamızda etkili oldu. Bu konuda önümüzdeki günlerde birkaç büyük maden şirketinde demo kurulumuna başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

“Makine üreticilerinin projelerinin her aşamasında yanındayız”

Ali Celal Yektay, Çatalkaya Makina’nın yalnızca ürünleri ile değil servis, yedek parça ve motor aplikasyonlarıyla da müşterilerinin her daim yanında olduklarını belirterek; “Standımıza gelen ziyaretçiler, Çatalkaya Makina’nın sadece Deutz motorlarının yetkili satıcısı olmadığını, kendi ana servisi, alt bayilerinin servisleri, yedek parça ve motor aplikasyon bölümü ile her konuda çözüme hazır olduğunu gördüler. Deutz marka dizel motorların tartışmasız lider olduğu madencilik sektöründeki bu fuara Çatalkaya Makina olarak katılmamızın en büyük nedeni, temsil ettiğimiz Deutz markası konusunda, her türlü çözüme hazır olduğumuzu sektöre bir daha göstermekti. Fuarla birlikte makine üreticilerinin projelerinin her aşamasında yanlarında olduğumuzu bir kez daha duyurmak istedik. Bu fuarın başarısı ile satışlarımızın sene sonuna kadar planlanan hedeflerimizi geçeceğine inanıyorum” dedi.

Maden Türkiye 2024’te kompakt dizel motorlar dikkat çekti

Ali Celal Yektay, TCD3.6 L04 modelinin fuardaki ziyaretçiler tarafından oldukça beğenildiğini aktararak; “Düşük egzoz emisyonlu, kompakt dizel motorlarımız fuarda çok ilgi gördü. Tanıtımını yaptığımız 1.2 litrelik, egzozunda filtre sistemi olmadan Stage V egzoz emisyon seviyesine sahip olan D1.2 L03 tipi motorumuz çok ilgi gördü. Türkiye’de Stage IIIa ile Stage V egzoz emisyonlarında kullanılan TCD3.6 L04 modelimiz her zamanki gibi en çok fiyat teklifi verdiğimiz modelimizdi. TCD2.2 L03 modelimizin orijinal olarak soğutma sistemi üzerinde olan power pack modeli, küçük ölçekli iş makine üreticileri tarafından çok beğenildi” ifadelerini kullandı.

Sahada, kalitenin korunması için çaba gösteriliyor

Deutz marka motorları fuar ziyaretçilerine tanıtmaktan ve ilgililerine ulaştırmaktan memnun olduklarını ifade eden Ali Celal Yektay, 160 yıldır madencilik sektöründe kendini kanıtlayan dizel motorlar üreten Deutz AG’nin hem üretimde kullandığı malzemelerin dayanıklılığı hem de kalite kontrolu ile üretmiş olduğu motorların dayanıklılığını garanti ettiğini vurguluyor. Deutz AG’nin temsilcilerinden biri olan Çatalkaya Makina’nın, kalitenin korunması için çaba gösterdiğine vurgu yapan Yektay, “Yeni model motorlarımızın kaliteli yakıt ve bakım malzemesi ile sorunsuz çalıştığına her gün şahit oluyoruz. Bu durum Deutz marka motorların Türkiye’deki satışlarının artmasında etkili oluyor. Şirketimiz açısından Maden Türkiye 2024, her yönü ile başarılı geçti. Ziyaretçiler çoğunlukla sektörde çalışan profesyonellerdi. Fuarda bizi ziyaret eden herkese buradan bir daha sevgi ve saygılarımı iletmek isterim” şeklinde konuştu.

“Her türlü saha desteğini sağlayabilecek alt yapıyı oluşturuyoruz”

Genel Müdür Yardımcısı Ali Celal Yektay, madencilik sektörünün zor koşullarını sundukları çözümlerle desteklemeyi hedeflediklerini anlatarak; “2024 yılı içerisinde, yeni genel merkezimize taşınmamız devam ederken, alt bayi sistemimiz ile işlerimiz de yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmaları yaparken bir yandan da kadromuzu ve artan talep doğrultusunda alt bayi sistemimizi güçlendiriyoruz. Amacımız Türkiye’de Deutz markalı ürünlere her türlü saha desteğini en kısa zamanda sağlayabilecek alt yapıyı oluşturuyoruz. İlk dört aylık periyoda baktığımızda tüm şirket birimlerinin kendi limitlerini aştığını görüyoruz. Madencilik sektörünün zor koşullarda çalıştığını bilmemize rağmen, cevher işleme teknolojilerinin yenilenmesi ve yeni sahaların açılması ile büyümesini sürdüreceğine inanıyoruz. Bu konuda yeni binamızda, eski model dizel motorlu makinelerine yeni model Stage V egzoz emisyonlu motorlarımızı anahtar teslimi monte etmeyi planlıyoruz. Ayrıca uzaktan izleme sistemimiz FusionHub ile sahada müşteriye olan desteğimizi artırmayı istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Deutz’un elektrikli tahrik sistemleri pazarla buluşturuluyor

Ali Celal Yektay, Deutz markasının pazara çıkacak yeni ürünlerini ise şu sözlerle açıkladı: “2024 yılının ikinci çeyreğinde yüksek voltajlı Deutz elektrikli tahrik sistemlerimiz piyasaya çıkacak. İlk çıkan E360 serisinden sonra piyasa ihtiyacına uygun yüksek voltajlı bir elektrikli sistem ile bu konuda prototip bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz.800 Volt gerilime sahip sistemimiz ile piyasada önemli bir noktaya geleceğimize inanıyorum. Ayrıca Hidrojen yakıtlı ve gaz yakıtlı motorlarımızın ilk prototip uygulamalarına sene sonuna kadar başlamak istiyoruz. Deutz AG’nin seri üretimde bulunan 25 tip dizel ve gaz yakıtlı modeli bulunuyor. Bu serilerden bazıları 2025’in sonuna kadar yavaş yavaş seri üretimden kaldırılacak ve yerlerini yeni nesil motorlara bırakacaklar. Ancak Deutz AG’nin başka üreticiler ile geliştirdiği yeni nesil motorlar ile bu sayı tekrar 25’in üstüne çıkacaktır.”

Çatalkaya Makina satış ve satış sonrası hizmetlerde müşterilerinin yanında

Çatalkaya Makina Genel Müdür Yardımcısı Ali Celal Yektaysunum ve çözümleri ile satış ve satış sonrası hizmetlerde her zaman müşterilerinin yanında olduklarını aktararak; “Çatalkaya Makina olarak Deutz AG’nin yüksek teknolojili ürünlerinin satışı ve satış sonrası desteğini vermeye devam edecektir. Alternatif yakıtlar ve elektrifikasyon konusunda da müşterilerimize yüksek kalitede hizmet verme anlayışımız bize başarı olarak geri dönecektir” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Borsa’ya Hareket geliyor, Hareket halka arz ediliyor

SONRAKİ HABER

Putzmeister Türkiye, yenilenen tesisiyle İzmir’de potansiyelini artırıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share