İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

VİMPO KALİTESİNİ NEPALE TAŞIDI

YOL SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ ÜRETİCİLERİNDEN BİRİ OLAN VİMPO KALİTESİNİ DÜNYAYA GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR. VİMPO ÜRETTİĞİ VCS5400 MICIR SERİCİSİ İLE ARTIK NEPAL’DE. VİMPO VCS5400 MICIR SERİCİ 320 BEYGİRLİK GÜÇLÜ MOTORU VE 4 ÇEKER SİSTEMİ İLE %12 EĞİMDE BİLE TAM DOLU HALDE SERİM YAPABİLİRKEN, ÖZEL OLARAK GELİŞTİRİLMİŞ OTOMASYON SİSTEMİ İLE YÜKSEK HASSASİYET SAĞLIYOR.

 


ÖNCELİKLE 2020 YILINI SORARAK BAŞLAMAK İSTİYORUM. VİMPO 2020 YILINI NASIL GEÇİRDİ? HEDEFLERİNİZE ULAŞABİLDİNİZ Mİ?

2020 Yılı Dünya ve bölgemiz için her ne kadar zorlayıcı bir yıl olsa da Vimpo olarak yatırımlarımızı arttırarak büyümeye devam ettik. 2020 yılında girişimlerimiz ile birlikte üretim alanımızı 6000 m2 kapalı 3000 m2 açık alana çıkarırken istihdamımızı %50 oranında arttırdık. Yine 2020 yılında üretim kapasitemizin artmasıyla birlikte birçok yeni ürünü ve teknolojiyi müşterilerimize ve uluslararası partnerlerimize sunmuş olduk.

 

BU RÖPORTAJDA GENEL OLARAK VİMPO VCS 5400 MICIR SERİCİNİZİN ÜZERİNDE DURMAK İSTEDİK. BU BAĞLAMDA MAKİNENİN TEKNİK DETAYLARI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?

Vimpo VCS5400 Mıcır Serici 320 beygirlik güçlü motoru ile Kendi Yürür bir Mıcır Serme Makinesidir. Özellikle Sathi kaplama olarak adlandırdığımız yol inşaat tipi için vazgeçilmez bir ürün olan VCS5400 kullanıcısına birçok fayda sağlamaktadır. Güçlü motoru ve 4 çeker sistemi ile en zorlu koşullarda %12 eğimde tam dolu halde serim yapabilirken, Özel olarak geliştirilmiş otomasyon sistemi ile yüksek hassasiyete sahiptir. İş gücü ve malzemeden tasarruf ile kaplanan m2’de artış sağlanması vcs5400 kullanıcılarının özellikle tercih sebebi.

 

Vimpo Yol Makineleri Genel Müdür Yardımcısı Doğukan Gezinir

VİMPO VCS5400 MICIR SERİCİYİ NEPAL’E İHRAÇ ETTİĞİNİZİ DUYDUK. TESLİMATI YAPTIĞINIZ FİRMA HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ? NEDEN VİMPOYU TERCİH ETTİLER?

Müşterimiz Ashish Nirman Sewa Pvt. Ltd. Kaligandaki Koridor projesinde güç ve dayanıklılığın kendisi için önemli olduğunu ilk görüşmelerde belirtti. Özellikle VCS5400’ü kendi klasmanında dünyanın en güçlüsü olması, yüksek çekme ve tırmanma kabiliyetleriyle Nepal’in zorlu koşullarına en uygun makine haline getiriyor. Aynı zamanda bütçe ve zamanlamanın en önemli olduğu bu günlerde projenin hızla tamamlanması da en büyük ihtiyaçlardan birisiydi. 8 km/h serim hızı ile 5.4 metre serim yapabilen VCS5400 bu ihtiyacı sağladığı bütün verimlilikler ile birlikte verebilirdi. Bu sebepler ışığında müşterimizin VCS5400’e ve Vimpo’ya olan güveninden dolayı müteşekkiriz.

 

 

İhracat rakamlarınız hakkında bilgi verir misiniz? Kaç ülkeye ihracat yapıyorsunuz? en çok hangi ülkeye ihracat yaptınız?

Şu an 25’den fazla ülkede Vimpo ürünlerini görmek mümkün. aktif olarak ihracat yaptığımız bölgeler olarak Asya, Kuzey Asya, Kuzey Afrika,  ve Güney Asya diyebiliriz.

 

En çok tercih edilen ürününüz hangisi? neden bu ürün tercih ediliyor?

Birçok ürünümüz birbiriyle ilişkili ve ortak çalışabiliyor. Sathi Kaplama ve Sıcak Asfalt için geniş bir ürün yelpazemiz var. Müşterilerimiz bu anlamda birçok ürünümüzü aynı anda tercih edebiliyorlar ve bir ürünümüzün diğerinin önüne geçmesi durumu yaşanmıyor. VCS5400 Mıcır Serici maksimum performansını onunla birlikte çalışabilen VAD5400 Oransal Asfalt Distribütörüyle gösterirken, aynı zamanda yere dökülen emülsiyonun VEP-10 Vimpo Bitüm Emülsiyon Tesisinde üretilmesi projenin toplam performansını en üst seviyeye çıkarabilmektedir.

 

2021 yılı hakkında öngörüleriniz neler? vimpo için nasıl bir yıl olmasını hedefliyorsunuz?

2021 ‘de yine güçlü satış sonrası hizmetlerimiz ile müşterilerimizin ve partnerlerimizin yanında dururken yeni ülkelerde ve pazarlarda yüksek kalite, dayanıklılığı ve inovasyonu simgeleyen logomuzun birçok yeni projede yer alması için çalışmaya devam edeceğiz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

CATERPILLAR TEKNİSYENLERİ YETENEKLERİNİ KONUŞTURUYOR

SONRAKİ HABER

HİDROMEK 43 YAŞINDA!

BENZER HABERLER
Total
0
Share