İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Case’in yerli üretim T serisi kazıcı yükleyicileri sahalara indi

2013 yılından bu yana Case İş Makineleri’nin Türkiye distribütörlüğünü yürüten TürkTraktör, Avrupa’nın 7, dünyanın ise 11’inci büyük pazarı olan Türkiye iş makineleri sektörüne Ankara fabrikasında üretilen yerli kazıcı yükleyicilerini sunmaya başladı. Şirket, bu üretimle pazarın yaklaşık yüzde 30’unu teşkil eden ve en çok talep edilen ürünler arasında yer alan kazıcı yükleyici taleplerini, katma değeri yüksek yerli ürünlerle karşılıyor.

Yüksek performans ve düşük yakıt sarfiyatı 

Kullanıcılarına düşük yakıt sarfiyatı ile yüksek performans sunan Case T serisi kazıcı yükleyicilerin üzerinde yüksek basınçlı common rail yakıt enjeksiyon sistemine sahip FPT marka motorlar bulunuyor. Yakıtın 1600 bar gibi yüksek bir basınca kadar sıkıştırıldığı bu sistemde, yakıt tanecikleri çok ince bir şekilde buharlaşıyor ve her bir yakıt taneciği yüksek verimlilikte yanarak mekanik enerji üretilmesini sağlıyor. Yüksek basınçta sıkıştırılan yakıtın silindirler içerisine ne zaman ve ne kadar miktarda gönderileceğine, motor üzerinde bulunan elektronik bir bilgisayar karar veriyor. ‘Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU)’ adı verilen bu parça motor üzerinden topladığı yakıt sıcaklığı, dış hava sıcaklığı, rakım seviyesi, yağ sıcaklığı gibi birçok farklı veriyi değerlendirerek, her piston hareketinde ideal zamanda ve ideal miktarda yakıtı silindirler içerisine gönderiyor.

 

580ST

695ST

Motor

FPT

FPT

Max. Motor Gücü

97 hp

110 hp

Max. Motor Torku

453 Nm

516 Nm

 

Silindir Sayısı / Motor Hacmi

4 / 4.5 L

4 / 4.5 L

Yakıt Enjeksiyon Sistemi

Elektronik Kontrollü Yüksek Basınçlı Common Rail

Elektronik Kontrollü Yüksek Basınçlı Common Rail

Hava Emiş Sistemi

Turbo + Intercooler

Turbo + Intercooler

 

 

T serisi kazıcı yükleyicilerin motor soğutma sisteminde bulunan 6 adet radyatör, viskoz gövdeli soğutucu fan tarafından soğutuluyor. Viskoz gövdeli fan motorun soğuk olduğu ilk çalıştırma esnasında devreye girmeyerek motorun hızlı bir şekilde ideal çalışma sıcaklığına ulaşmasını sağlıyor. Motor, ideal çalışma sıcaklığına ulaştığında ise soğutucu fan devreye girerek makine üzerindeki hiçbir sıvının daha yüksek sıcaklıklara çıkmasına izin vermiyor. Kazıcı grubu fonksiyonları arasında yer alan ‘tek tuş rölanti sistemi’, kısa süreli molalarda yakıt avantajı sunuyor. 1500-1600 d/d gibi sabit devir kazıcı grubu çalışmalarında kısa süreli mola vermek gerektiğinde tek tuş rölanti sistemi sayesinde motor rölanti devrine geliyor. Tekrar işe dönmek gerektiğinde butona bir defa daha basarak motor daha önceden o kazı işlemi için ayarlanmış olan devrine kolayca geri alınabiliyor.

Değişken debili pistonlu pompa

Hidrolik sistem tasarımında standart olarak değişken debili pistonlu pompa kullanan Case T serisi kazıcı yükleyicilerde sadece hidrolik fonksiyonlar devreye alındığında hidrolik yağ akışı sağlanıyor. Yol yürüyüşü gibi hidrolik hiçbir fonksiyonun çalışmadığı durumlarda pistonlu pompa kendini uyku pozisyonuna alarak sisteme yağ akışı gönderimini bırakıyor. Kazıcı veya yükleyici fonksiyonları ile iş yapılmak istendiğinde pistonlu pompa işin zorluğunu algılayan yük algılama sistemi sayesinde sadece ihtiyaç miktarında hidrolik yağı sisteme pompalıyor. Bu sayede her zaman ideal hidrolik güç makine üzerinden sağlanırken, yüksek bir yakıt ekonomisi de elde ediliyor.

Yeni eğimli bom tasarımı 

Yükleyici grubunda 1.15 metreküp 6 fonksiyonlu kova ile müşterilerine sunulan T serisi kazıcı yükleyicilerde sarsıntısız yürüyüş sistemi, otomatik kova toplama ve tesviye modu standart özellik olarak bulunuyor. Kazıcı grubunda yeni eğimli bom tasarımı sayesinde daha derine kazı çalışmaları gerçekleştirebilen bu makinelerde telekopik arm ve kırıcı tesisatı özellikleri de farklı çalışmalar için fonksiyonel bir yapı kazandırıyor. Kabin içerisinden bir buton ile kontrolü sağlanan elektro-hidrolik bom kilidi kazıcı grubunun yol ve iş konumu arasında hızlı ve kolay bir şekilde geçişini sağlıyor.

Kullanışlı ergonomik kabin özellikleri

 • 10 adet kabin üstü çalışma aydınlatmaları (Sağ-Sol Yan Aydınlatma)

 • 360° görüş sunan geniş cam yüzey alanı

 • Yüksek performanslı klima sistemi

 • 2 farklı joystick kullanım seçeneği (ISO-SAE)

 • 4 yönlü ayarlanabilir joystick konsolları

 • Ayarlanabilir joystick bilek dayamaları

 • Elektro-hidrolik bom kilidi

 • Tek tuş rölanti sistemi

 • İster yarım ister tam pozisyonda açılabilir yan camlar

 • Kolay temizlenebilir havuz tipi paspas

 • Farklı çok sayıda saklama bölmesi

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Borusan Cat, “Parts.Cat.Com” ile müşterilerinin hizmetinde

SONRAKİ HABER

“Kamyonlar, Hitachi ile seri ve ekonomik şekilde doluyor”

BENZER HABERLER
Total
0
Share