İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

 TEKSAN, AYDINLATMA KULELERİYLE DE SEKTÖRDE ÖNCÜ ROL OYNUYOR

AR-GE, İNOVASYON VE YÜKSEK TEKNOLOJİYE YAPTIĞI YATIRIMLARLA ENERJİ SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ BİR KONUMDA BULUNAN TEKSAN, GENİŞ ÜRÜN GAMIYLA İHTİYAÇ DUYULAN HER YERDE PROJEYE ÖZEL ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR. ZORLU ARAZİ ŞARTLARI YA DA İKLİM KOŞULLARI FARK ETMEKSİZİN TAM VERİMLİ ÜRÜNLERİ İLE DÜNYA GENELİNDE TERCİH EDİLEN TEKSAN, NEPAL’DEKİ BİR DAĞDA YER ALAN OTELDEN, AFRİKA’DAKİ BİR ÇÖLÜN YEŞİLLENDİRİLMESİNE, KUZEY KUTBU’NDAKİ BİR ARAŞTIRMA MERKEZİ’NDEN KUZEY DENİZİ’NDEKİ PETROL PLATFORMU’NA KADAR BİRBİRİNDEN AYRI VE ÖZEL PROJENİN ENERJİ ORTAĞI OLMANIN GURURUNU YAŞIYOR.

 

Teksan, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve gerçekleştirdiği yatırımlarla aydınlatma kuleleri sektöründe de önemli işlere imza atıyor. Teksan’ın enerji çözümleri arasında yer alan aydınlatma kulelerinin kullanımının kolay olduğuna dikkat çeken Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Aydınlatma kulelerimiz, ihtiyaç duyulan enerjiye güvenli bir şekilde ulaşmayı sağlıyor. Özellikle açık alanda ve kullanım yerinin sık değiştiği şantiye işleri, beton çalışmaları, yol-köprü yapım işleri ve dış mekân etkinliklerin aydınlatılması için ideal olan kulelerimiz pek çok önemli projede tercih ediliyor” dedi.

 

Ebru ATA TUNCER – Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

PRATİK KULLANIM

 

Uzun yıllara dayanan tecrübe ve mühendislik birikimi ile aydınlatma kulelerinde de fark yarattıklarını belirten Ebru Ata Tuncer, ihtiyaçlara uygun olarak projelere özel sundukları aydınlatma kulesi çözümleri ile talebe bağlı olarak özel ses seviyelerinde üretim yapabildiklerini söyledi ve şunları ekledi: “Aydınlatma kulelerinin pratik bir kullanıma sahip olması büyük önem taşıyor. Teksan imzalı aydınlatma kuleleri kompakt tasarımları sayesinde kamyon ve konteynerlere daha fazla ürün yüklenmesine imkân vererek yerden ve zamandan kazandırıyor. Müşterilerimiz verimlilikleriyle öne çıkan aydınlatma çözümlerimiz ile yakıt tankı başına daha uzun çalışma süresine kavuşmuş oluyor. Ürün gamımızda dizel aydınlatma kuleleri yanında hibrit teknolojisine sahip aydınlatma kuleleri ve enerjisini güneşten alan Solar Aydınlatma Kulesi de bulunuyor. Pratik, verimli ve ekonomik bir çözüm olan aydınlatma kulelerimizin bakımı da son derece kolay. Alanında uzman teknik servisimiz sayesinde tamir, servis ve onarım ihtiyaçlarına hızla yanıt verebiliyoruz” dedi.

 

 

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK HİBRİT AYDINLATMA KULESİ YAKIT TÜKETİMİNİ YÜZDE 73 DÜŞÜRÜYOR

 

“Teksan olarak güçlü mühendislik alt yapımız ile geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek hibrit aydınlatma kulesi sürdürülebilir çözümlerimiz arasında öne çıkıyor” ifadelerini kullanan Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Hibrit aydınlatma kulelerimiz, kullanım yerinin sık değiştiği şantiye işleri, beton çalışmaları, maden, tünel, yol – köprü yapım işleri ve dış mekân etkinliklerin aydınlatılması için tercih ediliyor. Güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynakları ve akıllı batarya yönetim sistemi ile çalışan hibrit aydınlatma kuleleri yakıt tüketimini yüzde 73 oranında düşürüyor. Normal aydınlatma kulelerinde 6-7 saat olan motor çalışma süresini 1 saate düşüren hibrit aydınlatma kulesi sadece düşük yakıt tüketimine bağlı karbon emisyonunu azaltılması ile değil aynı zamanda sağladığı düşük ses emisyonu ile de çevre dostu bir ürün olarak dikkat çekiyor. Hibrit teknolojinin motorun daha az çalışmasına olanak sağlayan sistemi; bakım, onarım ve işletim masraflarında ciddi bir tasarruf sağlarken motorun kullanım ömrünü de uzatıyor” şeklinde konuştu.

 

TEKSAN ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALAN SOLAR AYDINLATMA KULELERİ İLE ÇEVRECİ ÇÖZÜMLER SUNUYOR

 

Teksan Solar Aydınlatma Kulesi’nin enerjisini güneşten aldığına ve sessiz çalışması ve sıfır emisyon salımı ile çevreci bir çözüm olarak kullanıcılara sunulduğunun altını çizen Tuncer, “Yüksek kaliteli ürünlerimizi çevre dostu ve sürdürülebilir üretim anlayışıyla pazara sunuyoruz. Güneş’ten aldığı enerjiyle beslenen Teksan Solar Aydınlatma Kulesi, sağladığı yakıt tasarrufuyla hem ekonomik bir çözüm sunuyor hem de çevreyi koruyor. Bünyesindeki bataryaları gün ışığı vasıtasıyla şarj eden çevre dostu Solar Aydınlatma Kuleleri’nin herhangi bir yakıt ve bakım maliyeti bulunmuyor. Üstelik pratik bir kullanım olanağı sunan Solar Aydınlatma Kuleleri; şantiye işleri, beton çalışmaları, maden, tünel, yol – köprü yapım işleri ve dış mekân etkinliklerinin de aydınlatılması için tercih ediliyor” dedi.

 

TEKSAN SOLAR AYDINLATMA KULESİ’Nİ TANIYALIM

 

Teksan Solar Aydınlatma Kulesi’nde 1010Wp güneş paneli, 48VDC 150Ah akü grubu ve 150W gücünde 4 adet Led projektör bulunuyor. Güneş panellerinden aldığı ve akülerinde depoladığı enerjiyi Led armatürler ile yansıtarak 3 bin 500 metrekarelik bir alanı 8 saat boyunca aydınlatabiliyor. Solar Aydınlatma Kulesi, güneş ışığının yoğun geldiği Mart-Eylül ayları arasında başka hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan tek başına yeterli oluyor. Sonbahar ve kış aylarında ise ihtiyaç duyulan enerjinin yine büyük çoğunluğunu çevre dostu Solar Aydınlatma Kulesi ile sağlamak mümkün. Tüm yıl boyunca güneş panellerinin enerji ihtiyacına katkısı yüzde 84 gibi yüksek bir oranda gerçekleşiyor.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

  • 1010Wp güneş paneli, 48VDC 150Ah akü grubuna sahip.
  • 150W, 5000K ve L60 lens içeren 48VDC besleme gerilimi ile çalışan Led armatürler kullanılıyor.
  • 4x150W Led armatürler, 3 bin 500 metrekare alanı ortalama 20 lux ışık akısı ile aydınlatabiliyor.

 

Bu bir advertorial çalışmasıdır

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ÇALIŞMA ALANLARINIZI ‘RENTH’ İLE AYDINLATIN, GÜVENLİ VE RAHAT ÇALIŞIN

SONRAKİ HABER

TÜRKİYE İMSAD AYLIK SEKTÖR RAPORU AÇIKLANDI

BENZER HABERLER
Total
0
Share