İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

İş makinesi sesleri yeniden yankılanmaya başladı

Depremin ardından Hatay’da 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ardından hasarlı binaların yıkımları kaldığı yerden devam etmeye başladı, iş makinelerinin sesleri tekrar yankılandı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük hasar Hatay’da meydana geldi. Hatay’da aylardır devam eden hasarlı binaların yıkımına 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde ara verilmişti. Kurban Bayramı boyunca kent sessizliğe hakim oldu. Kentte yıkımlar, 9 günlük tatilin ardından tekrar başladı. Enkaz kentte alışılmaya başlanan iş makinası sesleri yeniden yükseldi.

“9 günlük tatilin ardından işimizin başına geldik” İş makinesi operatörü Mehmet Alayrak, 9 günlük tatilin ardından yeniden iş başı yaptıklarını ifade etti. Alayrak, “Bayramda evimize gittik, ailemizle bayramlaştık. 9 günlük tatilin ardından işimizin başına geldik. Yıkımlar çok zor, keşke deprem olmasaydı. Rabbim bir daha yaşatmasın. Duygusal bir yıkım, çocukların oyuncakları ve eşyaları çıkıyor” dedi. İş makinesi operatörü Haluk Yaymaz da, “Bayram tatilini aileleriyle geçirmenin kendilerine iyi geldiğine değinerek, “9 günlük bayram tatilinin ardından bugün işe başladık. Acı gerçek, şuanda enkazları kaldırıyoruz. Zor bir durum, hava çok sıcak. Tozun içerisinde baya bir zorlanıyoruz ekibimle birlikte. Bu yıkım bizim işimizde olsa psikolojimiz sarsılmıştı. 9 günlük tatil çok iyi geldi. Çok güzeldi, mutlu olduk” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

HASEL, Adana’da Bobcat müşterileri ile bir araya geldi

SONRAKİ HABER

SİF İş Makinaları, Sarılar İnşaat’a 2000’inci JCB’yi törenle teslim etti

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share