İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Aksoy Hafriyat, yeni HMK 140 LC ile dar alanlarda yüksek performans elde ediyor

Hidromek’in yeni H4 Serisine ait HMK 140 LC paletli ekskavatörünü makine parkına ekleyen Aksoy Hafriyat, Sakarya Geyve’de engebeli alanlar ve dar sokaklarda yüksek performansla çalışıyor. Yeni makinenin iş verimliliğine büyük katkı sağladığına değinen Aksoy Hafriyat Genel Müdürü Şükrü Sarı, “HMK 140 LC ile az yakıtla daha fazla iş yapmaya başladık” dedi.

 

Sakarya’nın yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olarak bilinen Geyve’de 2013 yılında kurulan Aksoy Hafriyat, başta hafriyat olmak üzere yıkım, tesviye ve yol yapım projelerinde önemli görevler üstleniyor. Makine parkının yeniliğine büyük önem veren firma, yakın zamanda parkına kattığı HMK 102S ALPHA kazıcı yükleyici ve HMK 140 LC paletli ekskavatörüyle zorlu alanlarda başarılı işlere imza atıyor. Makina Market olarak, Geyve’nin dik yamaçlarında ve dar sokaklarında çalışan firmanın Genel Müdürü Şükrü Sarı ile görüştük ve Hidromek tercihini konuştuk.

 

Aksoy Hafriyat’ın faaliyet alanları nelerdir?

Hafriyat başta olmak üzere tüm altyapı projelerinde yer alıyoruz. Bunun yanı sıra Geyve ve çevre ilçelerindeki yıkım, taş duvar ve yol yapım ile tesviye işlerinde faaliyet gösteriyoruz. Ayrıca bölgemizde fazlaca tarım arazisi bulunduğu için zaman zaman ceviz fidanlıklarının yer aldığı arazilerde patlatma işlemi de (toprağı alt üst etme) yapıyoruz. Gerek inşaat gerekse tarım alanlarındaki tüm işlerde görev alıyoruz.

 

Şükrü Sarı – Aksoy Hafriyat Genel Müdürü

Sakarya’nın dışında farklı illerde hizmetiniz bulunuyor mu?

İşini kaliteli ve düzgün yapan bir firma olarak tanındığımız için farklı bölgelerden iş talepleri alıyoruz. Fakat yoğunluğumuzdan dolayı bölgemizin dışında iş yapmayı çok fazla tercih etmiyoruz. İzmit, Bolu ve Bilecik’te yer aldığımız birçok projeyi başarılı bir şekilde tamamladık. Şu anda il dışından da teklifler alıyoruz ama Geyve’de yoğun bir şekilde çalıştığımız için bu işleri değerlendiremiyoruz.

 

Bölgede tanınan bir firma olduğunuzu ve yoğun olarak çalıştığınızı söylediniz. Bu bağlamda müşterileriniz neden sizi tercih etmeli?

Tercih edilmemizin elbette birkaç önemli sebebi var. İlk olarak makine parkımız oldukça güçlü ve yeni. Bunun yanı sıra tecrübeli operatörlere sahibiz. Öte yandan müşterilerimize taahhüt ettiğimiz işleri eksiksiz yerine getiriyoruz. Bizim işimizde güven oldukça hassas bir konu. Aksoy Hafriyat olarak bu konuya çok dikkat ediyoruz. Verilen süre içerisinde müşterilerimizin işini tamamlıyoruz. Yetişemediğimiz yerlere ise farklı bir ekip ile takviye yaparak, müşterilerimizi mağdur etmiyoruz. Hizmet kalitesini aksatmadan yıllardır çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gerek bölgemizdeki gerekse farklı illerdeki müşterilerimiz belirttiğim tüm bu nedenlerden dolayı bizimle çalışmayı tercih ediyorlar.

 

 

İş makineleri, işinizin vazgeçilmez bir parçasını oluşturuyor. Makinelerin yeniliği yer aldığınız projelere de etki ediyor. Bu kapsamda iş makinesi yatırımında bulunurken nasıl bir yol izliyorsunuz?

Uzun yıllardır hafriyat sektörü içerisinde yer aldığımız için artık makine alımı konusunda belirli bir tecrübeye sahip olduk. Makine yatırımında bulunurken yıllar içinde edindiğim tecrübe doğrultusunda makinenin sağlamlığına, performansına, yakıt tüketimine, markanın veya markayı temsil eden distribütörün servis hizmetine dikkat ediyoruz. Çalışma ortamı olarak dağlık ve engebeli bir bölgede yoğun bir iş tempomuz var. Bu nedenle makinelerimizin hem sağlam hem de kaliteli ve sorunsuz olması gerekiyor. Tabii makinelerde zaman zaman gerek kullanıcıdan kaynaklı gerekse farklı nedenlerden dolayı problemler yaşanabiliyor. Bu esnada servis yetkililerinin en kısa sürede bize ulaşması oldukça önemli.

 

Parkınızda kaç adet makine bulunuyor?

Parkımızda 2 adet paletli ekskavatör ve 1 adet kazıcı yükleyici olmak üzere toplam 3 adet iş makinesi yer alıyor. Parkımızın yeni ve güçlü makinelerden oluşmasına özellikle önem veriyorum. Yakın zamanda HİDROMEK’in HMK 102S ALPHA kazıcı yükleyicisini ve yeni H4 Serisine ait HMK 140 LC paletli ekskavatörünü makine parkımıza ekledik.

 

Birçok markanın makinesini kullandığınızı söylediniz. Peki, Hidromek’in makinelerini nasıl bulunuyorsunuz?

Hidromek ile 2013 yılında tanıştım ve bir adet kazıcı yükleyici satın aldım. Bu makineyi 4 yıl sorunsuz kullandım. Ardından Hidromek’ten yeni bir kazıcı yükleyici daha aldım. Makinelerden duyduğum memnuniyet nedeniyle 2013 yılından bu yana tüm iş makineleri yatırımında Hidromek’i tercih ediyorum. Hidromek’in makineleri sağlam, güçlü ve düşük yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor. Hidromek’in bomu ve armı oldukça sağlam.

 

 

 

Hidromek’ten ilk makinenizi 2013 yılında satın aldınız. Yakın zamanda da yine Hidromek’ten ekskavatör ve kazıcı yükleyici yatırımında bulundunuz. Hidromek’in yıllar içindeki değişimini, bir iş makinesi kullanıcısı olarak nasıl buldunuz?

Öncelikle Hidromek’in makinelerini geliştirdiğini ve dünya standartlarına uygun üretim yaptığını söylemek isterim. Makinelerin gerek tasarımında, gerekse teknik donanımlarında geliştirmeler yapıldığını yakından görüyoruz. Hidromek, aynı zamanda teknolojiyi de yakından takip ediyor. Bu teknolojik yenilikleri makinelerde görmek mümkün. Ayrıca servis ağı oldukça güçlü. Makineyle ilgili bir problem yaşandığı zaman yetkililer en kısa sürede makineye müdahale ediyorlar.

 

Hidromek, H4 Serisine geçiş yaptı. Siz de H4 Serisine ait HMK 140 LC paletli ekskavatörünün ilk kullanıcılarından biri olarak makineyi nasıl buldunuz?

Yeni H4 Serisine ait HMK 140 LC paletli ekskavatörü, teknolojik donanımları ile üretkenliğimizi artırdı. HMK 140 LC ile az yakıtla daha fazla iş üretiyoruz. Bu da işlerimizde daha fazla kazanç elde etmemizi sağladı. Makinenin görüntüsü oldukça güzel. Operatörlerimiz, makinenin içerisinde uzun saatler çalışıyor ve hiç yorulmuyorlar. Hidromek, yeni seride operatörün rahatlığı için tüm detayları düşünmüş ve makinenin kabinini bu doğrultuda tasarlamış. HMK 140 LC oldukça kompakt bir makine. Bulunduğumuz bölge yamaçlardan ve dar sokaklardan oluşuyor. Bu zorlu çalışma alanlarında HMK 140 LC ile rahat bir şekilde yüksek performans ile çalışıyoruz.

 

 

HMK 140 LC’nin arka tarafında dozer bıçağı bulunuyor. Bu özellik sizin işlerinize ne gibi katkı sağladı?

Zaman zaman yol projelerinde yer alıyoruz. Bazı projelerde de orman işletmelerinin yollarını açıyoruz. Bu noktada makinenin arka tarafında dozer bıçağının bulunması bizim için büyük avantaj oldu. Bıçak ataşmanı ile yolları açıyoruz ve tesviye yapıyoruz.

 

Hidromek’in satış sonrası hizmetlerinden memnun musunuz?

Servis ve yedek parça noktasında bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadık. Satış sonrası hizmetler ekibiyle uzun yıllardır güvene dayalı ikili ilişkilerimizle iş birliğimizi sürdürüyoruz.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Koçar Mermer, Komatsu PC450 ekskavatörden vazgeçmiyor!

SONRAKİ HABER

Haulotte, Wuhan'a şube açtı

BENZER HABERLER
Total
0
Share