İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Yeni Zoomlion ZE335G ile 40 tonluk makinelerin yaptığı çalışmalara imza atıyoruz”

Mersin Erdem merkezli kurulan Akcaoğlu Hafriyat, Çukurova bölgesindeki faaliyetlerini daha verimli gerçekleştirmek için son bir yılda Zoomlion Türkiye’den 17 adet paletli ekskavatör satın alarak parkını genişletti. Firma yöneticisi Aydın Akca, “Zoomlion’un G serisindeki 35 tonluk ZE335G ile sahada 40 tonluk makinelerin yaptığı çalışmalara imza atıyoruz. Kendi sınıfında yeni Zoomlion ZE335G’nin üzerine makine tanımıyorum” dedi.

İnşaat ve hafriyat çalışmalarında yer alan Akcaoğlu Hafriyat, Türkiye’nin tarımsal üretiminde önemli bir yerde bulunan Çukurova Bölgesi’nde yeni tarım alanları oluşturulabilmesi için iş makineleriyle çalışmalar gerçekleştiriyor. 2012 yılında kurulan firma, sahip olduğu makine parkını ise Zoomlion iş makineleriyle yeniliyor.

Akcaoğlu Hafriyat Yöneticisi Aydın Akca, gerçekleştirdikleri çalışmalar ve Zoomlion Türkiye ile kurdukları çözüm ortaklığı hakkında açıklamalarda bulundu.

“Kayalık ve taşlık zeminli bölgeleri ekilebilir hale getiriyoruz”

Genel hafriyat çalışmalarının yanında, özellikle bahçe çalışmalarına da yer verdiklerini ifade eden Akcaoğlu Hafriyat Yöneticisi Aydın Akca, “Sektöre 1986 yılında ilk kez operatör olarak giriş yaptım. Geçmişte büyük inşaat şirketleri bünyesinde görev aldım. Başta ekskavatör olmak üzere dozer ve greyder gibi iş makinelerinde tecrübe kazandım. 2012 yılında ise bu alanda kazandığım tecrübe ile Mersin’in Erdemli ilçesi merkezli olarak Akçaoğlu Hafriyat şirketimizi kurduk. Bölgemiz başta olmak üzere, şehrimiz ağırlıklı hafriyat hizmetleri veriyoruz. Bir diğer önemli çalışma alanımız ise tarım için verimli olan kayalık ve taşlık zeminli bölgelerin düzeltme ve düzleştirme çalışmalarını gerçekleştirmek. Düzenlenen arazilerinde sera alanları, muz bahçesi, limon bahçesi gibi tarım alanlarının oluşturulmasına zemin hazırlıyoruz” sözlerini kaydetti.

Makine parkı Zoomlion ile yenileniyor

Projelere katkıda bulunurken makinelerin sorunsuz çalışmalarına dikkat ettiklerini belirten Aydın Akca, “Makinelerde ilk olarak yakıt sarfiyat oranları ve makinelerin arızasız çalışabilmesini önemsiyoruz. Şirketimizi kurduktan sonra birçok farklı markadan iş makinelerini bünyemize dahil ettik. Son olarak ise 2022 yılının sonunda Zoomlion ürünlerini almaya başlayarak makine parkımızda kapsamlı bir revizyon gerçekleştirdik. Elimizde olan farklı markalı iş makinelerinin önemli bir bölümünü parkımızdan çıkardık ve Zoomlion ile yeniledik. Halihazırda toplam 29 adet makineyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Zoomlion’u benimsedik”

Zoomlion iş makinelerinin üretim yetenekleri, makinelerin performansı ve fiyat avantajının tercihlerinde önemli bir yerde bulunduğuna dikkat çeken Aydın Akca,

“İlk olarak Çin’e giderek Zoomlion’un fabrikasını ziyaret ettim ve aklımdaki soru işaretlerinin hepsini, gördüğüm o teknoloji ve üretim biçimiyle çözdüm. Genellikle Çin malı ürünlerle ilgili olumsuz algılar söz konusudur. Ancak hem üretim yetenekleri hem makinelerin performansı hem de fiyat avantajı sayesinde Zoomlion’u benimsedik” diye konuştu.

Makine parkı hızlı bir şekilde genişliyor

Makine parkını yenilemeye devam ederken 2024’ün ilk aylarında 7 adet daha Zoomlion’u bünyelerine ekleyerek toplam Zoomlion iş makinesi sayısını 17 adede çıkardıklarını belirten Aydın Akca, “Bir önceki Zoomlion serisi ürünlerden; dört adet ZE215E-10 üç adet ZE330E-10, bir adet ZE135E 10 ve iki adet ZE60E-10 tonluk E serisi ekskavatörler ile birlikte yeni serilerden beş adet ZE335G ve bir adet ZE215G serisi iş makinelerini 2023 yılı boyunca parkımıza dahil ettik. 2024’ün ilk aylarında üç adet ZE215G ve üç adet ZE335G’yi daha bünyemize katarak sayılarını artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha az tonajda daha verimli çalışma

Daha kalın bomlar ve daha güçlü orijinal kovaların saha operasyonlarında avantaj sağladığını vurgulayan Aydın Akca, ağır hizmet tipi kovalar ile daha verimli çalıştıklarını kaydetti ve faaliyet alanları hakkında bilgi vermeye devam etti: “Tarla imarlarından dolayı duvar ördüğümüz için yeni kovaların gerek şekli gerek sökü gücü bölgemizdeki çalışmalara çok uygun. Yeni seri 35 tonluk Zoomlion ekskavatörlerimiz, farklı bir markanın 40 tonluk ekskavatörlerine eşdeğer bir güce sahip. Örneğin yeni 35 tonluk makinelerimizden bazılarını TOKİ inşaatı için kiraya verdik ve 40 tonluk başka bir markayla birlikte kayalık alanlarda çalışıyor. Aldığımız geribildirimlerde, 40 tonluk makineye göre her açıdan daha verimli olduğu bilgisini Bu durum aynı zamanda makinemizi 40 tonluklara göre daha gösterişli hale de getiriyor.

“Yeni G serisini hiçbir makineye değişmem”

Zoomlion’un G serisinin en yeni üyelerinden olan ZE335G paletli ekskavatör, saha performansını artıran detaylar ile işletmelerin karlılığını destekliyor. Aydın Akca’da bu yönde bir avantaj elde ettiklerini ifade ederek makinenin kullanımı hakkında açıklamalarda bulunarak “Yeni G serisi makinemiz; kırıcıda ortalama 15-16 litre yakarken, kovada 20-22 litre arasında yakıt kullanıyor. Muadilleri olan farklı marka makineler ise yaklaşık 28 litre yakıyor. Bu oran, özellikle 10 saati düşündüğümüzde büyük bir fark ortaya koyuyor. Yani 35 tonluk makinemiz bize yakıtta iyi bir tasarruf sağlıyor. Yeni G serisini hiçbir makineye değişmem ve sınıfında ZE335G’nin üzerine makine tanımam. Ayrıca makinenin arka şasesinin uzun olması ise ağırlığı dengede tutmaya yardımcı oluyor” dedi.

Akcaoğlu Hafriyat Zoomlion’ı tercih etmeye devam ediyor

ZE335G paletli ekskavatörün 2 bin saattir yer aldıkları projelere katkı sağladığını söyleyen Akca, “Şu anda kadar makine de herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Zoomlion Türkiye’nin Adana bölgesindeki servisinden yararlanıyoruz. Satış öncesindeki gibi satış sonrasındaki servis personeli de bir telefon kadar uzağımızda. Zoomlion kalitesiyle kendini kanıtlarken bölgemizde Zoomlion iş makinesi satılmasına da vesile olduğumuzu söyleyebilirim. Bu kapsamda markanın iyi bir müşterisiyiz ve destekçisiyiz. Ayrıca Türkiye’de Zoomlion yönetiminin gerçekleştirdiği çoğu açılışa da katılarak markaya olan desteğimizi sunuyoruz. Zoomlion’u tercih etmeye devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

POWER TK, yeni genel müdürü ile şirket içi yapılanmasını güçlendiriyor

SONRAKİ HABER

BENZER HABERLER
Total
0
Share