İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

HYUNDAI HX SERİSİ EKSKAVATÖRLER, HASEL GÜVENCESİYLE TÜRKİYE’DE

HYUNDAI HX SERİSİ EKSKAVATÖRLER, HASEL İŞ MAKİNALARI GÜVENCESİYLE TÜRKİYE PAZARINDAKİ YERİNİ ALDI. HX220L, HX300L VE HX350L OLMAK ÜZERE 3 FARKLI MODEL SEÇENEĞİYLE DİKKAT ÇEKEN HX SERİSİ, AKILLI GÜÇ KONTROLÜ SAYESİNDE YAKIT VERİMLİLİĞİ SAĞLARKEN, YÜKSEK PERFORMANSI VE ERGONOMİK KABİNİ İLE OPERATÖRLERE KONFORLU BİR ÇALIŞMA ORTAMI SUNUYOR.

Hasel İş Makinaları, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Hyundai’nin HX Serisi ekskavatörlerini pazara sundu. Hasel tarafından ilk defa Türkiye’ye getirilen ve HX220L, HX300L VE HX350L olmak üzere 3 farklı model seçeneğiyle kullanıcılarla buluşturulan HX Serisi, zorlu çalışma koşullarında dayanıklı yapısı ve şasisi ile zorlu işlerde yüksek üretkenlik sağlıyor. HX Serisi’ndeki çevre-dostu yüksek-performanslı motor ile hem yakıt verimliliği hem de yüksek güç elde ediliyor. Çeşitli sahalarda zorlu testlerden geçmiş olağanüstü çalışma performansıyla da kullanıcılarının beklentisini karşılayan HX Serisi, gelişmiş teknolojisi ile çalışma alanlarındaki güvenliğe önemli ölçüde katkılar sağlıyor.

AKILLI GÜÇ KONTROLÜ VE ECO GÖSTERGE SİSTEMİ

HX Serisi, gelişmiş (IPC) akıllı güç kontrolü sayesinde pompa debisini ve gücünü çalışma şartlarına göre optimize ediyor ve bu sayede günlük yakıt verimliliğini noktasında kullanıcılarına avantajlar sağlıyor. Serideki yeni gösterge paneli sayesinde ise günlük toplam yakıt ile ortalama saatlik yakıt tüketimi ekrandan kolaylıkla takip edilebiliyor. HX Serisi’nde bulunan Eco gösterge makinenin ekonomik çalışmasını sağlarken Eco gösterge sistemi ile de makinenin motor devrini ve yakıt verimliliği seviyesi kullanıcılar tarafından görülebiliyor.

SOĞUTMA SİTEMİ

Tier 3 motorları ile donatılmış olan HX serisi ekskavatörler, çevre-dostu yüksek-performansı ile hem yakıt verimliliği hem de yüksek güç elde ediyor. Bal peteği şeklinde dizayn edilmiş hava girişi kapakları sayesinde de makineye yabancı madde girişi en az seviyeye indirildi. HX Serisi, hava akışını iyileştiren üç-kademeli, dikey yerleştirilmiş soğutma modülü ile ısı yayılımını arttırarak mükemmel soğutma performansı sağıyor ve kolayca temizleniyor.

GÜÇLENDİRİLMİŞ ALT TAKIM VE ÖN ATAŞMANLAR

HX Serisi, güçlendirilmiş alt takımı ve ön ataşmanları dışında aşınmaya-dayanıklı uzun-ömürlü pimler, burçlar ve polimer şimler ile ataşmanlar ve arasındaki boşluklar, aşınmaya daha da dayanıklı hale geldi. HX serisinin üst ve alt yapısı ile ataşmanlarının sahada istenilenden daha yüksek dayanıklılığa sahip olduğu, saha testleri teyit edildi. Kovanın aşınmaya direnci, kullanılan yeni malzeme ile geliştirildi. HX Serisinde ekipman ve ataşman arasındaki bağlantı parçalarının yağlanma özelliği arttırıldı. Arm ve kova arasındaki konektör üzerinde aşınmayı minimize etmek için, armın ucuna aşınmaya-dayanıklı bir kapak sacı takıldı. Bu şekilde kova titreşimi azaltılarak, ağır iş çalışmalarında dahi dengeli çalışma sağlandı. Hi-grad yeni dizayn hortum teknolojisi ile de hortumlar ısıya ve basınca daha dayanıklı hale getirildi.

YENİ KLİMA SİSTEMİ VE GELİŞTİRİLMİŞ PANEL

HX Serisi’nde yeni klima sistemi ile ön taraftaki hava girişleri, hava akışını doğrudan operatörün yüzüne, ayağına ve gövdesine yönlendirerek operatörün daha rahat ve zinde olmasını sağlandı. Serideki geliştirilmiş enstrüman paneli de daha kolay izleme, operatörün verimini artırmak için ve ayrıca bir çok elektronik fonksiyonun kolayca görülüp erişilebilecek konuma yerleştirildi.

DAHA FAZLA KONFOR İÇİN YENİ KABİN

HX Serisi tasarlanırken operatör ön planda tutuldu ve operatörün kabin hacminde %13 artış sağlandı. Düşük ses, düşük titreşim ve ergonomik tasarım ile kabin içerindeki ortam daha konforlu ve keyifli hale getirildi. HX serisi ekipman kontrolünün her zaman ve her yerde hızlı ve güvenli yapılmasını sağlarken, operatörlere ideal çalışma ortamı sunuyor.

BAZI OPSİYONLAR

KULE KİLİT SİSTEMİ

Kule kilit sistemi, kule hareketinin sınırlanması gerektiği zaman dengeyi

muhafaza etmek için kullanılıyor, çalışma hızını ve üretkenliği arttırıyor.

HASSAS DÖNÜŞ KONTROLÜ

Hassas ve iyi kule kontrolü, kullanıcının ihtiyacına göre kuleyi kontrol etmek için mevcut.

HI-MATE: UYDU BAĞLANTISI

Hi-MATE Hyundai’nin yeni geliştirilmiş uzaktan yönetim sistemi, GPS-uydu teknolojisini kullanarak müşterilerine olabilecek en üst seviyede servis ve ürün desteği sunuyor. Hi-MATE vasıtasıyla kullanıcılar makinenin performansını uzaktan değerlendirebiliyor, diagnostik bilgilere erişebiliyor ve bir düğmeye dokunarak makinenin yerini belirliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER

MEDCEM ÇİMENTO, 210 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPACAK

BENZER HABERLER
Total
0
Share