İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Türkiye iş makineleri sektörü 2023 yılına artışla başladı

Türkiye iş makineleri sektörü, yeni yıla hızlı başladı. İş makineleri sektörünün çatı kuruluşu olan İMDER’in açıkladığı verilere göre 2023 yılı ocak ayında makine satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 92 artarak 795 adet oldu. İstifleme makinelerinin çatı kuruluşu olan İSDER’in açıkladığı verilere göre ise 2023 ocak ayında 1.358 adet forklift ve istifleme makinesi satışı gerçekleşti.

Türkiye iş makineleri sektörü 2022 yılını güçlü bir şekilde kapatarak 12 aylık toplam süreçte 11.043 adet iş makinesi satışına ulaşmıştı. İMDER (Türkiye İş Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) tarafından açıklanan rakamlara göre ocak ayında Türkiye’de 795 adet yeni iş makinesi satıldı. Böylece geçen yılın ocak ayındaki 415 adetlik satış hacmi yüzde 92 arttı. OSB’lerde, depolarda ve lojistik sürecin hakim olduğu tüm sektörlerde geniş bir kullanım alanı bulunan istif makineleri de yıla güçlü bir şekilde başladı. Sektörün çatı kuruluşu İSDER’in açıkladığı verilere göre 2023 yılı ocak ayında 1.358 adet forklift ve istifleme makinası satıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hitachi ile nesiller boyu memnuniyet!

SONRAKİ HABER

Hidromek’e Samoter İnovasyon Ödülleri’nden iki ayrı ödül

BENZER HABERLER
Total
0
Share