İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DOKA KALIP, GENÇ MÜHENDİS ADAYLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

KALIP VE İSKELE SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ FİRMALARINDAN OLAN DOKA, YTÜ YAPI KULÜBÜ’NÜN DÜZENLEDİĞİ 8. “İLK BARETİM” ETKİNLİĞİNDE ANA SPONSOR OLARAK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU. DOKA KALIP İSKELE GENEL MÜDÜRÜ ENDER ÖZATAY, ÖĞRENCİLERE KARİYER ROTASINI OLUŞTURMAYI VE BU ALANDA NASIL BAŞARILI OLUNABİLECEĞİNİ ANLATIRKEN, DOKA KALIP İSKELE MÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ EKİP LİDERİ NAZLI ÖDÜL DOĞAN İSE CANLI İŞE ALIM SİMÜLASYONU İLE ÖĞRENCİLERE SÜRECİN NASIL İŞLEDİĞİNİ YÜZ YÜZE GÖSTERDİ.

Doka Kalıp ve İskele; İstanbul Finans Merkezi, İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, 1915Çanakkale Köprüsü, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Burj Khalifa gibi pek çok imza projede yer alıyor. Yalnızca inşaat sahalarında değil sektörde yer alacak genç mühendis adaylarına da bilgi ve fayda sağlamayı amaçlayarak çeşitli organizasyonlara katılan Doka, bu yıl Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kültür ve Kongre Merkezi Yapı Kulübü’nde 8. kez gerçekleşen “İlk Baretim” etkinliğinde ana sponsor olarak yer aldı. Etkinlik, yapı ve inşaat sektöründe kariyer hedefleyen öğrenciler, Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay ve Mühendislik Bölüm Lideri Nazlı Ödül Doğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Öğrenciler, etkinliğe katılan Doka yetkililerinden sektör hakkında merak ettikleri konuları ve nasıl bir kariyer yolu çizmeleri gerektiğiyle ilgili önemli bilgiler aldı.

Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay

ENDER ÖZATAY: “DAİMA YENİ ŞEYLER ÖĞRENİN”

Türkiye’de 134 inşaat fakültesinin bulunduğunu ve bu yıl yaklaşık 15 bin öğrencinin mezun olacağını belirten Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, “Sizlere en önemli tavsiyem, çalıştığınız işte mutlaka araştırmacı olun. Her gün yeni şeyler öğrenerek kendinizi geliştirmeye çalışın. Nitelikli bir şirkette çalışırsanız, kariyerinize ve meslektaşlarınıza göre daha önde başlarsınız. Böylelikle hayatınızdaki her şey bir anda değişebilir. Disiplinli olun, hedeflerinizi doğru belirleyin ve çok iyi İngilizce öğrenin. Bunların yanında yeni teknolojilere, bilgisayar programlarına hakim olmak da çok önemli. Artık 2 boyutlu projelendirme yeterli değil birçok firmada 3 boyutlu tasarım programları standart hale geldi. Bu teknolojilerle hedef; şantiyede iş akışını kolaylaştırmak, daha fazla şeffaflık sağlayabilmek ve daha kaliteli bir inşaat süreci oluşturabilmektir. Kariyerinizdeki bütün gelişimin yalnızca tecrübeye bağlı olduğunu, tecrübeniz arttıkça kariyerinizde sürekli bir ilerleme olacağını düşünmeyin. Daima yeni şeyler öğrenin” ifadelerini kullandı. Ender Özatay, konuşmasının ardından öğrencilere mezun olduktan sonra hem Doka’da hem de sektörde hangi alanlarda kariyer yapabileceklerini ve kendilerini nasıl geliştirmeleri gerektiğini ayrıntılı bir sunumla anlatırken, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

Mühendislik Bölüm Lideri Nazlı Ödül Doğan

ÖĞRENCİLER, İŞE ALIM SÜRECİNİ SİMÜLASYON İLE DENEYİMLEDİ

Doka’nın bugün 5 kıtada 7 binden fazla çalışanı ve 154 yıllık tecrübesiyle sektörünün lider firmalarından biri konumunda olduğunu belirten Doka Mühendislik Bölüm Lideri Nazlı Ödül Doğan, “Türkiye’de kalıp sektörünün lider firmalarından biri olan Doka, operasyonlarını Kocaeli’nin Gebze ilçesinden yürütüyor. Doka yalnızca yurtdışında iş yapan Türk inşaat şirketlerini değil, sorumlu olduğu Irak, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan ve Kazakistan bölgelerinde de en iyi kalıp ve iskele çözümlerini sunuyor. Mühendis adaylarının iş görüşmeleri sırasında İngilizce seviyesi, AutoCAD, Revit gibi mesleki programların yetkinlik seviyesi, sürekli öğrenme ve gelişime karşı tutumu bizim tercihlerimizde öne çıkan konular arasında yer alıyor. Ayrıca işe alım süreci pozitif sonuçlanan adaylarımıza kendilerini meslek alanı yanında farklı alanlarda da geliştirmeleri için çeşitli fırsatlar sunuyoruz ve eğitimler almalarını sağlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İSTANBUL'DA SUYA DÜŞEN İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ HAYATINI KAYBETTİ

SONRAKİ HABER

GEMİLER, HYUNDAI İLE GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILIYOR

BENZER HABERLER
Total
0
Share