İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TürkTraktör 70 yıllık deneyimini 10. yılını kutladığı iş makineleri sektörüne aktarıyor

Komatek 2024 Fuarı’na CASE ve New Holland iş makineleri ile katılım sağlayan TürkTraktör, fuarda 12 farklı ürün grubunu sergiledi. Bu yıl 70. yaşını kutlayan TürkTraktör; ekskavatör, lastikli yükleyici, kazıcı yükleyici, kompakt lastikli yükleyici, mini yükleyici, mini ekskavatör ve greyder olmak her iki markanın da tüm ürün segmentlerinden en az bir modeli ziyaretçilerin beğenisine sundu. 70 yıllık bilgi ve birikimle iş makineleri pazarında son 10 yıldır çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten TürkTraktör İş Makineleri İş Lideri Boğaç Ertekin, “İş makineleri alanı TürkTraktör’ün çatısı altında önemli bir büyüme alanı ve bu alandaki çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz” dedi.

Yenilikçi ürünleri ve çözümleri ile Komatek 2024’te yer alan TürkTraktör, CASE ve New Holland marka iş makinelerinin güncel modellerini fuarda ziyaretçileriyle buluşturdu. Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan TürkTraktör İş Makineleri İş Lideri Boğaç Ertekin, “Komatek 2024 boyunca önemli misafirlerimizi ağırladık. Fuardan en büyük beklentimiz müşterilerimize kendimizi, ürünlerimizi anlatabilmekti. Fuarda en yeni ürün ve hizmetlerimizi sergiledik. Bu doğrultuda müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız ile doğrudan iletişime geçebilme fırsatı bulduk” ifadelerini kullandı.

Boğaç ERTEKİN – TürkTraktör İş Makineleri İş Lideri

Fuarda CASE ve New Holland ürün grupları öne çıktı

Fuar alanında CASE ve New Holland iş makinelerinin güncel modellerini ziyaretçiler ile buluşturan TükTraktör, sergilediği ürünler ile ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekti. Komatek 2024 Fuarı’nı uzunca bir süredir beklediklerini söyleyen Boğaç Ertekin, “Özellikle pandemi döneminde herhangi bir etkinlik yapılamadığı için sonrasında düzenlenen etkinlik ve fuarlara katılımı çok önemsiyoruz. Komatek 2024’ün hemen öncesinde de saha etkinliklerimizi artırdık. New Holland markamızla bayilerimizle bir demo aktivitesi başlattık ve fuardan önce İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, Çorum ve Sakarya’da bu etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Orada da anladık ki aslında müşterilerimizle bir araya gelmek çok değerli. Komatek 2024 ise iş makineleri sektöründe en büyük ve en önemli etkinliklerden biri. Dolasıyla biz de bu fuara iyi bir şekilde hazırlandık. Fuara CASE ve New Holland markalarımız ile katılım sağladık. Hem direkt satış ekiplerimiz hem de bayi yetkilileri fuar boyunca ziyaretçilerimizi karşıladı. CASE ve New Holland iş makinelerinde yerli kazıcı yükleyicimizin yanı sıra tüm ürün segmentlerimizden birer modelimizi sergiledik” dedi.

“CASE markamızda en ağır tonaja sahip olan CX750D ekskavatör modelimizi sergiledik”

Fuar alanında farklı tonajlardaki iş makinelerini sergilediklerini belirten Boğaç Ertekin, “CASE tarafında en ağır tonaja sahip olan 75 tonluk CX750D paletli ekskavatör modelimizi sergiledik. Bunun yanında sergilediğimiz bir diğer ürün olan 28 tonluk CASE 1121G lastikli yükleyici de oldukça dikkat çekti. Ayrıca geçen senenin sonuna doğru pazara sunmaya başladığımız 856C greyder modelimizi de ziyaretçilerimizle buluşturduk. Fuarda sergilediğimiz ürünlerimiz, pazara sunduğumuz günden bu yana sürekli talep görüyor. Dolayısıyla müşterimizin bu ürünleri daha iyi inceleyip değerlendirebilmesi için fuarda sergiledik. Ayrıca, ürünlerimizin yanında satış sonrası hizmetlerimiz de fuarda yer aldı. Tüm bu ürünlerin yanında sergilediğimiz makine ataşmanlarımızı da misafirlerimiz ilgiyle inceledi. Bunun yanı sıra TTConnect adını verdiğimiz uydu takip sistemi, dijitalleşme adımımız olarak öne çıkıyor. BTK kararlarından sonra, birçok global uydu takip sistemi ülkemizde kullanım dışı kaldı. Biz bu aşamada TürkTraktör olarak kendi ürünümüz olan TTConnect ürünümüzü geliştirdik. Tüm bu ürün ve hizmet çözümlerimizin yanında ikinci el ve kiralama konusundaki çalışmalarımız hakkında fuar boyunca misafirlerimize ayrıntılı bilgiler paylaştık” sözlerini kaydetti.

İş makinesi sektöründeki çalışmalar kararlılıkla devam ediyor

70 yıldır otomotiv endüstrisinde var olan TürkTraktör, iş makineleri alanında ise 10. yılını kutluyor. Bu ilerleme hakkında görüşlerini paylaşan Ertekin; “Bu yıl TürkTraktör’ün 70. yılını kutluyoruz. 1954 yılından bu yana tarım mekanizasyonuna dair birçok çalışma gerçekleştirdik. İş makineleri kısmı da TürkTraktör’ün çatısı altında önemli bir büyüme alanına sahip” diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İş makineleri alanındaki çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. 70 yılın yanında iş makinesi alanındaki 10 yıllık bir geçmiş, kısa bir süre gibi görünse de geçtiğimiz süre içerisinde sektörde iyi bir konum elde ettik. Ürünlerimizi Türkiye genelinde New Holland tarafında 27 farklı noktada müşterilerimize ulaştırıyoruz. Ayrıca 105 farklı lokasyonda ise New Holland satış sonrası servis hizmetlerimize devam ediyoruz. Şu anda 3 adet CASE bayimiz ve 8 adet CASE servis noktamız da pazarda bizi temsil ediyor.”

“Yeni tesis çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

CASE ve New Holland yerli kazıcı yükleyici modellerinin lansmanını gerçekleştirdikleri 2020 yılının TürkTraktör’ün önemli aşamalarından birisi olduğuna dikkat çeken Ertekin, iş makinesi pazarında böyle bir duruş sergilemenin pazardaki konumlarını güçlendirdiğini ve müşteriler tarafından daha fazla ilgi görmelerinde etkili olduğunu belirtti. Ertekin: “Tüm bu süreçte Türkiye ekonomisine fayda sağladığımızı düşünüyoruz. Ürünlerimizdeki yerlilik oranını artırmak konusundaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl üretimini gerçekleştirdiğimiz 1000. Kazıcı yükleyiciyi banttan indirdik. TürkTraktör olarak iş makinesi sektöründe daha büyük bir pazar hacmiyle varlığımızı göstermek istiyoruz. Ankara ve İzmir’deki iş makineleri tesislerimizde ise müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda yeni tesis çalışmalarımızı sürdürüyoruz” sözleriyle şirket faaliyetleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

TürkTraktör her alanda öncü bir marka olma yolunda

Tarım sektöründeki başarılarını, iş makinesi alanında da sürdüreceklerini söyleyen Ertekin, “TürkTraktör son 35 yıldır 24 kez tarım sektöründe pazar liderliği elde etti. 1.111.111’inci traktör üretimimizi yakın zamanda kutladık. Şu anda pazarda satılan her 2 traktörden biri bizim fabrikalarımızdan çıkıyor. Hedeflerimiz arasında tarım sektöründe olduğu gibi iş makinesi pazarında da öncü bir marka olmak var. Bu doğrultuda pazara yön veren, geleceğe hazırlayan bir marka olma vizyonuyla da yolumuza devam ediyoruz. İddialıyız ve bu alanda çalışmalarımızı devam ettiriyor olacağız” diye konuştu.

Türkiye genelindeki geniş hizmet ağı ile müşterilere çözüm sunuluyor

Satış sonrası servis hizmetlerini de titizlikle sürdürdüklerini vurgulayan Ertekin, “CASE ve New Holland markalarımız 30 farklı konumdaki 3S plazada faaliyetlerini sürdürüyor. Bunun yanı sıra Türkiye genelinde satış sonrası servis hizmetlerimiz toplamında 113 farklı konumda hizmetlerimize devam ederken Ankara ve İzmir’de ise kendi tesislerimizden müşterilerimize çözüm sunuyoruz” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ENKA Pazarlama, Komatek 2024’te ziyaretçilerin beğenisini topladı

SONRAKİ HABER

Liebherr, Komatek'te güncel modellerini ve dijital çözümlerini sergiledi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share