İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CNH ve HD Hyundai ortak inovasyon anlaşmasını açıkladı

İş ve inşaat makinesi üreticileri CNH ve HD Hyundai, inşaat sektöründe yenilikçiliği ilerletmek için ortak bir girişim yaptıklarını duyurdu.

CNH ve HD Hyundai yöneticileri, Las Vegas’taki CES fuarında CE İnovasyon Laboratuvarı planlarını açıkladı. CNH İnşaat Başkanı Stefano Pampalone ve HD Hyundai XiteSolution (HDX) Başkanı ve CEO’su Young-Cheul Cho, Las Vegas’taki CES fuarında iki şirketin Çin’de yeni bir araştırma merkezi kurmasını sağlayacak bir Mutabakat Anlaşması imzaladı.

İnşaat sektöründe ileri bir teknolojik gelişme sağlanması hedefleniyor

CNH ve HDX, CE İnovasyon Laboratuvarı’nın amacının inşaat sektörünün müşterileri için en ileri teknolojilerin gelişimini hızlandırmak olduğunu söylüyor. Hem CNH hem de HDX’ten teknoloji uzmanları, otomasyon ve Yapay Zeka dahil olmak üzere ortaya çıkan teknoloji trendlerini keşfetmenin yanı sıra gelişen müşteri ihtiyaçlarını değerlendirmek ve portföy geliştirmeleri ve büyümesine yönelik fırsatları belirlemek için laboratuvara personel verecek. Anlaşma, dünyanın en büyük iki inşaat ekipmanı işletmesi arasındaki iş birliğini öngörüyor. CNH, Case ve New Holland Construction markalarının sahibi olurken 2021’de kurulan HDX ise sırasıyla Hyundai ve Develon markalarını kullanan HD Hyundai Construction Equipment (HCE) ve HD Hyundai Infracore’un (HDI) sahibi olan HD Hyundai’nin bir yan kuruluşudur.

Bilgi ve teknolojiyi paylaşmak

İş birliğinin bir parçası olarak HDX, CNH’ye patentli AAVM+ (Gelişmiş Çevresel Görüş İzleme Plus) 360 derecelik kamera ve radar sisteminde destek olacak. CNH, Hemisphere markası aracılığıyla HDX’e Küresel Navigasyon Uydu Sistemi teknolojilerini sağlayacak. İleriye dönük olarak iki şirket, araştırma merkezi içindeki iş birliklerini, yeni teknolojilerin birlikte geliştirilmesini ve ilgili girişim bölümleri aracılığıyla yenilikçi start-up’lara ortak yatırımı içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

Ortak yatırım ile teknoloji odaklı geliştirme hedefleniyor

CNH İnşaat Başkanı Stefano Pampalone yapılan iş birliği kapsamında açıklamalarda bulundu. Pampalone: “HDX ile işbirliğimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz. Bu ortak çaba, CNH’nin inşaat işini büyütme konusundaki kararlılığımızı güçlendirecek ve her iki şirketimizi de sektördeki teknoloji otoriteleri olarak konumlandıracak.” HDX ve Hyundai Infracore Başkanı ve CEO’su Young-Cheul Cho ise şunları söyledi: “Ortaklığımızın, inşaat ekipmanı pazarında ön sıralarda yer almak için çok önemli bir faktör olan gelecekteki teknolojileri de kapsayacak şekilde ürün iş birliğimizin ötesine geçmesi son derece cesaret verici. Pazara öncülük etmek için daha da yakın bir şekilde birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Marubeni Dağıtım ve Servis, Bomag ile sektöre ilham olmayı amaçlıyor

SONRAKİ HABER

TMB, “İnşaat Sektörü Analizi” raporunda Türkiye’nin durumunu aktardı

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share