İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Komatsu akıllı ocak sahasını tanıtıyor

Komatsu, Akıllı Taş Ocağı Tesisini Bauma 2022’de sergiledikten sonra 2023 yılı sonuna kadar faaliyete geçirmeyi planladığını duyurmuştu. Çözümün altı temel alan olan; güvenlik, saha yönetimi, üretim, makine sağlığı, bakım, yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarına odaklandığı söyleniyor.

Komatsu Smart Quarry Site, filodaki tüm makineler hakkında, yük kapasiteleri ve üretim oranları da dahil olmak üzere gerçek zamanlı veri sağlıyor. Komatsu, sorunları ve darboğazları belirleyerek işletme maliyetlerini azaltırken güvenliği ve üretimi artırmaya yardımcı olabileceğini de belirtiyor.

Gerçek zamanlı veri işleme

Yeni deneyim hakkında değerlendirmelerde bulunan Komatsu Avrupa İş Dönüşümü Genel Müdürü Daniel Heussen, “Akıllı Taş Ocağı Sahası, taş ocağı ve büyük inşaat müşterilerimize her makinenin hareketi ve durumu hakkında gerçek zamanlı bir genel bakış sağlıyor ve onların her biri için fırsatları görselleştirmelerine ve hedeflere ulaşmalarına olanak tanıyor” dedi. Heussen, ayrıca yük, yakıt kullanımı ve makine çalışma süresi gibi tüm filo için önemli KPI’ların, saha yöneticilerinin ham verileri analiz etmek için saatler harcamak zorunda kalmadan bilinçli kararlar almasına yardımcı olmak amacıyla raporlandığını ekliyor. Her operatör kendine özel kullanıcı bilgisiyle (ID) sisteme giriş yaparak anlık bilgi alabiliyor. Kabin içindeki ekran; mevcut yük, malzeme türü ve varış yeri hakkında gerçek zamanlı geri bildirim sağlıyor.

Kolay veri erişimi

Veriler, eşler arası bağlantılardan oluşan ağ ağı aracılığıyla makineler arasında değiş tokuş edilebilir. Bir makine bağlantısı olmayan bir alanda olduğunda, mobil makinelerden biri menzile girdiğinde bu ağda paylaşılan veriler otomatik olarak yüklenecektir. Ağ ağı aynı zamanda yükleyici ile kamyonun birbirine bağlanmasına olanak tanıyarak yükleyici operatörünün her döngüde kamyonun yükünü optimize etmesine olanak tanıyor.

Sistem, tüm arka ofis personelinin filo ve üretim bilgilerine hızlı erişimini kolaylaştıran, kullanımı kolay gösterge tablolarına ve gerçek zamanlı görünümlere sahiptir. Güvenlik, üretim, rölanti, CO2 ve yakıt ve makine durumu gibi şantiyenizin çeşitli yönleri hakkında gerekli ayrıntıları ve bilgileri sağlarlar. Kullanıcılar, başlangıç ​​öncesi kontroller veya üretim gibi konulardaki raporların planlanmış bir zamanda posta kutunuza gönderilmesini yapılandırabilirler.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ASKO GLOB ALL ve Develon’dan Botaş’a ziyaret

SONRAKİ HABER

ASKO, ABD’li Hy-Brid Lifts’i satın aldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share