İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DOĞAL AFETLERİN BAŞ KAHRAMANI: İŞ MAKİNELERİ

KİMİ ZAMAN YANGIN SÖNDÜRMEDE KİMİ ZAMAN İSE SEL VE DEPREM FELAKAETLERİNDE AKTİF OLARAK GÖREV ALAN İŞ MAKİNELERİ, DOĞAL AFETLERDE DAİMA ÖN SARFLARDA YER ALARAK HAYAT KURTARIYOR.

 

Gündelik hayatta inşaat, hafriyat, yol yapım, maden ocakları, fabrikalar, tarım ve tüm altyapı çalışmaları başta olmak üzere birçok alanda kullanılmak üzere üretilen iş makineleri, doğal afetlerde önemli rol üstleniyor. Doğal afetlerin yol açtığı ve insan gücünün baş edemeyeceği zorlukların üstesinden kolaylıkla gelen iş makineleri, oluşan hasarları azaltmak ve onarmakta hayati önem taşıyor.

 

İŞ MAKİNELERİ EN ÖN SAFLARDA

 

Son günlerde dünyada ve Türkiye’de yaşanan yangın, sel ve deprem felaketinde yoğun olarak kullanılan iş makineleri, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Özellikle orman yangınlarında itfaiye için yol açma, yangının sıçramaması için hendek kazma gibi görevlerde kullanılan iş makineleri, yangınların büyümesini engelleme ve söndürülmesine ön saflarda yer aldı. Sel ve deprem felaketinde ise kapanan yolların açılması, alanların temizlenmesi ve daha birçok çalışmada kullanılan iş makineleri, doğal afetlerde hayati bir rol üstleniyor.

 

Doğal afetler sırasında iş makinelerinin görev aldığı alanlara hep birlikte göz atalım;

 

 

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TÜRKTRAKTÖR YILIN İLK YARISINDA ÜRETİM VE İHRACAT REKORU KIRDI

SONRAKİ HABER

İNŞAAT SEKTÖRÜ İKİNCİ YARIYA YAVAŞ BAŞLADI

BENZER HABERLER
Total
0
Share