İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, filosunu genişletmeye devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, şehrin ihtiyaçlarını karşılamak için araç filosunu genişletmeyi sürdürüyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı, çok amaçlı 11 yeni iş makinesi daha alarak temizlik filosunu güçlendirdi. Satın alınan iş makinelerine ‘Yatırım ve Teşvik Belgesi’ sayesinde Katma Değer Vergisi istisnasının da uygulandığı belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin ihtiyaçları doğrultusunda araç filosunu genişletmeye devam ediyor. Yeni alınan araçlarla birlikte çok amaçlı mini iş makine filosu 25’e yükselirken teknolojisi yüksek yeni araçlarla kış mevsiminde kar küreme, kaldırım yıkama ve temizliği, sel-su baskını sonrası temizlik konusunda hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edilebilecek.

Çok amaçlı kullanım

Kent genelinde temizlik çalışmalarını sürdüren Kent Estetiği Daire Başkanlığı, ihtiyaçlar doğrultusunda hizmete alınan araç filosunu her geçen gün artırıyor. Temmuz 2022 itibarıyla Kent Estetiği Daire Başkanlığı araç filosuna eklenen 11 adet yeni iş makinesi kar küreme hizmetinin yanı sıra tuzlama çalışması da yapabilecek. Yatırım yapılan yeni iş makinelerinin çok amaçlı kullanılması hedefleniyor. İş makineleri yalnızca kent genelinde değil il dışında da meydana gelebilecek sel-su taşkınlarında da görev alabilecek.

KDV istisnası uygulandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın tasarruf ilkesi doğrultusunda tek iş makinesi ile birden fazla hizmet sunmayı amaçlayan Kent Estetiği Daire Başkanlığı 11 adet yeni iş makinesini daha filosuna katarak 25 adetlik mini iş makine filosu oluşturdu. Yüksek teknolojili yeni araçlarla birlikte Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri kış mevsiminde kaldırımlarda kar küreme, sonbaharda yaprak toplama, kaldırım yıkama ve temizliği, sel-su baskını sonrası temizlik gibi işlerini hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirebilecek. Devlet Malzeme ve Ofisinden alınan ‘Yatırım ve Teşvik Belgesi’ sayesinde de Kent Estetiği Daire Başkanlığının temin ettiği araçlara Katma Değer Vergisi istisnası da uygulandı. Kent Estetiği Daire Başkanlığı ilk temin ettiği 12 adet mini iş makinesi için 4 milyon 738 bin 800 TL’lik yatırım yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

XCMG ve Enka Pazarlama iş birliği maksimum performans sağlıyor

SONRAKİ HABER

İZBETON’dan makine parkına 100 milyon liralık yatırım

BENZER HABERLER
Total
0
Share