İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DFDS yardım gemisi İskenderun’da

7 Şubat gecesi DFDS Pendik Terminali’nden tam kapasite ile hareket eden Pergamon Seaways gemisi, 10 Şubat Cuma günü İskenderun’a yanaştı. 245 parça ağır iş makinesi ve aracın yanı sıra yiyecek, içecek, ısıtıcı, jeneratör, battaniye, çadır vb. ihtiyaç malzemesi depremzedelere ve arama kurtarma ekiplerine ulaştırıldı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü, AFAD, İstanbul Valiliği, Pendik Kaymakamlığı, UND ve İTO lojistik Komitesi koordinasyonları ile afet bölgesine, iş makinesi ve ihtiyaç malzemesi ulaştırdı. İş makinesi operatörleri ve araç şoförlerinin İstanbul’dan Hatay’a intikali de DFDS tarafından koordine edildi.

DFDS’in hizmet sunduğu Pendik ve Mersin limanlarında görev yapan özel eğitimli köpekler de deprem felaketinin gerçekleştiği günden itibaren bölgede arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TMB, üyelerine iş makinelerinin yönlendirilmesi çağrısında bulundu

SONRAKİ HABER

HASEL Grup, deprem bölgesine destek vermeyi sürdürüyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share