İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Zoomlion Türkiye, yeni genel merkezinin açılışını gerçekleştirdi

Dünyanın en büyük iş makineleri üreticilerinden biri olan Zoomlion, Türkiye’deki yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Firma, yatırım planları kapsamında İstanbul Tuzla’da yeni genel merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Çok sayıda davetlinin yer aldığı etkinlikte aynı zamanda Zoomlion’un kuruluşunun 30. yıl dönümü de kutlandı.

Ekskavatör, mobil vinç, kule vinç, beton pompası, forekazık, forklift ve personel yükseltici platform gibi sınıflarda farklı modeli piyasaya sunan Zoomlion, Türkiye iş makineleri pazarındaki etkinliğini artırıyor. Son dönemlerde önemli teslimatlar ile dikkat çeken firma, yatırım planları kapsamında da Tuzla’da bulunan yeni genel merkezini hizmete açtı. Yeni genel merkez ile gücüne güç katan Zoomlion Türkiye, 19,800 m2 üzerine kurulu tesiste ürün teslimatı ve yedek parça tedariği gerçekleştirirken, teknik destek ve eğitimler de verecek. Makina Market olarak yeni genel merkezin açılış töreninde Zoomlion Cifa Türkiye Genel Müdürü ve Zoomlion Mobil Vinç Ürün Grubu Avrupa ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü Abdukeyyum Abduwaki ile bir araya geldik ve markanın Türkiye’deki yatırımları hakkında konuştuk.

Abdukeyyum ABDUWAKI – Zoomlion Cifa Türkiye Genel Müdürü

Zoomlion’un İstanbul Tuzla’da bulunan genel merkezinin açılışının gerçekleştirdiniz. Bu kapsamda etkinliği değerlendirir misiniz? 

Zoomlion, 2007 yılında Türkiye pazarına giriş yaptı. 2018 yılında Zoomlion Cifa Türkiye olarak ilk ofisimizi açtık. Şimdi de İstanbul’un Tuzla bölgesindeki yeni merkezimizi satış-servis-yedek parça ve antrepo olarak faaliyete geçirdik. Müşterilerimiz ve sektörden misafirlerimizi yeni tesisimizde ağırlamak bizim için heyecan ve gurur vericiydi. Açılış törenimize katılım gösteren ve bizi yalnız bırakmayan, tüm değerli misafirlerimize teşekkür ederiz.

İstanbul’da bulunan merkez ile vereceğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

19,800 m2 üzerine kurulu yeni merkezimiz; genel müdürlük, antrepo, showroom, satış, satış sonrası hizmetler, yedek parça tedariği, teknik destek ve eğitim merkezi faaliyetleri için hizmet verecek. Ayrıca bu merkez, ulaşımın kolay olması sayesinde de öne çıkacak.

Türkiye genelinde yakın zamanda açmayı düşündüğünüz yeni bir tesis var mı?

İlerleyen dönemlerde müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek için satış ve satış sonrası hizmeti veren merkezlerimizi arttıracağız. Önümüzdeki kasım ayında İzmir’de ve Aralık ayında Ankara’da bölge müdürlüklerimizi hizmete açacağız. Önümüzdeki yıl da Adana, Samsun ve Diyarbakır’da yeni merkezlerimiz açılacak.

Zoomlion’un ürünlerini ve Türkiye pazarına sunduğu ürün gruplarını değerlendirir misiniz?

Zoomlion, dünyanın en büyük 5 iş makinesi üreticisinden biri olarak 60’ın üzerinde ürün grubuna sahip. Şu anda Türkiye pazarında; beton pompası, kule vinç, mobil vinç, kafes bomlu paletli vinç, teleskopik paletli vinç, arazi tipi paletli vinç, hafriyat makineleri ürün grubunda ağırlıklı olarak 6 ton’dan 50’tona kadar ekskavatör modelleri, inşaat asansörleri, mobil personel kaldırma ekipmanları olarak eklemli, teleskopik ve makaslı platform modelleri, fore kazık makineleri ve forkliftler ile hizmet veriyoruz. Önümüzdeki yıl zirai ürün gruplarımız da satışa sunulacak.

Zoomlion’un 2022 yılındaki Türkiye pazar hacmini değerlendirir misiniz? En fazla hangi iş makinesi grubunda satış gerçekleştirdiniz?

Mobil vinç ve kule vinç gruplarında Türkiye’de pazar lideriyiz. Beton pompası grubunda ise lider firmalardan biriyiz. Platform, fore kazık ve ekskavatör pazarına geçen yıl girdik ve iyi bir ivme kazandık.

2022 yıl sonu hedefleriniz nedir? Yıl sonu hedeflerinize ne kadar yakınsınız?

Şu ana kadar kazandığımız ivme, beklentimizi karşıladı. Platform ve ekskavatör gruplarında pazar payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz.

Zoomlion için Türkiye pazarının önemi nedir?

Zoomlıon’un “Dijitalleşme, Yerelleşme ve Uçtan Uca” stratejisi kapsamında, yurt dışı yatırımlarımızı sürekli olarak artırıyoruz. Türkiye; Asya ve Avrupa arasındaki bağlantıda önemli bir konumda ve Zoomlion’un küresel tedarik zinciri düzeninde önemli bir konuma sahip. Şu anda şirketimiz için önemli bir pozisyonda olan Türkiye, stratejik öncelikli pazarlarımızdan birisi. Ortaklarımızla birlikte uçtan uca stratejimiz kapsamında müşterilerimizle zamanında, verimli, kaliteli iletişim kurabilmeyi ve müşterilerimizin en güvenilir ortağı olabilmeyi hedefliyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Caterpillar, Cat Expo Live ile inşaat sektörü oyuncularını bir araya getirdi!

SONRAKİ HABER

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Borusan Cat’e 60 milyon dolarlık kredi

BENZER HABERLER
Total
0
Share