İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Operatörlere “Cat simülatörlerinden” eğitim

Cat, yeni operatörler ve öğrenciler için simülatörler üzerinden eğitimler düzenlemeye başladı. Cat’e özgü sistemlerin kullanıldığı eğitimlerde, operatörler gerçek makineleri kullanmadan önce uygulamalı deneyim kazanabiliyor.

Ağır ekipman simülatörü eğitim çözümlerinde lider olan Simformotion LLC, yeni ‘Cat Simülatörleri Bekolu Yükleyici Sistemi’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. İnşaat ortamında kurulan sistemde öğrencilere ve operatörlere makine kontrolü, sürüş, frenleme, kanal açma, kaldırma ve bekolu yükleyicinin nasıl çalıştırılacağı öğretiliyor. Ağır ekipman operatör eğitimi için gerçek makinelerin kullanılmasına güvenli bir alternatif olarak öne çıkan simülatör, her ortamda eğitim alma şansı da veriyor.

Simformotion Başkan Yardımcısı Renee Gorrell, yeni bekolu yükleyici simülatörünün Cat Simülatörleri serisindeki inşaat modelleri ailesini tamamladığını belirtti. Çok yönlü bekolu yükleyicinin operatör uzmanları tarafından kullanılması gerektiğine ve simülatörün bu konuda fayda sağlayacağına dikkat çeken Gorrell, “Çalışma sahanız dünyanın neresinde olursa olsun, bir Cat Simülatör sistemi üzerinde eğitim alıyorsanız, öğrencilerinizin ve operatörlerinizin diğer Cat operatörleriyle aynı teknikleri öğrendiğinden emin olabilirsiniz” dedi.

Caterpillar’a özgü yüksek kaliteli eğitim

Simülasyon, oturumların sonuçlarını kaydetme ve raporlama imkanı sunarak eğitimin kalitesini gözler önüne serebiliyor. Otantik Cat kontrolleri, hareket sistemi, özel gezinti eğitimi ve mevcut müfredat ile Caterpillar’a özgü yüksek kaliteli bir eğitim imkanı sunan simülatörde birden fazla dil seçeneği de bulunuyor.

VR sürümü ekleyerek derinlik algısı eklenebilen eğitimler, çevre etkilerini yüksek düzeyde hissettirebiliyor. Ayrıca simülatörler, aynı temel birimi kullanarak bir modelden diğerine dönüşme özelliğiyle yer tasarrufu ve daha fazla makine eğitimi imkanı da sunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Komatsu kazıcı yükleyicilerde faiz destek kampanyası başladı!

SONRAKİ HABER

TürkTraktör’ün premium markası CASE Construction, 180. yıl dönümünü kutluyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Avrasya Tüneli ne kadar güvenli ?

Son zamanlarda Türkiye’nin pek çok ilinde yaşanan felaketler akıllara çeşitli sorular getiriyor. Gözler Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında…
Total
0
Share