İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

AHS Vinç, müşterileriyle buluştu

Manitowoc çatısı altındaki Potain Kule Vinçleri’nin Türkiye’deki tek yetkili distribütörlüğünü üstlenen AHS Vinç, düzenlediği etkinlikle müşterileriyle bir araya geldi. Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Potain’in kule vinçlerle ilgili teknolojik gelişmeler ve teknik bilgiler paylaşıldı

Potain kule vinçlerinin Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olan AHS Vinç, kısa süre içerisinde satış, satış sonrası hizmetler, yedek parça ve servis tarafında yürütülen başarılı çalışmalarla şirket için yapılanmasını tamamladı ve İstanbul Ataşehir’de bir otelde düzenlenen etkinlik ile müşterilerinin karşısına çıktı. Etkinliğe tüm AHS Vinç ekibinin yanı sıra, Potain yetkililerinden, Satış Müdürü Ahmed Talhimet ve Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Christophe Chatonnet ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Potain ile başlangıç hikayesi

Etkinlik AHS Vinç Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sofuoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Potain’in Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olarak hizmet vermek için yola çıktıklarını belirterek konuşmasına başlayan Ahmet Sofuoğlu, müteahhitlik sektöründen kule vinç sektörüne geçiş hikayesini şu sözlerle anlattı: “Uzun yıllardır Türkiye’nin farklı bölgelerine müteahhitlik hizmeti verdik. Bu dönem içerisinde de bir arkadaşımız sayesinde Potain markasıyla tanışma imkanım oldu. O dönemde aslında kule vinç alma fikrimiz hiç yoktu, sadece Sinan Bey ile tanışmaya gittik. Tanışıp, geri döneriz fikriyle hareket ettik ama bir anda kule vinç satın alıp, geri döndük. Ardından Potain kule vinçlerini kullanmaya başladık ve memnun kaldık. Sonrasında kule vinç sayılarımızı artırdık. Tabi o dönemlerde müteahhitlik hizmeti çok hızlıydı. Özellikle baraj inşaatlarında önemli projelerde yer aldık. Fakat Türkiye’de inşaat sektöründe dalgalanmalar yaşanmaya başlayınca mevcut parkımızdaki kule vinçleri kiralamaya karar verdik.”

Hizmet için yola çıktık”

İlk etapta Ankara ve İstanbul’da kule vinç kiralamaya başladıklarını aktaran Sofuoğlu, “Bu dönemde vinçleri kiraladığımız müşterilere ziyaretler gerçekleştirdik. Bir İstanbul ziyaretimde Sinan Bey’i de ziyaret ettim ve kiralama sektörüyle ilgili konuşmalar gerçekleştirdik. O esnada Sinan Bey’e elimizde çok sayıda kule vincin olduğunu ilettim ve Fransızlara bir teklif götürsek nasıl olur diye konuşmaya başladık. Bu görüşmenin ardından Fransızlara bir teklifte bulunduk. Tabi zaman çok hızlı geçti, görüşmeler neticesinde Potain yetkilileri de yeni oluşumla beraber bu işe devam edeceğimize kanaat getirmiş olacaklar ki 2019 yılının Aralık ayı itibariyle distribütörlük anlaşmasını imzalayarak, müşterilerimize hizmet vermek amacıyla bu yola çıkmış bulunduk. Bu yolda beraber çalışacağımız tüm arkadaşlarımıza Sinan Bey nezdinde çok teşekkür ediyorum.”

 

Potain ile yola devam

Yaşanan sıkıntılardan dolayı Potain distribütörlüğünde bir hat değişikliğine gidildiğini belirten AHS Vinç Yetkilisi Sinan Türeyen ise “Bugün yaptığımız davet ile çok sayıda dost kazandığımızı görmüş olduk. Birçok müşterimizle aramızda dostluk ilişkileri gelişmişti. Bu her şeyden daha çok önemli bir durum. 33 senedir kule vinç sektörü içerisinde yer alıyorum. Normalde bırakıp gitmemiz lazım ama bu kadar birikmiş bilgiyi ne yapacağız? Potain ile o bilgileri tekrardan bir araya getirip, yepyeni bir organizasyonla yola devam edelim istedik. Ahmet Bey’in anlattığı hikayedeki gibi yollarımız kesişti. Daha sonra bir araya geldik ve Fransızlarla beraber yola tekrar devam etme kararı çıktı” ifadelerini kullandı.

 

Yeni oluşum ve yeni ekip

Piyasaların çok durgun olduğu bir dönemde böyle bir işe giriş yaptıklarını aktaran Sinan Türeyen, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadan, inandıkları doğrular ve meslek etikleri ile çalışmalara devam edeceklerini söyledi ve şunları ekledi: “Hepimizin bildiği gibi piyasa talihsiz bir durgunluktan geçiyor. Her zaman olduğu gibi bu sefer de durgunluktan en çok inşaat sektörü etkileniyor. Fakat, bu sakinlik bizim için bir avantaj oldu. Herkeste bir bıkkınlık oluşmuş vaziyette ama biz ekibimizle beraber umutları yeniden canlandırıp, yüksek bir heyecan ve motivasyonla yola çıktık. Yola çıktığımızda bizimle beraber birçok kişinin de heyecanlı olduğunu gördük. Konu sadece kule vinç meselesi değil. Yeni oluşumlar çoğu insanda yepyeni heyecanlar oluşturuyor. Bu durum bize çok büyük destek oldu. Bizleri tanıyan kişilerin bu oluşumu duydukları anda gösterdikleri ilgi ve alaka, bize ciddi anlamda motivasyon kaynağı oldu. Böyle olunca bu olumlu hava ekip içerisinde de güzel sonuçları ortaya çıkardı. Ekibimiz zaten kendi alanında tecrübeli ve deneyimli bir ekip. Dolayısıyla bu oluşumu kurmak, düşündüğümüzden daha kolay oldu. Bir araya geldik. Neyi, nasıl yapacağımızı konuştuk. Ekibimizde yer alan arkadaşlarımızın tamamı işini nasıl yapacağını çok iyi biliyor. Bu organizasyonun bu kadar kısa sürede uyum içinde kurulup, çalışabilir hale gelmesi, işimizi ne kadar çok sevdiğimizi gösteriyor. Müşterilerimizden destek görmeye başladık. Yeni şantiyelere ihtiyacımız vardı. Hemen onlar oluştu ve yeni heyecanlarla yola çıktık. Hayatta hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamak lazım. Çalıştığınız ve yaptığınız işte etik değerlere sahip çıkmak çok önemli. AHS Vinç olarak daima müşterilerimizin yanında yer alarak, inandığımız doğrular ve mesleki ilkeler doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Açılış konuşmalarının ardından Potain Kule Vinçleri yetkilileri Christophe Chatonnet ve Ahmed Talhimet tarafından davetlilere Potain’in yeni ürünleri, teknolojileri ve üretim tesislerindeki yeni gelişmelerle ilgili önemli bilgiler aktarıldı. Etkinlik daha sonra soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

İkinci el iş makinesi ve kamyon alırken dikkat!

SONRAKİ HABER

Borusan Cat, “Parts.Cat.Com” ile müşterilerinin hizmetinde

BENZER HABERLER
Devamını Oku

İnşaatın yapıtaşı: “Beton”

Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremle birlikte bina ve zemin konuları, önemli gündem başlıklarında yerini aldı. Makina Market olarak, Türkiye…
Total
0
Share