İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HER İŞE UYGUN MAKİNE: HITACHI ZX48U-5A

ENKA PAZARLAMA GÜVENCESİYLE TÜRKİYE PAZARINA SUNUL AN HITACHI ZX48U-5A, ÜSTÜN PERFORMANSIYLA KULLANICILARININ GÖZDESİ HALİNE GELDİ. ÇALIŞMA AĞIRLIĞI İLE ŞEHİR İÇİ VE DIŞI ÇALIŞMALARDA ADINDAN SIKÇA SÖZ ETTİREN HITACHI ZX48U-5A, KOLAY SERVİS VE BAKIM ÖZELLİĞİYLE DİKKAT ÇEKİYOR.

 

Hitachi’nin kompakt makine ihtiyacına yönelik ürettiği ZX48U-5A, işletme ve bakım maliyetleri düşük mini ekskavatör modelleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. ZX48U-5A, 5 tonluk çalışma ağırlığı ile şehir içi ve dışı çalışmalarda kendisinden beklenenden daha üstün performansı ile kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Hitachi ZX48U-5A’nın önemli özelliklerini şu başlıklar altında sıralayabiliriz:

 

 

SIFIR KUYRUK İLE KOLAY MANEVRA

Her türlü işlerde ve özellikle dar alanlarda engelsiz çalışabilmek üzere sıfır kuyruklu olarak dizayn edilen makinenin kuyruğu, 360 derece dönüş esnasında toplam 1.96m olan palet genişliğinden dışarı çıkmıyor. Böylece makine, paletinin sığdığı her alan manevra yaparak çalışabiliyor. Bom ve armı da katıldığında makine ile toplam 3m’lik bir alanda 360 derece tam dönüş yaparak, yükleme yapabiliyor. Bu da özellikle şehir içi sokaklarda çift şeridi kapatmadan tek şeritte çalışabilme imkanı sağlıyor. Offset özelliğine sahip bom yapısı ise her iki yönde muadillerine göre daha fazla offset açısı sunabiliyor. Ayrıca duvar kenarı kazılarında ve teraslama işlerinde kolaylık sağlıyor.

 

“HARARET YAPMAYAN MİNİ EKSKAVATÖR”

 

Hitachi mini ekskavatörler, “Hararet yapmayan mini ekskavatör” olan karakteristik özelliğini devam ettiriyor. Hitachi mini ekskavatörde bulunan özel soğutma kompartmanı, bu modeled de yer alıyor. Radyatör ve yağ soğutucular önlü arkalı değil, birbirlerinin çalışmasını engellemeyecek şekilde yan yana konumlandırılıyor. Muadillerine göre daha büyük kapasiteli radyatörün düz olmayıp, dalgalı petekli olarak kullanıldığı bu soğutma sistemi, benzer tasarımlara göre 15 derece daha iyi soğutma sağlıyor. ZX48U-5A modeli, bu sayede diğer Hitachi mini ekskavatör modellerinde de olduğu gibi hararet konusu hiç gündem olmuyor.

 

 

KOLAY SERVİS VE BAKIM

 

Mini ekskavatörler, ormanda yüksek eğimde, ya da şehir merkezinde bir binanın tepesinde olmak üzere zor koşullarda çalışıyor. Bu gibi şartlarda arıza yaşanması durumunda ise Hitachi ZX48’in öne yatırılabilir kabini bütün komponentlere kolay erişim imkanı sağlıyor. Bu da makinenin servise getirilme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Buna ek olarak bakımların kolay yapılabilmesi için makinenin bütün kapakları yukarı doğru açılıyor ve dar alanda servis verebilmeyi mümkün kılıyor.

 

EKONOMİK MOD, KONFOR VE GÜVENLİK

 

Hitachi ZX48U-5A, birçok mini ekskavatör markasından farklı olarak otomatik rölanti ve ekonomi mod seçenekleri birlikte sunuluyor. Optimum yakıt verimliliği sunan makinenin yakıt verileri kullanıcılarını şaşırtacak düzeyde. ZX48U-5A modelinde otomatik klima standart olarak sunuluyor. Bunun yanında makine hakkında yakıt, devir, hararet, bakım zamanı, uyarılar vb. bilgilerin alındığı geniş bir LCD ekran, operatörün makine üzerindeki hakimiyetini arttırıyor. Hitachi’nin seri combine hareket kabiliyeti ve hassas levye duyarlılığı da operatörlerin makinesinden memnuniyetini ve işlerindeki verimini arttırıyor. Son yıllarda satış adetlerindeki ciddi yükselme ile Türkiye’deki kullanıcısının artan beğenisine tanık olunan Hitachi mini ekskavatörlerinden ZX48U-5A, Hitachi farkını deneyimlemeye başlamak için doğru bir model.

 

Bu bir advertorial çalışmasıdır

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

MAKSER'DEN SARILAR'A DEV TESLİMAT

SONRAKİ HABER

ÇALIŞMA ALANLARINIZI ‘RENTH’ İLE AYDINLATIN, GÜVENLİ VE RAHAT ÇALIŞIN

BENZER HABERLER
Total
0
Share