İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

2021’DE KÜRESEL İNŞAAT EKIPMANI SATIŞLARI ARTACAK MI?

Hükümetler, ekonomileri geliştirmek için altyapıya döndükçe 2021’de küresel inşaat ekipmanı satışlarının artması bekleniyor

 

Off-Highway Research’e (OHR) göre, küresel inşaat ekipmanı satışları 2021’de artacak. Bu, Covid-19 nedeniyle nispeten düşük bir tabandan gerçekleşecek olsa da, toparlanmanın güçlü olması bekleniyor. 2020’de büyüyen tek büyük inşaat ekipmanı pazarı, hükümetin Nisan ayı başlarında bir canlandırma planını hızlı bir şekilde uygulamaya koyduğu ve ekipman satışlarında artışa neden olan Çin’di. 2021’de Çin pazarının zirvesinden gerilemesi bekleniyor, ancak dünyadaki diğer ülkeler bu yıl düşüşlerinin ardından güçlü bir büyüme görecek. YTD Genel Müdürü Chris Sleight, “Çin hariç küresel pazar 2020’de % 20’den fazla düşüşle 2016’da en son görülen seviyeye düştü. Bu bağlamda düşüş çok daha kötü olabilirdi. Yılın ikinci yarısında bir toparlanma görüldü ve bunun 2021’de devam etmesini bekliyoruz. Önümüzdeki yıl Çin hariç dünyada büyüme % 10 mertebesinde olmalı. Bu güçlü bir toparlanma olacak ve hacimleri, sektör için iyi bir yıl olan 2017’de görüldüğü gibi yaklaşık aynı seviyeye çıkaracaktır” dedi. Toparlanmayı tetikleyen faktörler hakkında yorum yapan Sleight, “Altyapı pazarları ve dünya genelindeki iş hattı pandemiye girerken iyi bir konumdaydı ve bu işler hala orada. Buna ek olarak, dünya çapında çeşitli hükümet teşvik önlemleri bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Aydın Vinç, AKM Yenileme Projesi’nde Görev Aldı

SONRAKİ HABER

RUSYA’NIN MİLYAR DOLARLIK DEMİRYOLU PLANI

BENZER HABERLER
Total
0
Share