İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DOKA KALIP İSKELE GENEL MÜDÜRÜ ÖZATAY’DAN ÜNİVERSİTELİLERE BAŞARILI KARİYERİN İPUÇLARI

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ’NİN MÜHENDİSLİK VE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİYLE ONLİNE KARİYER GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE BİR ARAYA GELEN DOKA KALIP İSKELE GENEL MÜDÜRÜ ENDER ÖZATAY, İYİ BİR KARİYER İÇİN FARKLILAŞMAK GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, “BENİM SİZLERE EN ÖNEMLİ TAVSİYEM, ÇALIŞTIĞINIZ İŞTE MUTLAKA ARAŞTIRMACI OLUN VE HER GÜN YENİ ŞEYLER ÖĞRENEREK KENDİNİZİ GELİŞTİRMEYE ÇALIŞIN” DEDİ.

 

Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, Yeditepe Üniversitesi’nin düzenlediği “Career Day / The Future Is Online” kariyer sohbetlerine konuk olarak, mühendislik ve mimarlık bölümü öğrencileriyle buluştu. Üniversitenin Kariyer Gelişim ve Mezunlarla İletişim Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinlikte Ender Özatay, öğrencilere mimarlık ve mühendislik bölümünden mezun olduktan sonra hangi alanlarda kariyer yapabileceklerini ve kendilerini nasıl geliştirmeleri gerektiğini ayrıntılı bir sunumla anlatırken, onlardan gelen soruları da yanıtladı. Doka’nın çalışmaları hakkında da bilgi veren Özatay, İstanbul Finans Merkezi, İstanbul Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Çanakkale Köprüsü, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Burj Khalifa gibi pek çok imza projede yer alan Doka’nın, 153 yıllık tarihiyle iskele kalıp sektöründe dünyadaki en köklü şirket olduğunu aktardı.

 

Doka Kalıp ve İskele Genel Müdürü Ender Özatay

“TECRÜBE TUZAĞINA DÜŞMEYİN, ÖĞRENMEYE DEVAM EDİN”

Öğrencilere mezun olduklarında ne alanda kariyer yapmak istedikleri konusunda net bir karar oluşturmaları ve bu doğrultuda adım adım ilerlemeleri tavsiyesinde bulunan Özatay, tecrübenin kariyer basamaklarında ilerlemek için tek başına yeterli olmadığını belirtti. Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Özatay, “Tecrübe tuzağına düşmeyin. Tecrübe edindikçe öğrenme olasılığı düşüyor. Kariyerinde ilerlemek için insanın kendini mutlaka yenilemesi ve yeni fırsatlardan yararlanmak için mutlaka öğrenmeye devam etmesi lazım. Benim en önemli tavsiyem, çalıştığınız işte mutlaka araştırmacı olun ve her gün yeni şeyler öğrenerek kendinizi geliştirmeye çalışın” diye konuştu.

 

 “BAŞARININ SIRRI FARKLILAŞMAK…”

Öğrencilere, iş hayatına atıldıklarında birlikte çalıştıkları herkesin benzer eğitimlerden gelmiş olacağını hatırlatan Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, bu nedenle başarılı olmak için farklılaşmaları gerektiğini vurgulayarak şu tavsiyelerde bulundu: “Peki nasıl farklılaşabilirsiniz? Başarılı insanların sırrı nedir? iyi bir okuldan mezun olmak, çok iyi İngilizce bilmek, doğru hedefleri belirlemek tabii ki önemli. Ancak farklılaşmak için olmazsa olmazlar; doğru iletişim kurabilmek, çok çalışmak, sürekli öğrenmek, iyi bir dinleyici olmak ve size söylenen her şeyden bir şey öğrenmeye çalışmak olacaktır. Belli hedeflere çalıştığınız şirket içinde odaklanıp onlara ulaşmaya çalışın ve teknolojiyi mutlaka yakından takip edin” İş ve özel hayat arasında denge sağlama tavsiyesinde de bulunan Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, her ikisine de gerekli vakti ayırmanın kişiye kendisini iyi hissettirdiğini ve işine daha iyi odaklanmasını sağladığını sözlerine ekledi.

 

İTÜ KARİYER ZİRVESİ’NDE DE GELECEĞİN MÜHENDİSLERİYLE BULUŞACAK

Kariyer günlerinin önemli destekçilerinden biri olan Doka, Nisan ayında ise İTÜ Kariyer Zirvesi’nde de yer alacak. Doka Kalıp İskele Genel Müdürü Ender Özatay, geçen yıl da konuşmacı olarak yer aldığı İTÜ Kariyer Zirvesi’nde, geleceğin mühendis adaylarıyla buluşarak, deneyimlerini paylaşacak. 6-7 Nisan tarihlerinde “Geleceğin trendleri ve kariyerleri” temasıyla bu yıl 7.si düzenlenecek İTÜ Kariyer Zirvesi, öğrencilerin kendi alanlarındaki iş fırsatlarını görmeleri, deneyim edinmeleri ve eğitim aldıkları alanlarda sektörünün önde gelen temsilcileriyle bir araya gelmeleri amacıyla düzenleniyor.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER
Ascendum Makina COO'su Tolga POLAT

ASCENDUM ONLINE ETKİNLİKLE BASINLA BULUŞTU

SONRAKİ HABER

“DİJİTALLEŞME, MEVCUT PAZARLARA ERİŞİMİN VE YENİ PAZARLARA GİRMENİN ANAHTARIDIR”

BENZER HABERLER
Total
0
Share