İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Epiroc SmartROC yer üstü sondaj makinelerine yeni özellikler geliyor

Madencilik makineleri konusunda dünya çapında uzmanlığını kanıtlayan Epiroc, SmartROC yer üstü sondaj makinelerinde kullanılabilecek yeni güncellemeyi duyurdu. Yapılan açıklamaya göre SmartROC yer üstü sondaj makineleri artık RCS 6.27 sürümüne erişebiliyor. Güncelleme, Tek Delik Otomatik (OHA) gibi özellikleri kullanma olanaklarıyla makinelerde üretkenliği daha fazla artıracak. Yeni sürüm ile birlikte sarf malzemelerin aşınmasını azaltan ek otomasyonun da sunulduğu belirtiliyor.

Epiroc’tan yapılan açıklamaya göre SmartROC yer üstü sondaj makineleri yeni güncellemelere RCS 6.27 aracılığıyla erişebiliyor. Güncelleme, Tek Delik Otomatik (OHA) gibi özellikleri kullanma olanaklarıyla üretkenliği artırması hedefleniyor. Yeni sürüm aynı zamanda sarf malzemelerinin aşınmasını azaltan ve para tasarrufu sağlayan ek otomasyon da sunuyor. Ayrıca güncelleme, mevcut SmartROC kabin donanımlarının işlevselliğini artırma potansiyeline sahip olduğundan müşteriler için daha fazla katma değer sunacağı belirtiliyor. Yeni güncelleme hakkında açıklamalarda bulunan Epiroc Küresel Ürün Müdürü Ulf Gyllander, “SmartROC T35, T40 ve T45, bu yükseltme sayesinde ekstra avantajlardan yararlanabilecek. Makineler, gelişmiş sondaj planı kullanımına, otomatik delik sıfırlama olanağına, yüksek irtifa işlevselliğine, yakıt tüketiminin daha kolay okunmasına ve çevreyle ilgili iyileştirilmiş bilgilere erişebilecek. Ayrıca ekrandaki sıkışmayı önlemeyle ilgili matkap fonksiyonları da çalışma esnasında verimliliği artıracak” dedi.

Güncelleme ile verimlilik artıyor

RCS’nin yeni güncellemesi, operatörün minimum düzeyde müdahalesinin gerektiği durumlarda çubukları otomatik olarak ekleyerek istenen derinliğe sondaj yapma olanağı veren OHA’yı etkinleştirebiliyor. Delik açma tamamlandığında teçhizat tüm çubukları otomatik olarak yukarı çekiyor. OHA, SmartROC DTH makineleri, SmartROC CL ve SmartROC C50’de halihazırda mevcut bulunuyor. Yeni RCS güncellemesiyle OHA artık SmartROC T35, T40 ve T45’te bir seçenek olarak sunuluyor. OHA otomasyonu artarken bu da delme işleminin daha uzun süreceği ve çubuk değiştirme süresinin daha az olacağı anlamına geliyor. Ayrıca değerli sarf malzemelerinin aşınmasını da azaltarak operasyonlarda daha fazla verimlilik sağlıyor. Epiroc Küresel Ürün Müdürü Mattias Hjerpe, “SmartROC D50, D55, D60, D65 ve SmartROC C50, bu yeni RCS sürümünden gelen birçok yeni avantajı içeriyor. Ancak bu yükseltmenin sonucunda bu makineler, performansı daha da optimize eden gelişmiş yeni özelliklere sahip olacak” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Güriş İş Makinaları Endüstri, Komatek 2024’te yoğun ilgi gördü

SONRAKİ HABER

Türkiye iş makinesi sektörü, 2024 yılına daha düşük satış adetleriyle devam ediyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share