İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MST, fiber altyapı çalışmalarında iş başında!

MST İş ve Tarım Makinaları, Türkiye genelinde fiber altyapı çalışmaları gerçekleştiren Güvenay Telekomünikasyon’a 2 adet kazıcı yükleyici ile 2 adet mini ekskavatör teslimatı gerçekleştirdi. Güvenay Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Aydos; kalite, performans ve yaygın servis ağı nedeniyle yatırımlarında MST’yi tercih ettiklerini söyledi.

Türkiye iş makineleri sektörünün yerli üreticisi MST, geniş ürün gamı ve tecrübeli ekibiyle müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde yaygın servis ağına sahip olan firma, yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ile de çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların tercihleri arasında yer almaya devam ediyor. 2018 yılında MST ile tanışan Güvenay Telekomünikasyon da son yaptığı yatırımla MST’nin 6 Plus Serisi’ndeki 642 ve 644 kazıcı yükleyici modelleri ile mini ekskavatör sınıfındaki M25 ve M35 modellerini parkına ekledi. Makina Market olarak Güvenay Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Aydos ve MST Ankara Bölge Satış Sorumlusu Okan Orkun ile bir araya gelerek, yatırımın detaylarını konuştuk.

“Türkiye’de yaklaşık 15 bin kilometre fiber altyapıyı projelendirip, yapıyoruz”

1994 yılında faaliyetlerine başlayan ve 2005 yılında telekomünikasyon sektörüne giriş yapan Güvenay Telekomünikasyon,bugün Türkiye’de yaklaşık 15 bin kilometre fiber altyapıyı projelendirip, inşasını gerçekleştiriyor. Enerji sektöründe de yatırımlarda bulunduklarını belirten Güvenay Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feyyaz Aydos, “Kurumsal fiber optik altyapı hizmetleri kapsamında Türkiye genelinde projelendirme, kiralama ve kamulaştırma, kazı, dolgu ve yatay sondaj uygulamaları ile karayolu ve demiryolu geçişleri yaparak fiber optik kablo döşeme işleri ile kayıpsız ve ileri teknolojiye sahip cihazlarla ek ve sonlandırma işleri yapıyoruz” dedi. Şu anda Alanya, Kütahya ve Ankara’da hizmetlerinin bulunduğunu belirten Feyyaz Aydos, yakın zamanda hizmet kapsamlarının genişleteceklerini söyledi.

“Makine parkını büyüteceğiz”

Fiber altyapı çalışmalarının tüm süreçlerinde iş makinelerine ihtiyaç duyduklarını belirten Feyyaz Aydos, bu kapsamda geniş bir makine parkına sahip olduklarını söyledi ve şunları ekledi: “Makine parkımızda şu anda 23 adet kazıcı yükleyici, 3 adet mini ekskavatör, yatay sondaj makinesi, 20’ye yakın kamyon ve 15 adet çekici olmak üzere yaklaşık 200 adet arazi aracı ve çok sayıda farklı özelliklerde makine bulunuyor. Makine parkımızı daha da büyütmek için çalışmalara başladık. Bundan sonraki yatırımlarımızda yaklaşık 20 adet iş makinesi satın alarak, parkımızı 50 adede çıkarmak istiyoruz.”

Yeni makineler iş başında!

Güvenay Telekomünikasyon, makine parkına yaptığı son yatırımla MST’den 6 Plus Serisi’ndeki 642 ve 644 kazıcı yükleyici modelleri ile mini ekskavatör sınıfındaki M25 ve M35 modelleri olmak üzere 4 adet makine satın aldı. Kalite, performans ve Türkiye genelinde yaygın servis ağı ile yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı nedeniyle yatırımlarında MST’yi tercih ettiklerini kaydeden Feyyaz Aydos, parklarına katılan yeni makinelerin çeşitli projelerde kullanılmaya başladığını belirtti.

“Mini ekskavatörler ile ciddi bir maliyet avantajı sağladık”

Parklarına kattıklarını MST mini ekskavatörlerin telekomünikasyon altyapılarına uygun özellikler sunduğunu söyleyen Feyyaz Aydos, “İş makinelerinde çalışma maliyeti, önemli bir yerde bulunuyor. Bu nedenle Avrupa’da özellikle şehir içi ve dar alan çalışmalarında mini ekskavatör kullanımı oldukça yaygın. Biz de MST’nin yakıt tasarrufu ve çalışma kolaylığı sağlayan mini ekskavatör modellerini tercih ettik. Kazıcı yükleyici ile yaptığımız işi mini ekskavatör ile yaparken, ciddi bir maliyet avantajı sağlayabiliyoruz. Bu doğrultuda çalışma alanlarımıza uyumlu olan mini ekskavatörlerden oldukça memnunuz” sözlerini kaydetti.

“Mini iş makinesinde standart kovanın yanında 2 adet daha ataşman veriyoruz”

Güvenay Telekomünikasyon’a gerçekleştirdikleri teslimatın detaylarını açıklayan MST Ankara Bölge Satış Sorumlusu Okan Orkun ise “Güvenay Telekomünikasyon, mini ekskavatör serimizde bulunan M25 modelini çalışma alanlarındaki hassaslıktan dolayı paletli olarak tercih etti. M35 modelini ise standart çelik palet sistemini kullanıyor. Makineler, yakıt sarfiyatında rakiplerine göre oldukça avantajlı. Aynı zamanda tüm makinelerimizin üretiminde birinci sınıf ısıl işlem ve malzeme kullanılıyor. Bizi diğer markalardan ayıran bir diğer önemli özelliğimiz ise 1 ton 800 kilogramdan 6 tona kadar olan mini iş makinesi grubumuzda standart kovanın haricinde 2 adet daha ataşman veriyoruz” ifadelerini kullandı.

MST 6 Plus kazıcı yükleyiciler standart donanımlarıyla performansı artırıyor

Pazara sundukları kazıcı yükleyicilerin müşterilere birçok noktada avantaj sağladığını kaydeden Okan Orkun, “MST’nin 6 Plus serisinde yer alan 642 ve 644 kazıcı yükleyici modellerimizin standart olarak sunduğu bazı özellikleri, rakip markalar opsiyon olarak veriyor. Dolayısıyla Güvenay Telekomünikasyon projelerinde MST’nin 6 Plus serisinde bulunan 642 kazıcı yükleyicisinin standart olarak sunduğu anti-patinaj sisteminden faydalanabiliyor. Anti-patinaj sistemi, patinajı engelleyerek lastik ömrünün uzamasına katkı sağlıyor. Bu özellik aynı zamanda aktarma organlarındaki aşınmayı geciktiriyor. Anti-patinaj sistemi bazı markalarda bir tuş vasıtasıyla çalışıyor. Böyle bir ekipman kullanımı ise insan faktöründen kaynaklanan sorunların yaşanmasına neden olabiliyor. MST’nin iş makinelerinde anti-patinaj sistemi, aktarma organlarındaki sensörler vasıtasıyla otomatik olarak takip ediliyor. Makine, böylece sistemi kendi başına devreye alabiliyor. Bu özelliğin yanında 642 Plus ve 644 Plus kazıcı yükleyici modellerimiz kullanılan parçalar ile de öne çıkıyor. İki modelimizin de motoru Perkins olurken diferansiyel şanzıman olarak Carraro markası kullanılıyor. Bu diferansiyel, 4 ileri ve 4 geri vites oranlarına sahip” dedi.

Servis imkanı kolaylığı

MST’Nin yerli üretimi ve en çok tercih edilen ekipman üreticileriyle çalışmasının servis imkanını kolaylaştırdığının altını çizen Okan Orkun, “Makinelerimizin yedek parça bulunabilirliği Türkiye pazarında oldukça kolay oluyor. Yedek parça maliyetleri ise garanti süreci bittikten sonra rakiplerine kıyasla %15-20 arasında fiyat avantajı sağlıyor. Bu avantaj müşterilerimizin, MST’yi tercihinde önemli bir paya sahip. Diğer önemli konu ise mini gruplarımızda arm kısmında bulunan mekanik quick coupler, operatörün işini kolaylaştırıyor. Bunu da standart olarak sunuyoruz. Üçüncü önemli nokta ise makinelerimizin bomdan arm kısmına kadar uzanan hatların ikişerli olmasıdır. Bu özellik makinedeki valf ve dağıtıcıların ekstra yorulmasını önlüyor. Müşteri isterse birinci tesisatta kırıcıyı ikinci tesisatta ise projelerinde kullanılacak diğer ekipmanları tercih edebiliyor” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>İntek Kalıp ve İskele, Düzce Namet Entegre Et Gümüşova Tesis Projesi’nde çözüm ortağı oldu</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Borusan Cat Gürcistan 25.yılını kutladı</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share