İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Samoter’in ilk gününde dikkatleri üzerine çekti

İtalya’nın en büyük inşaat ticaret fuarı olan Verona Samoter 2023’ün birinci gününde, dijital inşaat sahasında, birleşik teknoloji gösterisi izleyicileri etkiledi.

Seyircilere yarının şantiyelerinin nasıl görünebileceğine dair bir vizyon sergilemek için makine kontrolü, uzaktan kumanda, otonomi ve çarpışmadan kaçınma teknolojisi; Develon, Kobelco ve Komatsu makineleriyle birlikte gösterimi sağlandı. Topcon ve Leica konumlandırma teknolojisinin yanı sıra Trimble’ın artırılmış gerçeklik çözümü SiteVision da sergiledi. Caterpillar’ın Cat Komuta Sistemi, çekicinin uzaktan kumandayla yük transferi ve kazı sırasında keşfedilen bir patlayıcı aygıtın uzaktan çıkarılması gibi çok çeşitli uygulamaları göstermek için kullanıldı. Komatsu dozer, operatörün pasif gözlemci olduğu kısa tesviye çalışması yaparak, makine kontrolü alanında kaydedilen ilerlemeleri gösterdi. 23 tonluk Develon ekskavatör, Engcon ve Steelwrist’in en yeni tiltrotator ataşmanlarını kullanarak gerçekleştirilebilecek hassas operasyonları izleyenlere sundu.

İnşaatın önemi

Asfaltlama ve yol altyapı ekipmanları fuarı Asphaltica ile bağlantılı olarak düzenlenen gösteri, inşaatın İtalya için önemini vurguladı. Ekonomik toparlanmanın hayati bir bileşeni olarak öne çıkarıldığı gösteri, bölge belediye başkanları ve bakanların yaptığı konuşmalarla devam etti. İtalya’nın Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Matteo Salvini, uzun yıllar süren tartışmalardan sonra potansiyel olarak artık Sicilya adasını anakaraya bağlayacak olan Messina Boğazı boyunca önerilen köprüden bahsederek altyapı geliştirmelerinin önemini açıkladı.

Samoter 100’den fazla ülkeden alıcıların ilgisini çekmek için yarışacak

Samoter’in organizatörleri; gösterinin, altı salonu ve üç açık alanının hafta boyunca 23 ülkeden 536 şirketi ağırlayacağını bildirdi. Bu şirketlerin 100’den fazla ülkeden alıcıların ilgisini çekmek için yarışacağını söyledi. Samoter, ekipman ve çözüm sergilerinin yanı sıra 80’den fazla pazar, teknik konferans ve atölye çalışmasına da ev sahipliği yapacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hidrokon vinçleri Strenx çelikleri ile daha yükseğe ulaşıyor

SONRAKİ HABER

Kobelco mini modellerini Samoter fuarında sergiliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share