İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Borusan Cat, “Parts.Cat.Com” ile müşterilerinin hizmetinde

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle insanlar evlerinde kalarak, kalabalık ortamlardan kaçınıyor ve sosyal mesafe kuralına dikkat ediyor. Bu zorlu süreçte iş ortaklarına daha iyi hizmet vermek için yeni çözümler üreten Borusan Cat, müşterilerinin yedek parça ihtiyacını temassız ve kaliteli bir şekilde karşılamak amacıyla “Parts.Cat.Com” dijital uygulamasını hayata geçirdi. Caterpillar tarafından üretilen her türlü yedek parçanın bulunduğu Parts.Cat.Com’a giriş yapan müşteriler, adrese teslim ve ücretsiz kargo seçeneği ile dışarı çıkmak zorunda kalmadan online alışveriş deneyimi yaşayabilecek. Makina Market olarak Borusan Cat yetkilileri ile bir araya geldik ve dijital uygulama olarak hayata geçirilen “Parts.Cat.Com”la ilgili konuştuk.

 

Borusan Cat olarak müşterilerinize daha iyi hizmet vermek adına her geçen gün yeni çözümler üretiyorsunuz. Bu kapsamda da yedek parça alanında “Parts.Cat.Com”u hizmete aldınız. Öncelikle “Parts.Cat.Com” fikri nasıl ortaya çıktı ve bu çalışmanın amacı nedir?

 

Borusan Cat olarak sektörün lideri Caterpillar ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. Birçok konuda olduğu gibi dijital çözümlerde de birlikte adımlar atıyoruz. Bu kapsamda 2007’den beri kullandığımız PartStore sistemini geliştirerek, bugün Parts.Cat.Com ile müşterilerimizin yanındayız. Kullanıcı dostu anlaşılır menüler, parçaların fotoğrafları ve özellikleri, benzer ürün önerileri ve karşılaştırmaları ile sektörün en kapsamlı dijital uygulaması Parts.Cat.Com’u müşterilerimizin deneyimlerine sunuyoruz. Kişisel hassas verilerin değerini bilerek, her müşterimize özel yetki tanımlıyor ve geçmiş sipariş bilgileri ile fiyat ve anlık stok bilgilerimizi paylaşıyoruz. Müşterilerimiz kendi makinelerinin teknik bilgilerine ulaşabiliyor. Mesai saatlerimiz dışında bile diledikleri an parça siparişlerini bizlerle paylaşabiliyorlar.

 

Müşterileriniz bu web sitesinden nasıl faydalanacak? Detaylı bir şekilde anlatır mısınız?

 

Müşterilerimiz Parts.Cat.Com’da kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra sitedeki adımları takip ederek diledikleri yedek parçaları sepete alıp sipariş verebilirler. Web sitesi, müşterilerimize teknik bilgi anlamında destek olmayı da ön planda tutuyor. Seçilen parçanın hangi makinelerde kullanıldığını, teknik özelliklerini ve teknik çizimlerini inceleme imkanı sunuyor. Site üzerinden çeşitli yöntemlerle ürün seçilebiliyor. Örneğin, makine seri numarası ve parça adı ya da yalnızca Cat parça numarası bilgisiyle istenilen ürüne ulaşılabildiği gibi elinde hiçbir parça bilgisi olmayan müşterilerimiz de parça gruplarına göre kategorize edilmiş başlıklardan istedikleri parça türünü seçerek ilerleyebiliyorlar. Tüm bu kullanım detaylarını özetleyen, online alışveriş adımlarını temel olarak anlatan kullanım kılavuzları oluşturduk. Kılavuz ihtiyacı olan ya da Parts.Cat.Com kullanımı sırasında desteğe ihtiyaç duyan müşterilerimiz firma satış danışmanı ile ya da İletişim Merkezi ekibimizle iletişime geçebilirler. Online alışveriş deneyiminde de müşterilerimizin her an yanında olmak öncelikli prensibimizdir.

 

Özellikle son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle insanlar evlerinde kalmayı tercih ediyor ve temastan kaçınıyor. Bu dönemde yedek parça ihtiyacını Parts.Cat.Com sayesinde dışarı çıkmadan, kimseyle temas etmeden güvenli bir şekilde karşılayabilecek mi?

 

Kesinlikle karşılayacak. Parts.Cat.Com ile ilgili çalışmalarımızı, karantina döneminde müşterilerimize ‘güvenli bir şekilde’ kaliteli hizmet sunma amacıyla hızlandırdık. Bu dönemde bazı önlemler almanın gerekliliğini gördük. Bunlardan biri de dijitalleşmenin, internet alışverişinin sunduğu konfor ve güven alanı. Bu süreçte sosyal mesafe, mümkün olduğunca temassız iletişim ve temassız alışveriş toplumca en önemli tedbirlerimizden biri oldu. Bu noktada, işlerini kesintisiz olarak yürütmek durumunda olan müşterilerimizin çözüm ortağı olarak onlara sağlayabileceğimiz faydalara odaklandık. Parts.Cat.Com bize bu yolda ışık tuttu diyebiliriz. Organizasyonumuz içerisinde hızlı bir şekilde son teknik iyileştirmelerimizi gerçekleştirdik. Güvenli, hızlı ve bulundukları her yerden alışveriş yapmalarına olanak sağlayan Parts.Cat.Com’u müşterilerimizin kullanımına sunduk. “Adrese teslim” ve ücretsiz kargo seçeneğimiz sayesinde müşterilerimiz dışarı çıkmak zorunda kalmadan Parts.Cat.Com’dan yedek parça tedarikine devam edebilecekler.

 

Web sitesini kullanan müşterileriniz istediği tüm yedek parçaya bu siteden ulaşabilecek mi?

 

Müşterilerimiz, Caterpillar tarafından üretilen her türlü yedek parçaya ulaşabilecek. Dolayısıyla, web sitesi Yellowmark alternatifi olan parçaları da sipariş verme imkanı tanıyor. Ayrıca, ilerleyen zamanlarda müşterilerimiz Parts.Cat.Com üzerinden Borusan Cat B’Daha Exchange Programı kapsamındaki parçalarımıza da ulaşabilecekler. (Bu program Borusan Cat olarak, orijinal CAT yedek parçalarla komple revizyon yaptığımız komponentleri ve ayrıca makine parçalamamızdan çıkan kullanılır durumdaki yedek parçaları içermektedir.) Bu alternatif ürün grubumuz da siparişe hazır olduğunda web sitesinden müşterilerimize tekrar haber verilecek.

Stoklarınızı neye göre belirliyorsunuz?

Stoklarımızı müşterilerimizin muhtemel ihtiyaçlarını ve güncel taleplerini baz alarak yıllık planlamalarımız doğrultusunda belirliyoruz. Süreç içerisinde müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler ile yeni güncellemeler yapabiliyoruz. Kısacası, saha ihtiyacına kanalize, interaktif bir stok yönetimimiz var. Parts.Cat.Com’da müşterilerimiz tüm stoklarımızdaki parçaları görebiliyorlar. Yurtiçi depolarımızda ve Caterpillar stoklarında yer alan tüm parçalar müşterilerimizin de siparişine açıktır.

Müşteri tarafından sipariş edilen ürün stoklarınızda bulunmuyorsa burada süreç nasıl işliyor?

 

Müşterilerimiz, web sitesi üzerinden parça siparişi verdikleri andan itibaren biz arka planda sipariş sürecini yürütüyoruz. Seçilen ürün, yurtiçi stoklarımızda bulunmuyor ve yurtdışı stoklara düşüyorsa gerekli işlemler operasyon ekiplerimizce tamamlanıyor. Şayet sipariş edilen parça Caterpillar stoklarında da bulunmuyorsa (üretime düşüyorsa) ya da üretimden kaldırılmışsa müşterilerimizle iletişime geçerek, müşteri talebi doğrultusunda hareket ediyoruz.

 

Siparişler kaç gün içerisinde müşteriye ulaşıyor?

 

Yurtiçi depolarımızda bulunan siparişler deponun konumuna göre 1-4 gün, Belçika stoklarında 4-5 gün, Amerika stoklarında ise 10-25 gün arasında müşterilerimize teslim ediliyor. Sevkiyat sırasında yaşanabilecek olası aksaklıkları ve yurtdışından gelen parçaların gümrük işlemlerini de göz önüne alarak teslim sürelerini min-max aralığında belirtiyoruz.

 

İnsanların dışarıya çıkmakta çekindiği bu günlerde müşterileriniz tarafından gördüğünüz ilgi nasıl?

 

Müşterilerimiz de önlemlerini artırarak işlerine devam ediyor. Bu nedenle iletişimimiz kesintiye uğramadan sürüyor. Sahada desteğimize ihtiyaç duyulduğunda, teknik ekibimiz tüm gerekli tedbirleri alarak müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyor.

 

Online yedek parça satışının müşteriye ve size avantajlarından bahseder misiniz?

 

Online yedek parça satışı ile Borusan Cat garantisindeki tüm yedek parça stoklarımızı müşterilerimize açarak; güvenli, pratik ve hızlı sipariş imkanı sunuyoruz. Parts.Cat.Com Caterpillar tarafından onaylı tek online alışveriş platformudur. Müşterilerimiz bir yandan istedikleri yedek parçayı anında sipariş vererek zamandan tasarruf ederken; diğer yandan operasyon ekiplerimizin arka plandaki kontrolleriyle daha güvenilir bir online alışveriş deneyimi yaşamış oluyorlar. Online alışveriş ile müşterilerimizin faydalanabileceği bir diğer imkan ise istenilen adrese ücretsiz teslimattır. Online siparişlerde, en yakın satış ofisimizden ya da talep edilen şantiye bölgelerinden parça teslimatımızın yanı sıra müşterilerimizin belirttiği ofis adreslerine de teslimat yapabiliyoruz. Online yedek parça satışını geliştirmemizin bizim adımıza en değerli kazanımı ise müşterilerimize dijitalleşen dünya ile uyumlu bir hizmet sunabilmek ve yaptığımız işe değer katmaktır. İnternet alışverişinin hayatı kolaylaştırdığı çağımızda, Borusan Cat olarak müşterilerimize yeni bir çözümle el uzatabilmek bizim için çok kıymetli. Ayrıca dönemsel olarak kampanyaya giren yedek parçalarımızı, müşterilerimiz Parts.Cat.Com siparişlerinde de kampanyalı fiyatlardan alabiliyor. Kampanya fiyatlarından yararlanmak için sipariş geçmeden önce satış danışmanları ile iletişime geçmeleri yeterlidir. Tüm imkanlarımızla müşterilerimizin çözüm üretmeye devam edeceğiz.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

AHS Vinç, müşterileriyle buluştu

SONRAKİ HABER

Case’in yerli üretim T serisi kazıcı yükleyicileri sahalara indi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

İnşaatın yapıtaşı: “Beton”

Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremle birlikte bina ve zemin konuları, önemli gündem başlıklarında yerini aldı. Makina Market olarak, Türkiye…
Total
0
Share